Partävling på RealBridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
3 | 242 | 56,02 | Olle Larsson - Rolf Olofsson | Olle Larsson Rolf Olofsson | PBF Uppsala | PBF Uppsala |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Charlotte Axelsson - Leif Axelsson | Rond 1, som N-S, mot Charlotte Axelsson - Leif Axelsson |
1 | 3♠ | V | –1 | ♥kn | 50 | 13 | 72 | 72 | ♠54♥kn♦1086432♣KD83 | ♠87♥KD32♦ED75♣E74 | ♠54♥kn♦1086432♣KD83 | 13 | 72,22 | 13 |
Rond 2, som N-S, mot Charlotte Axelsson - Leif Axelsson | Rond 2, som N-S, mot Charlotte Axelsson - Leif Axelsson |
2 | 4♥ | S | +2 | ♠K | 680 | 9 | 50 | 50 | ♠kn63♥E2♦kn10654♣D43 | ♠9♥KDkn10763♦EKD9♣6 | ♠kn63♥E2♦kn10654♣D43 | 22 | 61,11 | 22 |
Rond 3, som N-S, mot Björn Gjörwell - Pär Rosén | Rond 3, som N-S, mot Björn Gjörwell - Pär Rosén |
3 | 1NT | S | = | ♦2 | 90 | 6 | 33 | 33 | ♠kn1086♥Kkn52♦KD4♣K3 | ♠54♥E97♦kn85♣E9864 | ♠kn1086♥Kkn52♦KD4♣K3 | 28 | 51,85 | 28 |
Rond 4, som N-S, mot Björn Gjörwell - Pär Rosén | Rond 4, som N-S, mot Björn Gjörwell - Pär Rosén |
4 | 2♦ | S | +2 | ♣E | 130 | 9 | 50 | 50 | ♠D72♥EK94♦10654♣kn5 | ♠K5♥kn5♦ED973♣KD72 | ♠D72♥EK94♦10654♣kn5 | 37 | 51,39 | 37 |
Rond 5, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén | Rond 5, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén |
5 | 4♥ | V | –1 | ♠8 | 50 | 9 | 50 | 50 | ♠86♥E♦Kkn10876♣K763 | ♠E9754♥754♦542♣Ekn | ♠86♥E♦Kkn10876♣K763 | 46 | 51,11 | 46 |
Rond 6, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén | Rond 6, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén |
6 | 2♦ | V | +2 | ♠D | -130 | 18 | 100 | 100 | ♠Dkn52♥K107♦85♣E865 | ♠10874♥4♦E2♣Kkn10732 | ♠Dkn52♥K107♦85♣E865 | 64 | 59,26 | 64 |
Rond 7, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk | Rond 7, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk |
7 | 3NT | S | +1 | ♦K | 630 | 15 | 83 | 83 | ♠Ekn109♥kn3♦76432♣D4 | ♠642♥874♦KD109♣862 | ♠Ekn109♥kn3♦76432♣D4 | 79 | 62,70 | 79 |
Rond 8, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk | Rond 8, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk |
8 | 2NT | Ö | +1 | ♠K | -150 | 14 | 78 | 78 | ♠D97♥EK1065♦92♣Dkn5 | ♠104♥7♦EDkn1074♣E1096 | ♠D97♥EK1065♦92♣Dkn5 | 93 | 64,58 | 93 |
Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson | Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson |
9 | 4♠ | S | –1 | ♥D | -50 | 5 | 28 | 28 | ♠-♥EKkn9542♦D953♣kn5 | ♠E542♥D10♦K76♣D764 | ♠-♥EKkn9542♦D953♣kn5 | 98 | 60,49 | 98 |
Rond 10, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson | Rond 10, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson |
10 | 4♦x | S | –1 | ♠E | -200 | 18 | 100 | 100 | ♠D9743♥54♦KD♣EK52 | ♠E1065♥kn108♦85♣D876 | ♠D9743♥54♦KD♣EK52 | 116 | 64,44 | 116 |
Rond 11, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara | Rond 11, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara |
11 | 4♥ | N | –4 | ♣D | -200 | 14 | 78 | 78 | ♠-♥E1062♦764♣EKD643 | ♠Dkn987532♥54♦102♣7 | ♠-♥E1062♦764♣EKD643 | 130 | 65,66 | 130 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara | Rond 12, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara |
