Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Örebro läns BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Nerikeligan
Silverrallyt
Primära flikar
Månad
(aktiv flik)
Vecka
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
April 2024
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
mån
tis
ons
tors
fre
lör
sön
14
1
2
3
4
5
6
7
10:00
Örebro läns BF
DM Individuellt
13:30
Kumla BS
MD240401 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
14:00 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:30
Kumla BS
TK240402 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:00 - 16:00
Nora BK
Seniorbridgen Hcp
18:20 - 22:00
Lindesbergs BS
B-Å:s Minne omg 1
18:30 - 21:30
Nora BK
BBO Nora
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
TORSDAGSBRIDGE
13:30
Kumla BS
TD240404 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Forslund
17:00 - 22:00
Örebro Dövas BK
Torsdag 4/4
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling , Simultan
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 11 halvlek 1
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 11 halvlek 2
09:30 - 13:30
Axbergs BK
Axbergs BK 2024-04-08
11:00 - 14:30
Örebridgen
Barometer med hcp
14:00
Kumla BS
NYHET! FD240405 Barometer med FSB-handikapp TL:Kimmo Pernu
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
13:00 - 16:30
Örebridgen
Partävling MIXED hcp
10:00 - 17:00
Örebridgen
Magic
12:00 - 16:00
Kumla BS
KUMLA BS städdag 12:00
16:00
Kumla BS
SD240407 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
15
8
9
10
11
12
13
14
13:30
Kumla BS
MD240408 Parspel handikapp TL:Kimmo Pernu
18:00 - 22:00
ABK Singelton, Askersund
MÅNDAGSBRIDGE SIMULTAN
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Nora BK
Par Simultan
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
14:00 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:00 - 20:00
ABK Singelton, Askersund
ÖVNINGSBRIDGE
18:00
Hällefors BK
Individuell IAF (ingen föranmälan)
18:30
Kumla BS
TK240409 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
DAMBRIDGE
13:00 - 16:00
Nora BK
Seniorbridgen Hcp
18:00 - 21:00
Kumla BS
OK240410 Nybörjaträffen
18:20 - 22:00
Lindesbergs BS
B-Å:s Minne omg 2
18:30 - 21:30
Nora BK
BBO Nora
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
TORSDAGSBRIDGE
13:30
Kumla BS
TD240411 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Hofvander
17:00 - 22:00
Örebro Dövas BK
Torsdag 11/4
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 12 halvlek 1
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 12 halvlek 2
09:30 - 13:30
Axbergs BK
Axbergs BK HCP 2024-04-12
11:00 - 14:30
Örebridgen
Barometer med hcp
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
13-14 apr kl 13:00-17:00
Örebridgen
SM semi Lag Örebro
09:00 - 20:00
Örebridgen
SM Lag Semi
11:00 - 17:00
Nora BK
Linde och Nora - Dam
12:00
Kumla BS
LD240413 12:00 Dambridge TL:Lena Trobäck Karlsson
09:00 - 18:00
Örebridgen
SM Lag Semi
10:00 - 17:00
Örebridgen
Magic
16:00
Kumla BS
SD240414 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
16
15
16
17
18
19
20
21
13:30
Kumla BS
MD240415 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:00 - 22:00
ABK Singelton, Askersund
MÅNDAGSBRIDGE
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Nora BK
Par
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
14:00 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00 - 21:30
Örebridgen
Nybörjarträffen
18:00
Hällefors BK
Simultan
18:30
Kumla BS
TK240416 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:00 - 16:00
Nora BK
Seniorbridgen Hcp
18:00 - 21:00
Örebridgen
Avslutningsspel för kurs A och B
18:00
Kumla BS
KLUBBTÄVLING LANNA-KUMLA BS i Lannamässen TL: Lars Zetterberg
18:20 - 22:00
Lindesbergs BS
Partävling 2024-04-17 Jour Per E.
18:30 - 21:30
Nora BK
BBO Nora
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
TORSDAGSBRIDGE SIMULTAN
13:30
Kumla BS
TD240418 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Forslund
17:00 - 22:00
Örebro Dövas BK
Torsdag 18/4
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 13 halvlek 1
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 13 halvlek 2
09:30 - 13:30
Axbergs BK
Axbergs BK HCP 2024-04-19
11:00 - 14:30
Örebridgen
Barometer med hcp
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
10:00 - 17:00
Örebridgen
DM Open
10:00
Örebro läns BF
DM Par Open, Kval till SM, direktfinal
10:00 - 17:00
Örebridgen
Magic
16:00
Kumla BS
SD240421 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17
22
23
24
25
26
27
28
13:30
Kumla BS
MD240422 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
17:00
Kumla BS
STYRELSEMÖTE I KUMLA BS
18:00 - 22:00
ABK Singelton, Askersund
VÅRSILVER
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Nora BK
Par
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
14:00 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:00 - 20:00
ABK Singelton, Askersund
ÖVNINGSBRIDGE
18:00
Hällefors BK
KM Mixed 1
18:30
Kumla BS
TK240423 18:30 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
DAMBRIDGE
13:00 - 16:00
Nora BK
Seniorbridgen Hcp
18:20 - 22:00
Lindesbergs BS
Simultan LBS 2024-04-24
18:30 - 21:30
Nora BK
BBO Nora
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp samlingstävling
13:00 - 17:00
ABK Singelton, Askersund
TORSDAGSBRIDGE
13:30
Kumla BS
TD240425 13:30 Parspel handikapp TL: Hans Hovander
17:00 - 22:00
Örebro Dövas BK
Torsdag 25/4
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 14 halvlek 1
18:30 - 21:00
Örebridgen
IAF Vårligan 2024 omg 14 halvlek 2
11:00 - 14:30
Örebridgen
Barometer med hcp
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
12:00 - 17:00
Örebridgen
Dambridge
10:00 - 17:00
Örebridgen
Magic
16:00
Kumla BS
SD240428 16:00 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
18
29
30
1
2
3
4
5
13:30
Kumla BS
MD240429 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:00 - 22:00
ABK Singelton, Askersund
K.Danielzons vandr.pris
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Nora BK
Par
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00
Hällefors BK
KM Mixed 2