Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Storsjöbygdens BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Du är här
Storsjöbygdens BK
ÖM Lag Ligan
2023-2024
Div 1 med handikapp
Div 1 med handikapp
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 21
2024-03-07 omg 21
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Treeab
Treeab
Åsa Axne [83573]
Leif Trapp [12180]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Leif Andréasson [7519]
Olle Axne [8354]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Ola Östlund [78397]
Morgan Svensson [6177]
Hans-Ove Sandin [9981]
Johan Wedin [25097]
Helena Hansson [61689]
Alexander Sandin [41730]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Monica Näs [9852]
81‑36
Halvlek 1: 34‑22
Halvlek 2: 47‑14
17,69
‑
2,31
2
Rötter
Rötter
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Anna-Lena Högström [1948]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Lars Hamberg [2440]
Helena Hansson [61689]
Kenneth Nilsson [79601]
Ove Woxlägd [12900]
GoofTroop
GoofTroop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Ted Olows [8281]
Kent Maltein [15967]
Hugo Nilsson [9172]
Kjell Carlsson [6176]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Monica Näs [9852]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Dan Tjälldén [9859]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Pernilla Näs [10428]
Hans-Ove Sandin [9981]
Lars Hamberg [2440]
Mattias Forss [87222]
41‑72
Halvlek 1: 30‑26
Halvlek 2: 11‑46
4,03
‑
15,97
3
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Göran Kullberg [11942]
Mia Breding [87116]
Bo Jonsson [47392]
Margaretha Nilsson [17991]
Rolf Nilsson [12397]
Markus Sahlin [46317]
Kenneth Nilsson [79601]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Ola Östlund [78397]
Bo Sundström [3723]
48‑112
Halvlek 1: 8‑50
Halvlek 2: 40‑62
0,63
‑
19,37
4
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Håkan Svensson [3390]
Pernilla Andreasson [24710]
Hans Johansson [14410]
Kjell Holmgren [3368]
Pierre Winberg [87444]
Ulf Westlin [3230]
Nils-Erik Hedlund [7585]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Anette Nilsson [9851]
Kennet Nilsson [9844]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Ingrid Roth [14504]
Kjell Starlander [93815]
Bo Sundell [3413]
Hans-Ove Sandin [9981]
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
67‑27
Halvlek 1: 37‑8
Halvlek 2: 30‑19
17,13
‑
2,87
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Håkan Svensson [3390]
Pernilla Andreasson [24710]
Hans Johansson [14410]
Kjell Holmgren [3368]
Pierre Winberg [87444]
Ulf Westlin [3230]
Nils-Erik Hedlund [7585]
Kjell Carlsson
21
13-4-4
1260 - 1026
1,228
255,96
2
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Ola Östlund [78397]
Morgan Svensson [6177]
Hans-Ove Sandin [9981]
Johan Wedin [25097]
Helena Hansson [61689]
Alexander Sandin [41730]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Monica Näs [9852]
Pernilla Näs
21
9-8-4
1504 - 1191
1,263
254,66
3
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Ola Östlund [78397]
Bo Sundström [3723]
Sven-Erik Hallkvist
21
11-2-8
1416 - 1034
1,369
254,48
4
Treeab
Treeab
Åsa Axne [83573]
Leif Trapp [12180]
Leif Ruthström [13060]
Nils Åhlén [1169]
Leif Andréasson [7519]
Olle Axne [8354]
Bengt-Göran Olofsson [9553]
Åsa Axne
21
8-10-3
1285 - 1118
1,149
241,09
5
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Göran Kullberg [11942]
Mia Breding [87116]
Bo Jonsson [47392]
Margaretha Nilsson [17991]
Rolf Nilsson [12397]
Markus Sahlin [46317]
Kenneth Nilsson [79601]
Mikael Johansson
21
8-6-7
1210 - 1342
0,902
199,44
6
Rötter
Rötter
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
Anna-Lena Högström [1948]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Lars Hamberg [2440]
Helena Hansson [61689]
Kenneth Nilsson [79601]
Ove Woxlägd [12900]
Ingrid Roth
21
7-1-13
1343 - 1484
0,905
181,20
7
GoofTroop
GoofTroop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Ted Olows [8281]
Kent Maltein [15967]
Hugo Nilsson [9172]
Kjell Carlsson [6176]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Monica Näs [9852]
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Dan Tjälldén [9859]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Pernilla Näs [10428]
Hans-Ove Sandin [9981]
Lars Hamberg [2440]
Mattias Forss [87222]
Johan Bjurström
21
5-5-11
979 - 1336
0,733
161,02
8
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Anette Nilsson [9851]
Kennet Nilsson [9844]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Ingrid Roth [14504]
Kjell Starlander [93815]
Bo Sundell [3413]
Hans-Ove Sandin [9981]
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Kenneth Fredriksson
21
2-6-13
960 - 1426
0,673
132,15