Partävling med Hcp. Kval Allemansträffen LVIII
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
3 | 273,0 | 58,33 | Glenn Johansson - Ella-May Åkerfeldt | Glenn Johansson Ella-May Åkerfeldt | Åhus BK | Åhus BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som N-S, mot Axel Severson - Christina Severson | Rond 11, som N-S, mot Axel Severson - Christina Severson |
1 | 4♥ | S | = | ♦2 | 420 | 5 | 28 | 28 | ♠1032♥7642♦Kkn7♣KD7 | ♠EK75♥EDkn53♦43♣E6 | ♠1032♥7642♦Kkn7♣KD7 | 5 | 27,78 | 5 |
2 | 4♥ | N | +1 | ♦6 | 650 | 15 | 83 | 83 | ♠kn43♥KDkn94♦K10♣E92 | ♠E9♥E1052♦75♣K10863 | ♠kn43♥KDkn94♦K10♣E92 | 20 | 55,56 | 20 |
Rond 12, som N-S, mot Peter Zerpe - Ingemar Blomdahl | Rond 12, som N-S, mot Peter Zerpe - Ingemar Blomdahl |
3 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 450 | 18 | 100 | 100 | ♠K97♥EK108653♦-♣974 | ♠E10842♥4♦K754♣E83 | ♠K97♥EK108653♦-♣974 | 38 | 70,37 | 38 |
4 | 4♠ | N | +1 | ♦10 | 650 | 18 | 100 | 100 | ♠Ekn109653♥3♦Dkn♣E52 | ♠K4♥E8♦9875♣D10764 | ♠Ekn109653♥3♦Dkn♣E52 | 56 | 77,78 | 56 |
Rond 13, som Ö-V, mot Margaretha Bengtsson - Sven-Åke Bengtsson | Rond 13, som Ö-V, mot Margaretha Bengtsson - Sven-Åke Bengtsson |
5 | 4♥ | N | +2 | ♠E | 680 | 5 | 28 | 28 | ♠8653♥6♦Kkn654♣973 | ♠ED♥kn104♦8732♣Kkn42 | ♠8653♥6♦Kkn654♣973 | 61 | 67,78 | 61 |
6 | 2♥ | S | +1 | ♣8 | 140 | 5 | 28 | 28 | ♠E52♥Kkn964♦742♣D4 | ♠K43♥5♦Kkn865♣8752 | ♠E52♥Kkn964♦742♣D4 | 66 | 61,11 | 66 |
Rond 1, som N-S, mot Mats Blom - Kristian Lövberg | Rond 1, som N-S, mot Mats Blom - Kristian Lövberg |
7 | 4♥ | V | –1 | ♣7 | 100 | 13 | 72 | 72 | ♠kn8752♥832♦865♣72 | ♠E104♥Ekn♦92♣Ekn10965 | ♠kn8752♥832♦865♣72 | 79 | 62,70 | 79 |
8 | 6♥ | Ö | = | ♦2 | -980 | 4 | 22 | 22 | ♠D7♥1097♦E95♣kn10862 | ♠1032♥65♦D108432♣75 | ♠D7♥1097♦E95♣kn10862 | 83 | 57,64 | 83 |
Rond 2, som N-S, mot Bo Strömvall - Ulf Niléhn | Rond 2, som N-S, mot Bo Strömvall - Ulf Niléhn |
9 | 3NT | Ö | –1 | ♥3 | 100 | 12 | 67 | 67 | ♠kn653♥E72♦10♣Dkn764 | ♠74♥K10863♦7532♣K3 | ♠kn653♥E72♦10♣Dkn764 | 95 | 58,64 | 95 |
10 | 4♠ | V | –4 | ♦D | 400 | 18 | 100 | 100 | ♠kn10764♥95♦D654♣42 | ♠D53♥Kkn10♦EKkn73♣Ekn | ♠kn10764♥95♦D654♣42 | 113 | 62,78 | 113 |
Rond 3, som N-S, mot Ulla Alfredsson - Sonja Söräng | Rond 3, som N-S, mot Ulla Alfredsson - Sonja Söräng |
11 | 5♠ | V | +2 | ♥K | -510 | 9 | 50 | 50 | ♠4♥EK10832♦kn1052♣97 | ♠6♥Dkn965♦EK964♣kn4 | ♠4♥EK10832♦kn1052♣97 | 122 | 61,62 | 122 |
12 | 4♠ | N | = | ♥kn | 620 | 13 | 72 | 72 | ♠EKD92♥4♦Ekn986♣K5 | ♠kn6♥ED105♦K32♣kn943 | ♠EKD92♥4♦Ekn986♣K5 | 135 | 62,50 | 135 |
Rond 4, som N-S, mot Hans Fjelner - Tove Fjelner | Rond 4, som N-S, mot Hans Fjelner - Tove Fjelner |
