Dags för omgång tre Svenska Cupen

Omgång 2 av Svenska Cupen 2025 är nu avslutad, och allt har flutit på smidigt trots det stora antalet matcher. Vi är både imponerade och tacksamma över er proffsighet! Tyvärr fick vi två matcher avgjorda på walkover, men detta påverkar inte turneringens fortsättning.

Den tredje omgången är en av de två justeringsomgångarna i årets upplaga av Svenska Cupen. Här spelar alla lag som har förlorat en match. Det innebär att vi redan nu har 85 lag klara för omgång 5 – de 33 seedade lagen från start samt de 52 lag som vunnit båda sina matcher.

Lottningen för rond 3 är nu publicerad och finns att se på på denna sida

Spelperioden för omgång 4 är 4 april till och med 4 maj.
Sista tid för att skicka inbjudan är den 5 april kl. 24.00. Inbjudan ska skickas via e-post för att vid eventuella tvister kunna styrka tidpunkten för utskicket.

Om ni har några frågor eller funderingar, kontakta Björn Holm på bho@svenskbridge.se eller via telefon 019-277 24 87.

Mvh och ett stort lycka till!
Björn Holm