Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Gävle BK
Hem
Klubben
Medlem
Nyheter
Tävling
Forum för Gävle BK
TÄVLING
Resultat
Kommande
Kalender
Spelprogram
Gävleligan
Allsvenskan div. 1-3
Allsvenskan div. 4
Simultantävlingar
Lagtävling
Övriga tävlingar på klubben
Inbjudningstävlingar
Du är här
Gävle BK
Gävleligan
Hösten 2017
Div 2
Div 2
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
Matchformulär
Rond och resultat
Till startsidan för Gävleligan
Rond 3
9 oktober 2017
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Tillkortakommarna
Tillkortakommarna
Stig Jansson [86226]
Leif Skåtar [92518]
Lars Wirdby [91069]
Magnus Landen [86545]
Kurt Brännström [86531]
Börje Banck [17145]
Nils Jernberg [11215]
Skönheterna och odjuren
Skönheterna och odjuren
Yvonne Ström [8195]
Kenneth Hedman [50538]
Birgitta Rådberg [17276]
Christer Lindqvist [9355]
Kristina Olsson-Söderhäll [8166]
37‑29
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 37‑29
11,90
‑
8,10
2
Pupillerna
Pupillerna
Inez Lagerström [87660]
Henrik Lagerström [91064]
Gunilla Nilsson [91063]
Ove Lagerström [87662]
Karin Kärnebro [86539]
Ingemar Oscarsson [84894]
Elisabeth Ullström [28464]
Birgitta Hillström [28449]
Agneta Hallin [28448]
Anita Persson [91061]
Hjärter Knekt
Hjärter Knekt
Jan Englund [8058]
Richard Olofsson [34699]
Nils Jernberg [11215]
Jörgen Brodin [5948]
Jan Sandberg [3189]
Anders Sjöberg [52]
Monica Hedström [3125]
39‑40
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 39‑40
9,75
‑
10,25
3
Dyring
Dyring
Rolf Moberg [3276]
Magnus Grönberg [26280]
Joakim Ericson [26279]
Curt Larsson [3297]
Christina Moberg [3293]
Barbro Eriksson [3286]
Mats Pettersson [3278]
Lennart Nilsson [3136]
Team Älvkarleby
Team Älvkarleby
Carola Vesterinen [31366]
Ingrid Stolt [31664]
Lars Karlsson [31365]
Niklas Dahlbäck [28583]
Ann-Sofie Dahlbäck [28582]
Hans Lindström [28580]
Helena Lindström [28171]
Kristina Olsson-Söderhäll [8166]
Magnus Grönberg [26280]
Leif Holmgren [12330]
96‑23
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 96‑23
19,97
‑
0,03
4
Tjejligan
Tjejligan
Ronnie Tynelius [26305]
Helena Wallin [40370]
Eleonore Kronbäck [30328]
Ulf Öhman [25671]
Suzanne Skärberg [31364]
May Andreasson [30364]
Lasse Bäckström [42277]
Maj-Britt Lundberg [88972]
Marianne Engwall [3436]
Mero
Mero
Marianne Melchior Ericson [17146]
Leif Ahlberg [16742]
Lennart Sundin [94052]
Kristina Olofsson [84980]
Ingegerd Eriksson [50549]
Inga Karlsson [7562]
40‑39
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 40‑39
10,25
‑
9,75
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Pupillerna
Pupillerna
Inez Lagerström [87660]
Henrik Lagerström [91064]
Gunilla Nilsson [91063]
Ove Lagerström [87662]
Karin Kärnebro [86539]
Ingemar Oscarsson [84894]
Elisabeth Ullström [28464]
Birgitta Hillström [28449]
Agneta Hallin [28448]
Anita Persson [91061]
Inez Lagerström
3
2-1-0
140 - 82
1,707
41,25
2
Tillkortakommarna
Tillkortakommarna
Stig Jansson [86226]
Leif Skåtar [92518]
Lars Wirdby [91069]
Magnus Landen [86545]
Kurt Brännström [86531]
Börje Banck [17145]
Nils Jernberg [11215]
Stig Jansson
3
1-2-0
184 - 138
1,333
39,89
3
Hjärter Knekt
Hjärter Knekt
Jan Englund [8058]
Richard Olofsson [34699]
Nils Jernberg [11215]
Jörgen Brodin [5948]
Jan Sandberg [3189]
Anders Sjöberg [52]
Monica Hedström [3125]
Jan Englund
3
2-1-0
128 - 79
1,620
39,78
4
Dyring
Dyring
Rolf Moberg [3276]
Magnus Grönberg [26280]
Joakim Ericson [26279]
Curt Larsson [3297]
Christina Moberg [3293]
Barbro Eriksson [3286]
Mats Pettersson [3278]
Lennart Nilsson [3136]
Rolf Moberg
3
1-1-1
224 - 177
1,266
34,73
5
Skönheterna och odjuren
Skönheterna och odjuren
Yvonne Ström [8195]
Kenneth Hedman [50538]
Birgitta Rådberg [17276]
Christer Lindqvist [9355]
Kristina Olsson-Söderhäll [8166]
Yvonne Ström
3
1-1-1
128 - 113
1,133
31,72
6
Tjejligan
Tjejligan
Ronnie Tynelius [26305]
Helena Wallin [40370]
Eleonore Kronbäck [30328]
Ulf Öhman [25671]
Suzanne Skärberg [31364]
May Andreasson [30364]
Lasse Bäckström [42277]
Maj-Britt Lundberg [88972]
Marianne Engwall [3436]
Ronnie Tynelius
3
0-2-1
114 - 140
0,814
24,86
7
Mero
Mero
Marianne Melchior Ericson [17146]
Leif Ahlberg [16742]
Lennart Sundin [94052]
Kristina Olofsson [84980]
Ingegerd Eriksson [50549]
Inga Karlsson [7562]
Marianne Melchior Ericson
3
0-1-2
103 - 173
0,595
16,87
8
Team Älvkarleby
Team Älvkarleby
Carola Vesterinen [31366]
Ingrid Stolt [31664]
Lars Karlsson [31365]
Niklas Dahlbäck [28583]
Ann-Sofie Dahlbäck [28582]
Hans Lindström [28580]
Helena Lindström [28171]
Kristina Olsson-Söderhäll [8166]
Magnus Grönberg [26280]
Leif Holmgren [12330]
Carola Vesterinen
3
0-1-2
78 - 197
0,396
10,90