Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Östra Mellansvenska BF
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Tävlingsprogram
Allsvenskan
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
ÖMBF tävlingsbestämmelser
SBF program
SBF tävlingsbestämmelser
Finalplatsfördelning ÖMBF
Primära flikar
Månad
Vecka
(aktiv flik)
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
Vecka 13, mars 2024
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
Tid
mån
25
tis
26
ons
27
tors
28
fre
29
lör
30
sön
31
09
09:00 - 13:00
Åtvidabergs BS
tisdagsbridge
10
10:00 - 16:00
Motala Bridgeallians
Pristävling med Lunch
10:00
Trosa BS
Trosa BS Guld
12
12:30
Stigtomta BK
Dagtidsbridge HCP
13
13:00 - 17:00
Västerviks BK
Partävling
13:00 - 16:30
Skänninge BK
Måndagsspel föranmälan
13:00
Norrköpingsbridgen
Fortsättningskursen 20 brickor + teori - föranmälan
13:00 - 17:00
Mjölby BK
Tävling för de som har ett hcp på 45 eller högre
13:00
Kolmårdens BK
Onsdagsbridge, Kolmården, 13:00
13:15 - 17:00
Vadstena bridgeklubb
Onsdagsbridge (minst 6 par)
13:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp
13:00 - 17:30
Trosa BS
Barometer med HCP - Äggtävling
13:30 - 17:00
Mjölby BK
SPF Dacke m HCP
13:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp
13:00
Norrköpingsbridgen
Långfredag - vårsilver - föranmälan
13:00
Kolmårdens BK
Långfredagsbridge 2024
15
15:00 - 17:00
IFK Norrköping
Nybörjarkurs
16
16:00 - 20:00
Åtvidabergs BS
torsdagsbridge
17
17:30 - 21:30
Helgenäs BK
KM-Par 2
17:30 - 21:30
Finspångs BK
Påsktävling Hcp
18
18:00 - 21:30
IFK Norrköping
Partävling. HCP. Öppen för alla. Går att föranmäla.
18:00 - 21:30
Vadstena bridgeklubb
Pristävling
18:00 - 21:15
Ödeshögs BK
RealBridge _föranmälan
18:30 - 22:00
Östra Ryds BK
Partävling
18:30 - 21:30
Gnesta BK
Barometer äggtävling
18:30
Filbyter Bridge
Filbyter Cup, kval rond 7-8 (av 8)
18:30
Stigtomta BK
Kvällstävling HCP
18:00 - 22:00
Skänninge BK
Blå grupp
18:00 - 22:00
Skänninge BK
Röd grupp
18:00 - 21:30
Motala Bridgeallians
Tisdag med föranmälan
18:00
Kolmårdens BK
Äggtävling, Kolmården, tisdag, vår 2024
18:00
Flens BS
Partävling
18:00
Norrköpingsbridgen
Tisdag - föranmälan
18:30 - 22:30
Västerviks BK
Partävling
18:30 - 22:00
Skänninge BK
Påsktävling föranmälan äggpriser
18:30 - 21:30
Trosa BS
Barometer - Äggtävling
18:00 - 22:00
Motala Bridgeallians
Motalaserien rond 4 halvlek 1
18:00 - 22:00
Söderköpings BS
Partävling HCP
18:00 - 22:00
Mjölby BK
Partävling, HCP föranmälan
18:00 - 21:30
Kisa BS
Simultan - Påskbarometer GH
18:00
Ödeshögs BK
Partävling Hcp Föranmälan
18:00
Norrköpingsbridgen
Slussen TEMA-bridge. Inkliv och UD
18:30 - 22:30
Nyköpings BS
Simultan
18:30 - 20:00
Motala Bridgeallians
Motalaserien, rond 4 halvlek 2
18:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp för mindre rut.
18:00 - 21:30
Valdemarsviks BK
Inget spel
18:00
Kolmårdens BK
BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 - Vår (#68830 Kolmarden torsdag)
18:30
Gamleby BK
Partävling