Uppsala Lagguld

Information
Datum och tid
Lör 13 - sön 14 nov 2021
Typ av händelse
Tävling > Lag > Guld
Spelplats
Bridgens Hus, Uppsala
Sista anmälningsdatum
Lör 13 nov 2021
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny

Max antal lag i tävlingen är 30 - men två av platserna som är reserverade för slutspelet i Svenska cupen kommer att spela finalen. Smile

Program:

Lördag Rond/paus Start Slut
Alla Registrering 10:00 10:15
Alla Rond 1-4 10:15 13:30
Bord 9-16 Rond 5a 13:35 14:20
Bord 1-8 Rond 5b 14:30 15:15
Bord 1-8 Lunch 13:30 14:30
Bord 9-16 Lunch 14:15 15:15
Alla Rond 6-8 15:20 17:45
Alla Paus 17:45 18:00
Alla Rond 9-10 18:00 19:35
Söndag Rond/paus Start Slut
Alla Rond 11-13 10:00 12:25
Alla Paus 12:25 12:40
Alla Rond 14-15 12:40 14:15

Prisutdelning ca 14:20.

Läs mer om Uppsala lagguld här

Tävling
Tävlingsledare
Ryszard Sliwinski
Antal brickor
90
Antal brickor per rond
6
Startavgift
2000 per lag
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Lör 13 nov 2021
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Maximalt antal
32
Antal anmälda
26
Nr Lag Datum
26
Granarna
Marcus Hjelte, Dan Granberg, Rolf Westman, Petter Melin, Lars Olsson
2021‑10‑11
25
Marsvinet Stornos
Peter Swensson
2021‑10‑09
24
Greven
Christer Eriksson, Thomas Ivarsson, Hans Kvick
2021‑10‑08
23
Röd
K-G Wanngård
2021‑10‑07
22
Rimbo
Peter Bertheau
2021‑10‑07
21
Abragi
Andreas Abragi, Mattias Weiler
2021‑10‑05
20
Snoka
Håkan Olofsson, Ben Hayes, Björn Alenfalk, Jakob Johansson
2021‑10‑05
19
Harlekin
Lars Ericson, Bo Ericson, Lennart Persson, Lars-Göran Östlund
2021‑09‑29
18
SC 16
Margareta Mattsson
2021‑09‑23
17
SC 15 - Narre
Gunnar Elmroth, PG Eliasson, Thomas Karlsson, Alexander Sandin, Bo Sundell, Leif Trapp, Morgan Svensson
2021‑09‑23
16
SC 14 - Fridens liljor
Jens Brodin, Erik Gulliksson, Christina Ahl, Malin Helin
2021‑09‑23
15
SC 13 - Skalman
Johan Säfsten, Per-Erik Malmström, Krister Ahlesved, Niklas Warne, Ida Grönkvist, Mikael Grönkvist
2021‑09‑23
14
SC 12 - Banjanas
Jan Andersson, Jan Selberg, Mikael Lindblom, Olle Wademark, Johan Sylvan
2021‑09‑23
13
SC 11 - Anna
Bengt-Erik Efraimsson, Anna Zack Efraimsson, Mats Axdorph, Anders Morath, Peter Carlsson, Magnus Ekman
2021‑09‑23
12
SC 10 - Team Paper Moon
Pierre Thunström, Berith Finnsson, Anders Enström, Leif Norén
2021‑09‑23
11
SC 9 - Valle
Madeleine Swanström, Tommy Gullberg, Peter Backlund, Börje Dahlberg
2021‑09‑23
10
SC 8 - Bende
Tobias Bende, Lars Jansson, Peter Nuoristo, Anders Ljungblad
2021‑09‑23
9
SC 7 - Cosmos
Göran Selldén, Björn Wenneberg, Anders Erikson, Ylva Pyykkö, Ronny Ovesson Ejnell, Jan-Erik Åsmo, Jim Nielsen
2021‑09‑23
8
SC 6 - Tootsie
Fredrik Jarlvik, Tatyana Trendafilova, Johan Bennet, Jan Becklén, Thomas Andersson, Björn Fallenius
2021‑09‑23
7
SC 5 - Prefabsystem Syd
Arne Ericson, Henrik Morin, Per Bretz, Gunnar Sjökvist, Stefan Jönsson, Patrik Johansson, Håkan Johansson
2021‑09‑23
6
SC 4 - ABB 21
Peter Forsberg, Rolf Forsberg, Stefan Andersson, Håkan Lindbäck, Bengt Nilsson, Claes Åhgren
2021‑09‑23
5
SC 3 - Bk Gröna kvistar
Johan Grönkvist, Thomas Brehmer, Maria Grönkvist, Björn Andersson, Tommy Andersson, Catharina Ahlesved
2021‑09‑23
4
SC 2 - Hebbes gäng
Tomas Gustavsson, Nils-Ragnar Sandberg, Agneta Svahn, Mathias Bedrot, Roger Rundkvist, Dan Johansson
2021‑09‑23
3
SC 1 - 55 med omnejd
Jan Gutenwik, Perry Sjöberg, Hans Olsson, Bengt Pålsson, Pierre Carbonnier, Håkan Tjärnemo
2021‑09‑23
2
Kilpikonnas vänner
Mattias Lindgren, Erik Fryklund, Andreas Westman, Joakim Nordlindh, Joakim Möller
2021‑09‑01
1
Kompispass
Linnea Edlund, Ia Börling
2021‑08‑09