Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Storsjöbygdens BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Du är här
Storsjöbygdens BK
ÖM Lag Ligan
2021/2022
Div 1 hösten 21 ej hk
Div 1 hösten 21 ej hk
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Matchformulär
Rond och resultat
Används för att rapportera silverpoäng
Rond 6
2021-10-14
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
68‑32
Halvlek 1: 41‑7
Halvlek 2: 27‑25
16,64
‑
3,36
2
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Pär Larshans [19716]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Tommy Bergdahl [2181]
Johan Nilsson [13918]
Hans-Ove Sandin [9981]
73‑28
Halvlek 1: 36‑27
Halvlek 2: 37‑1
17,69
‑
2,31
3
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Hans-Ove Sandin [9981]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Kenneth Fredriksson [9842]
Morgan Svensson [6177]
Monica Näs [9852]
35‑97
Halvlek 1: 22‑45
Halvlek 2: 13‑52
0,78
‑
19,22
4
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Hugo Nilsson [9172]
Pernilla Näs [10428]
Kennet Nilsson [9844]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
34‑45
Halvlek 1: 21‑17
Halvlek 2: 13‑28
7,46
‑
12,54
5
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Kenneth Hallqvist [8329]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Hans-Ove Sandin [9981]
Ulf Lundgren [12024]
76‑51
Halvlek 1: 38‑29
Halvlek 2: 38‑22
15,08
‑
4,92
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Hans-Ove Sandin [9981]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Alexander Sandin [41730]
Kenneth Fredriksson [9842]
Morgan Svensson [6177]
Monica Näs [9852]
Pernilla Näs
6
6-0-0
521 - 238
2,189
105,76
2
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Sven-Erik Hallkvist
6
4-2-0
373 - 209
1,785
87,42
3
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Pär Larshans [19716]
Kjell Carlsson
5
4-0-1
354 - 162
2,185
78,74
4
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Tommy Bergdahl [2181]
Johan Nilsson [13918]
Hans-Ove Sandin [9981]
Gunnar Elmroth
5
2-2-1
341 - 216
1,579
63,07
5
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Kenneth Nilsson
6
3-0-3
322 - 314
1,025
61,52
6
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Kenneth Hallqvist [8329]
Kenneth Fredriksson
5
2-1-2
302 - 296
1,020
51,64
7
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Hugo Nilsson [9172]
Pernilla Näs [10428]
Kennet Nilsson [9844]
Kenneth Hallqvist
5
2-1-2
314 - 259
1,212
50,68
8
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Hans-Ove Sandin [9981]
Ulf Lundgren [12024]
Johan Bjurström
6
1-1-4
295 - 371
0,795
43,43
9
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Ola Östlund [78397]
Arne Johansson
5
0-2-3
220 - 352
0,625
27,08
10
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Mikael Johansson
5
1-1-3
154 - 344
0,448
23,13
11
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Margareta Ringdahl
6
0-0-6
170 - 605
0,281
7,53