Uppsala lagguld

Information
Datum och tid
Lör 18 - sön 19 nov 2023 kl 10:00-14:30
Typ av händelse
Tävling > Lag > Guld
Spelplats
Bridgens Hus Uppsala
Sista anmälningsdatum
Tis 14 nov 2023

Resultat!!

Spelas i samband med slutspelet i Svenska cupen!

Mer information finns här

Speltider (obs, cirkatider)

Lördag Rond/paus Start Slut
Alla Registrering 10:00 10:15
Alla Rond 1-2 10:15 12:25
Bord 9-16 Rond 3a 12:35 13:35
Bord 1-8 Lunch 12:25 13:35
Bord 9-16 Lunch 13:35 14:35
Bord 1-8 Rond 3b 13:35 14:35
Alla Rond 4-7 14:45 19:15
Söndag Rond/paus Start Slut
Alla Rond 8-10 09:30 12:50
Alla Lunch 12:50 13:30
Alla Rond 11 13:30 14:35

Prisutdelning ca 14:45.

Frågor eller funderingar? Kontakta linnea.edlund@gmail.com

Tävling
Tävlingsledare
Ping Huang
Startavgift
2000 per lag
Startavgift (junior)
250 kr rabatt per junior (max 1000)
Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Tis 14 nov 2023
Maximalt antal
34
Antal anmälda
28 lag från 3 länder
Nr Lag Land Datum
28
Scandic Hamar 2024
Vegard Brekke, Siv Thoresen, Jo-Arne Ovesen, Finn Brandsnes
2023‑11‑07
27
Nöten
Ann-Sophie Andersson, Erik Gulliksson, Joanna Tenggren, Erik Wiberg, Markus Bertheau, Ann-Sophie Andersson
2023‑10‑26
26
BALL
Leif Johansson, Lena Johansson, Björn Sörling, Axel Selvén
2023‑10‑18
25
Sundholm
Andreas Westman, Patrik Eriksson, Bo Sundström, Carina Sjöblom
2023‑10‑17
24
BKMM
Bosse Wiik, Kenneth Borin, Mattias Weiler, Matteo Nordqvist
2023‑10‑12
23
Smått och gott
Daniel Eriksson, Ulf Nohrén, Urban Björklund, Malin Helin, Rolf Scherdin, Rune Pettersson
2023‑10‑10
22
Stockskär
Bo Ericson, Lars Ericson, Torbjörn Gustavsson, Per Clarin
2023‑10‑09
21
HIALT
Torsten Svenonius, Lars Carnestedt, Ivar Lichtenstein, Harry Hjort Warlenius, Andreas Abragi
2023‑10‑05
20
Pudding
Peter Swensson, Lars Ramquist, Peder Linder, Björn Alenfalk
2023‑10‑02
19
TopClub
Björn Wenneberg, Sven Åke Bjerregaard, Anders Morath, Henrik Wegnelius
2023‑10‑01
18
Carbonnier
Pierre Carbonnier, Håkan Tjärnemo, Jan Clementsson, Bonnie Clementsson
2023‑10‑01
17
SC 15 - El Cid
Ola Svensson, Dan Andersson, Tommy Johansson, Ulf Backman, Roland Svensson
2023‑10‑01
16
SC 13 - BK Lyx Bunk
Tomas Andgren, Ingemar Assarsjö, Robert Bäck, Per Sjöberg, Stefan Åsgården, Per Östlund Mitchell, Peter Karlsson, Robin Björkstrand
2023‑09‑26
15
SC 12 - Lag Sjöqvist
Johan Säfsten, Måns Sjöqvist, Per-Erik Malmström, Simon Ekenberg, Peter Bertheau, Tuva Nilsmark, Peter Fredin
2023‑09‑26
14
SC 11 - Bk Gröna Kvistar
Johan Grönkvist, Maria Grönkvist, Tommy Andersson, Thomas Brehmer, Catharina Ahlesved
2023‑09‑26
13
SC 10 - Lille Skutt
Niclas Samuelsson, Tom Gärds, Kent Karlsson, Kalle Aldeborg, Harry Schüssler, Thomas Axenbratt
2023‑09‑26
12
SC 9 - Gullvi
Gullvi Högberg, Sören Lennartsson, Per Larsson, Christian Carlsson, Bo Roos
2023‑09‑26
11
SC 8 - Narre
Gunnar Elmroth, Alexander Sandin, Klara Gustafsson, Bo Sundell, Morgan Svensson, PG Eliasson, Thomas Karlsson
2023‑09‑26
10
SC 7 - Carstens Kofötter
Carsten Kofoed, Ingemar Andersson, Thomas Winther, Jon Eliasson, Björn Ohlsson, Peter Olofsson
2023‑09‑26
9
SC 6 - CUEBIDS com
Emanuel Unge, Mikael Rimstedt, Ola Rimstedt, Adam Stokka, Yvonne Stokka, Simon Hult, Fredrik Alfredsson, Daniel Covill Gullberg
2023‑09‑26
8
SC 4 - Yes
Zhou Ye, Mats Andersson, Bo Andersson, Jan Olofsson, Leif Olofsson
2023‑09‑26
7
SC 3 - Team Tomas
Tomas Börgesson, Mikael Arnberg, Sanna Clementsson, Kathrine Bertheau, Erik Fryklund, Johnny Blid, David Wrang, Frederic Wrang
2023‑09‑26
6
SC 2 - Jönköping
Mikael Alexandersson, Mats Bud, Lars Wallmark, Johan Göransson, Robert Frank, Andreas Persson
2023‑09‑26
5
Skalman
Krister Ahlesved, Niklas Warne, Ronny Ovesson Ejnell, Jan-Erik Åsmo
2023‑09‑22
4
JOLT
Olle Wademark, Jan Selberg, Tommy Bergdahl, Lars Andersson
2023‑09‑22
3
Björneborg BC
Timo Ollila, Outi Rahi, Teodor Velkov, Olli Rahi
2023‑09‑14
2
Kompispass
Linnea Edlund, Tobias Bende, Sara Wrige, Ia Börling, Louise Hallqvist, Ylva Johansson
2023‑09‑06
1
Greven
Christer Eriksson, Thomas Ivarsson, Johnny Östberg, Hans Kvick
2023‑08‑22