Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Östra Mellansvenska BF
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Tävlingsprogram
Allsvenskan
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
ÖMBF tävlingsbestämmelser
SBF program
SBF tävlingsbestämmelser
Finalplatsfördelning ÖMBF
Du är här
Östra Mellansvenska BF
DM Lag
2010-2011
Regionkval, Västra
Regionkval, Västra
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 2
[Senast 31 okt]
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
SÄBY
SÄBY
Gunnel Syrén [1237]
Sture Kimby [51363]
Sten-Erik Adolfsson [92204]
Lars Thylén [31030]
Göran Karlsson [7771]
Berit Andersson [51351]
Åstrand
Åstrand
Torsten Åstrand [1393]
Joel Nogueira Forssell [92646]
Leif Lyngmo [85153]
Johan Johansson [83995]
P-G Igelström [1391]
Klas Eriksson [1254]
9‑109
Halvlek 1: 6‑63
Halvlek 2: 3‑46
0
‑
25
2
MIXED
MIXED
Staffan Rockler [20114]
Bosse Johansson [20119]
Lars-Eije Svensson [14309]
Åke Petersson [94266]
Marianne Regnér [1512]
Ödeshög
Ödeshög
Bo Johansson [81197]
Lars Eriksson [1457]
Ulla-Britt Johansson [24276]
Jimmy Häll [36999]
Pär Ihrfeldt [37913]
83‑26
Halvlek 1: 33‑0
Halvlek 2: 50‑26
24
‑
6
3
EMA
EMA
Lennart Emanuelsson [1318]
Anna Björling [50208]
Christer Johansson [1441]
Morgan Westerlund [2186]
Christer Pettersson [12651]
Håkan Forsberg [1229]
Sangvinikerna
Sangvinikerna
Christian Bergek [92649]
Anna Bergek [92648]
Annelie Kåberg [92626]
Örjan Jacobsson [11240]
46‑56
Halvlek 1: 17‑40
Halvlek 2: 29‑16
13
‑
17
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Åstrand
Åstrand
Torsten Åstrand [1393]
Joel Nogueira Forssell [92646]
Leif Lyngmo [85153]
Johan Johansson [83995]
P-G Igelström [1391]
Klas Eriksson [1254]
Torsten Åstrand
2
2-0-0
179 - 34
5,265
48
2
EMA
EMA
Lennart Emanuelsson [1318]
Anna Björling [50208]
Christer Johansson [1441]
Morgan Westerlund [2186]
Christer Pettersson [12651]
Håkan Forsberg [1229]
Lennart Emanuelsson
2
1-1-0
133 - 75
1,773
38
3
MIXED
MIXED
Staffan Rockler [20114]
Bosse Johansson [20119]
Lars-Eije Svensson [14309]
Åke Petersson [94266]
Marianne Regnér [1512]
Staffan Rockler
2
1-1-0
137 - 86
1,593
38
4
Sangvinikerna
Sangvinikerna
Christian Bergek [92649]
Anna Bergek [92648]
Annelie Kåberg [92626]
Örjan Jacobsson [11240]
Christian Bergek
2
0-2-0
116 - 100
1,160
33
5
Ödeshög
Ödeshög
Bo Johansson [81197]
Lars Eriksson [1457]
Ulla-Britt Johansson [24276]
Jimmy Häll [36999]
Pär Ihrfeldt [37913]
Bo Johansson
2
0-0-2
51 - 153
0,333
13
6
SÄBY
SÄBY
Gunnel Syrén [1237]
Sture Kimby [51363]
Sten-Erik Adolfsson [92204]
Lars Thylén [31030]
Göran Karlsson [7771]
Berit Andersson [51351]
Gunnel Syrén
2
0-0-2
28 - 196
0,143
3