13 | 3NT | N | = | ♥E | 600 | 11 | 61 | 61 | ♠K7♥D1095♦KD8♣Kkn62 | ♠Dkn8654♥kn♦E103♣D75 | ♠K7♥D1095♦KD8♣Kkn62 | 146 | 62,39 | 146 |
14 | 2♦ | S | –1 | ♠E | -50 | 10 | 56 | 56 | ♠986♥ED843♦kn106♣85 | ♠kn♥75♦EK972♣KD764 | ♠986♥ED843♦kn106♣85 | 156 | 61,90 | 156 |
Rond 5, som Ö-V, mot Inga Fröjdh - Marianne Berglund | Rond 5, som Ö-V, mot Inga Fröjdh - Marianne Berglund |
15 | 4♠ | S | = | ♦E | 620 | 7 | 39 | 39 | ♠E5♥E764♦kn1043♣932 | ♠932♥1085♦E985♣kn104 | ♠E5♥E764♦kn1043♣932 | 163 | 60,37 | 163 |
16 | 4♥ | Ö | –1 | ♣9 | 100 | 9 | 50 | 50 | ♠ED98♥kn106542♦kn♣108 | ♠7652♥ED8♦D73♣EK3 | ♠ED98♥kn106542♦kn♣108 | 172 | 59,72 | 172 |
Rond 6, som N-S, mot Bengt Unné - Eva Unné | Rond 6, som N-S, mot Bengt Unné - Eva Unné |
17 | 3♠ | V | –1 | ♣K | 50 | 8 | 44 | 44 | ♠5432♥K♦64♣KDkn963 | ♠D9♥109753♦ED3♣E87 | ♠5432♥K♦64♣KDkn963 | 180 | 58,82 | 180 |
18 | 3♠ | N | = | ♦D | 140 | 14 | 78 | 78 | ♠E65432♥1083♦K♣K43 | ♠K7♥Ekn64♦1083♣Dkn87 | ♠E65432♥1083♦K♣K43 | 194 | 59,88 | 194 |
Rond 7, som N-S, mot Birgitta Gromark - Lena Franzén | Rond 7, som N-S, mot Birgitta Gromark - Lena Franzén |
19 | 2NT | N | +2 | ♠10 | 180 | 16 | 89 | 89 | ♠Kkn74♥D3♦K987♣D75 | ♠D♥1062♦Dkn105♣EK986 | ♠Kkn74♥D3♦K987♣D75 | 210 | 61,40 | 210 |
20 | 3♠ | V | = | ♥E | -140 | 12 | 67 | 67 | ♠8♥E10974♦Kkn98♣D63 | ♠kn9♥kn6♦1032♣EKkn542 | ♠8♥E10974♦Kkn98♣D63 | 222 | 61,67 | 222 |
Rond 8, som Ö-V, mot Kerstin Wijk - Sonja Nilsson | Rond 8, som Ö-V, mot Kerstin Wijk - Sonja Nilsson |
21 | 4♠ | N | +1 | ♥kn | 650 | 9 | 50 | 50 | ♠K107♥kn4♦Ekn85♣Kkn109 | ♠4♥109876532♦43♣D7 | ♠K107♥kn4♦Ekn85♣Kkn109 | 231 | 61,11 | 231 |
22 | 4♥ | S | +1 | ♦E | 450 | 8 | 44 | 44 | ♠kn543♥-♦Kkn86♣K9532 | ♠KD982♥75♦E1092♣kn6 | ♠kn543♥-♦Kkn86♣K9532 | 239 | 60,35 | 239 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ann Sterner - Sten Sjödahl | Rond 9, som Ö-V, mot Ann Sterner - Sten Sjödahl |
23 | 4♣ | S | = | ♦E | 130 | 13 | 72 | 72 | ♠94♥KD762♦532♣1062 | ♠Kkn752♥1094♦E986♣7 | ♠94♥KD762♦532♣1062 | 252 | 60,87 | 252 |
24 | 4♥ | V | = | ♦K | -420 | 10 | 56 | 56 | ♠EKD105♥D1075♦9♣kn73 | ♠kn♥E9842♦5432♣ED2 | ♠EKD105♥D1075♦9♣kn73 | 262 | 60,65 | 262 |
Rond 10, som N-S, mot Bengt Palmlund - Inger Samuelsson | Rond 10, som N-S, mot Bengt Palmlund - Inger Samuelsson |
25 | 3♥ | Ö | –2 | ♠E | 200 | 10 | 56 | 56 | ♠kn5♥Kkn1093♦E1092♣kn7 | ♠E9764♥-♦Dkn87643♣5 | ♠kn5♥Kkn1093♦E1092♣kn7 | 272 | 60,44 | 272 |
26 | 4♥ | Ö | = | ♦E | -620 | 1 | 6 | 6 | ♠Ekn10872♥kn107♦kn10♣106 | ♠D♥6♦E843♣KD87543 | ♠Ekn10872♥kn107♦kn10♣106 | 273 | 58,33 | 273 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior