Oktobersilver - Partävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 165,6 | 57,51 | Agneta Rane - Artwor Wemlén | Agneta Rane Artwor Wemlén | 2,6 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin | Rond 10, som N-S, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin |
1 | 3NT | S | = | ♥3 | 400 | 8 | 67 | 67 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | ♠E32♥D62♦103♣KDkn104 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | 8 | 66,67 | 8 |
2 | 3NT | V | +1 | ♠6 | -430 | 1 | 8 | 8 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | ♠E3♥1087652♦Dkn10♣95 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | 9 | 37,50 | 9 |
Rond 9, som Ö-V, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson | Rond 9, som Ö-V, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson |
3 | 4♥ | V | = | ♣K | -620 | 7 | 58 | 58 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | ♠E8♥EDkn75♦K87♣752 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | 16 | 44,44 | 16 |
4 | 3♠ | N | +2 | ♥2 | 200 | 12 | 100 | 100 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | ♠D8♥E98♦Dkn65♣Dkn98 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | 28 | 58,33 | 28 |
Rond 1, som Ö-V, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson | Rond 1, som Ö-V, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson |
5 | 2♠ | V | –1 | ♦9 | 50 | 4 | 33 | 33 | ♠kn95♥K84♦K542♣ED10 | ♠K106432♥kn7♦D107♣kn2 | ♠kn95♥K84♦K542♣ED10 | 32 | 53,33 | 32 |
6 | 2♠ | Ö | = | ♥E | -110 | 5 | 42 | 42 | ♠K9542♥Kkn86♦D102♣2 | ♠kn107♥D♦K53♣KDkn753 | ♠K9542♥Kkn86♦D102♣2 | 37 | 51,39 | 37 |
Rond 2, som N-S, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson | Rond 2, som N-S, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson |
7 | 3NT | S | +1 | ♠E | 630 | 10 | 83 | 83 | ♠105♥D105♦KD5♣K10762 | ♠943♥E6♦Ekn984♣ED8 | ♠105♥D105♦KD5♣K10762 | 47 | 55,95 | 47 |
8 | 1♠ | V | +1 | ♣D | -110 | 2 | 17 | 17 | ♠Kkn4♥7542♦985♣Dkn7 | ♠E1086♥EK8♦1076♣963 | ♠Kkn4♥7542♦985♣Dkn7 | 49 | 51,04 | 49 |
Rond 11, som N-S, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg | Rond 11, som N-S, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg |
9 | 4♦ | N | +1 | ♠K | 150 | 3 | 25 | 25 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | ♠10972♥865♦kn10432♣9 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | 52 | 48,15 | 52 |
10 | 3NT | S | +1 | ♣10 | 630 | 10 | 83 | 83 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | ♠-♥EK3♦kn109875♣K864 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | 62 | 51,67 | 62 |
Rond 3, som Ö-V, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten | Rond 3, som Ö-V, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten |
11 | 3♥ | N | –1 | ♠6 | -50 | 10 | 83 | 83 | ♠64♥Ekn765♦D108♣kn96 | ♠E973♥K♦764♣D10832 | ♠64♥Ekn765♦D108♣kn96 | 72 | 54,55 | 72 |
12 | 1♥ | V | +3 | ♦7 | -170 | 10 | 83 | 83 | ♠Kkn54♥D93♦ED9♣kn62 | ♠D106♥K10872♦K♣K875 | ♠Kkn54♥D93♦ED9♣kn62 | 82 | 56,94 | 82 |
Rond 6, som Ö-V, mot Göran Nilsson - Göran Brodin | Rond 6, som Ö-V, mot Göran Nilsson - Göran Brodin |
13 | 5♦ | Ö | +1 | ♥kn | -620 | 6 | 50 | 50 | ♠EK7♥D86♦KD832♣65 | ♠84♥-♦Ekn109654♣ED109 | ♠EK7♥D86♦KD832♣65 | 88 | 56,41 | 88 |
14 | 2NT | V | –4 | ♥4 | 200 | 1 | 8 | 8 | ♠KD52♥K65♦KD3♣1096 | ♠Ekn8♥872♦kn984♣D72 | ♠KD52♥K65♦KD3♣1096 | 89 | 52,98 | 89 |
Rond 4, som Ö-V, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg | Rond 4, som Ö-V, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg |
15 | 3NT | S | –1 | ♣2 | -100 | 9 | 75 | 75 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | ♠K107♥1062♦97♣K9642 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | 98 | 54,44 | 98 |
16 | 3♣ | S | –3 | ♠E | -150 | 12 | 100 | 100 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | ♠E8♥kn96♦10743♣9642 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | 110 | 57,29 | 110 |
Rond 8, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström | Rond 8, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström |
17 | 1NT | S | +2 | ♦3 | 150 | 10 | 83 | 83 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | ♠EK8♥964♦E6♣KD1053 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | 120 | 58,82 | 120 |
18 | 6♠ | N | –1 | ♣3 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | ♠-♥KD9842♦Kkn1084♣kn9 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | 120 | 55,56 | 120 |
Rond 5, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Rond 5, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson |
19 | 3♠ | V | –1 | ♦3 | 100 | 9 | 75 | 75 | ♠Kkn♥8743♦kn8763♣E9 | ♠653♥E5♦K109♣kn8652 | ♠Kkn♥8743♦kn8763♣E9 | 129 | 56,58 | 129 |
20 | 4♠ | S | +1 | ♦kn | 650 | 4 | 33 | 33 | ♠Dkn43♥E84♦1093♣K86 | ♠EK92♥K10♦E82♣E1094 | ♠Dkn43♥E84♦1093♣K86 | 133 | 55,42 | 133 |
Rond 7, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup | Rond 7, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup |
21 | 3♠ | V | = | ♦E | -140 | 6 | 50 | 50 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | ♠K74♥6♦K9842♣E763 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | 139 | 55,16 | 139 |
22 | 4♥ | V | +1 | ♠E | -650 | 6 | 50 | 50 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | ♠842♥743♦64♣Dkn1075 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | 145 | 54,92 | 145 |
Rond 12, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson | Rond 12, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson |
23 | 3NT | S | –2 | ♠9 | -200 | 12 | 100 | 100 | ♠754♥4♦K106♣kn109432 | ♠9863♥E76532♦Ekn♣7 | ♠754♥4♦K106♣kn109432 | 157 | 56,88 | 157 |
24 | 4♠ | V | –1 | ♦E | 50 | 6 | 50 | 50 | ♠KD106♥K54♦kn4♣ED63 | ♠Ekn42♥D83♦K976♣98 | ♠KD106♥K54♦kn4♣ED63 | 163 | 56,60 | 163 |