Oktobersilver - Partävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 155,3 | 53,92 | Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson | Gunnel Mårtensson Margit Håkansson | 20,3 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson | Rond 1, som N-S, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson |
1 | 2♦ | N | +2 | ♠D | 130 | 0 | 0 | 0 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | ♠E32♥D62♦103♣KDkn104 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 3NT | V | = | ♦2 | -400 | 5 | 42 | 42 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | ♠E3♥1087652♦Dkn10♣95 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | 5 | 20,83 | 5 |
Rond 2, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström | Rond 2, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström |
3 | 4♥ | V | +1 | ♦9 | -650 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn10543♥92♦109♣K93 | ♠6♥43♦D6432♣Ekn1064 | ♠Dkn10543♥92♦109♣K93 | 5 | 13,89 | 5 |
4 | 4♠ | S | +1 | ♣D | 650 | 7 | 58 | 58 | ♠kn654♥105♦E982♣EK3 | ♠EK1092♥KD3♦K4♣1042 | ♠kn654♥105♦E982♣EK3 | 12 | 25,00 | 12 |
Rond 3, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup | Rond 3, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup |
5 | 3♠ | V | –1 | ♥E | 50 | 8 | 67 | 67 | ♠D87♥ED1032♦93♣863 | ♠E♥965♦Ekn86♣K9754 | ♠D87♥ED1032♦93♣863 | 20 | 33,33 | 20 |
6 | 2♠ | Ö | = | ♥E | -110 | 7 | 58 | 58 | ♠E8♥75432♦984♣964 | ♠D63♥E109♦Ekn76♣E108 | ♠E8♥75432♦984♣964 | 27 | 37,50 | 27 |
Rond 4, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson | Rond 4, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson |
7 | 3NT | S | +1 | ♠E | 630 | 10 | 83 | 83 | ♠105♥D105♦KD5♣K10762 | ♠943♥E6♦Ekn984♣ED8 | ♠105♥D105♦KD5♣K10762 | 37 | 44,05 | 37 |
8 | 1♠ | V | +1 | ♦9 | -110 | 2 | 17 | 17 | ♠Kkn4♥7542♦985♣Dkn7 | ♠E1086♥EK8♦1076♣963 | ♠Kkn4♥7542♦985♣Dkn7 | 39 | 40,62 | 39 |
Rond 5, som N-S, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten | Rond 5, som N-S, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten |
9 | 3NT | N | = | ♠K | 400 | 10 | 83 | 83 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | ♠10972♥865♦kn10432♣9 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | 49 | 45,37 | 49 |
10 | Pass | 8 | 67 | 67 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | ♠-♥EK3♦kn109875♣K864 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | 57 | 47,50 | 57 |
Rond 6, som N-S, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman | Rond 6, som N-S, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman |
11 | 1NT | N | +1 | ♥5 | 120 | 9 | 75 | 75 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | ♠kn102♥843♦Kkn932♣75 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | 66 | 50,00 | 66 |
12 | 4♥ | V | –2 | ♣E | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | ♠987♥Ekn64♦kn1082♣109 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | 78 | 54,17 | 78 |
Rond 7, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin | Rond 7, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin |
13 | 3NT | Ö | –1 | ♥3 | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠10965♥E9752♦7♣K74 | ♠Dkn32♥Kkn1043♦-♣kn832 | ♠10965♥E9752♦7♣K74 | 90 | 57,69 | 90 |
14 | 1NT | V | +1 | ♠9 | -120 | 1 | 8 | 8 | ♠10964♥kn1043♦752♣Kkn | ♠73♥ED9♦E106♣E8543 | ♠10964♥kn1043♦752♣Kkn | 91 | 54,17 | 91 |
Rond 8, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Rond 8, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson |
15 | 3NT | S | = | ♣2 | 600 | 10 | 83 | 83 | ♠D9♥EK83♦EKD4♣753 | ♠Ekn632♥754♦832♣E8 | ♠D9♥EK83♦EKD4♣753 | 101 | 56,11 | 101 |
16 | 2♦ | Ö | –1 | ♠6 | 100 | 4 | 33 | 33 | ♠Kkn10954♥D853♦6♣K5 | ♠6♥E742♦Ekn9♣Dkn873 | ♠Kkn10954♥D853♦6♣K5 | 105 | 54,69 | 105 |
Rond 9, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg | Rond 9, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg |
17 | 1♠ | Ö | = | ♦E | -80 | 2 | 17 | 17 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | ♠EK8♥964♦E6♣KD1053 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | 107 | 52,45 | 107 |
18 | 4♠ | N | +3 | ♣K | 710 | 8 | 67 | 67 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | ♠-♥KD9842♦Kkn1084♣kn9 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | 115 | 53,24 | 115 |
Rond 10, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin | Rond 10, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin |
19 | 1NT | Ö | +1 | ♣2 | -120 | 4 | 33 | 33 | ♠Kkn♥8743♦kn8763♣E9 | ♠653♥E5♦K109♣kn8652 | ♠Kkn♥8743♦kn8763♣E9 | 119 | 52,19 | 119 |
20 | 2♠ | S | +2 | ♣D | 170 | 2 | 17 | 17 | ♠Dkn43♥E84♦1093♣K86 | ♠EK92♥K10♦E82♣E1094 | ♠Dkn43♥E84♦1093♣K86 | 121 | 50,42 | 121 |
Rond 11, som N-S, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson | Rond 11, som N-S, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson |
21 | 2♠ | V | = | ♥E | -110 | 8 | 67 | 67 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | ♠K74♥6♦K9842♣E763 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | 129 | 51,19 | 129 |
22 | 6♦ | Ö | = | ♠8 | -1370 | 0 | 0 | 0 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | ♠842♥743♦64♣Dkn1075 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | 129 | 48,86 | 129 |
Rond 12, som N-S, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén | Rond 12, som N-S, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén |
23 | 3NT | S | –2 | ♠9 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | ♠D2♥KDkn1098♦D94♣85 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | 129 | 46,74 | 129 |
24 | 4♠ | V | –1 | ♦E | 50 | 6 | 50 | 50 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | ♠9853♥102♦D10832♣74 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | 135 | 46,88 | 135 |