12 | 4♦x | V | –3 | ♥7 | 500 | 0 | 0 | 0 | ♠104♥E2♦E832♣D10642 | ♠K872♥984♦Kkn65♣E7 | ♠104♥E2♦E832♣D10642 | 130 | 60,19 | 130 |
Rond 13, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren | Rond 13, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren |
13 | 2♦ | Ö | –1 | ♠E | 100 | 5 | 28 | 28 | ♠9743♥kn7432♦E752♣- | ♠D862♥ED♦98♣EK1042 | ♠9743♥kn7432♦E752♣- | 135 | 57,69 | 135 |
Rond 14, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren | Rond 14, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren |
14 | 3NT | Ö | +1 | ♥K | -430 | 16 | 89 | 89 | ♠K8♥105432♦872♣E85 | ♠ED72♥E♦Ekn106♣K963 | ♠K8♥105432♦872♣E85 | 151 | 59,92 | 151 |
Rond 15, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson | Rond 15, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson |
15 | 1NT | Ö | –2 | ♦6 | 100 | 1 | 6 | 6 | ♠542♥kn54♦K3♣Ekn742 | ♠ED973♥K92♦kn8♣D86 | ♠542♥kn54♦K3♣Ekn742 | 152 | 56,30 | 152 |
Rond 16, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson | Rond 16, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson |
16 | 5♦ | N | = | ♥kn | 400 | 2 | 11 | 11 | ♠Kkn1074♥kn98♦E5♣D106 | ♠D♥K65432♦K32♣K52 | ♠Kkn1074♥kn98♦E5♣D106 | 154 | 53,47 | 154 |
Rond 17, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo | Rond 17, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo |
17 | 4♠ | Ö | = | ♣E | -420 | 18 | 100 | 100 | ♠kn9742♥10♦E86♣D973 | ♠ED53♥EK642♦1075♣2 | ♠kn9742♥10♦E86♣D973 | 172 | 56,21 | 172 |
Rond 18, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo | Rond 18, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo |
18 | 4♣ | N | = | ♠K | 130 | 11 | 61 | 61 | ♠EK10854♥4♦E952♣85 | ♠2♥kn987653♦kn107♣97 | ♠EK10854♥4♦E952♣85 | 183 | 56,48 | 183 |
Rond 19, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson | Rond 19, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson |
19 | 6♣ | V | = | ♠9 | -1370 | 11 | 61 | 61 | ♠E42♥E754♦EK3♣E98 | ♠-♥KD9♦D9542♣KDkn76 | ♠E42♥E754♦EK3♣E98 | 194 | 56,73 | 194 |
Rond 20, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson | Rond 20, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson |
20 | 4♥ | N | –1 | ♦10 | -100 | 16 | 89 | 89 | ♠7642♥Ekn8♦108♣D932 | ♠D953♥6♦Dkn763♣E84 | ♠7642♥Ekn8♦108♣D932 | 210 | 58,33 | 210 |
Rond 21, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja | Rond 21, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja |
21 | 4♥ | Ö | –1 | ♦kn | 50 | 2 | 11 | 11 | ♠EKD105♥10832♦1063♣K | ♠92♥Dkn95♦EK9852♣10 | ♠EKD105♥10832♦1063♣K | 212 | 56,08 | 212 |
Rond 22, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja | Rond 22, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja |
22 | 3NT | Ö | +1 | ♥4 | -630 | 8 | 44 | 44 | ♠D652♥965♦K4♣EDkn5 | ♠E1087♥EK2♦D532♣84 | ♠D652♥965♦K4♣EDkn5 | 220 | 55,56 | 220 |
Rond 23, som Ö-V, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon | Rond 23, som Ö-V, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon |
23 | 6♦ | S | –1 | ♠E | -100 | 16 | 89 | 89 | ♠kn874♥9864♦93♣1084 | ♠E9532♥1053♦K104♣63 | ♠kn874♥9864♦93♣1084 | 236 | 57,00 | 236 |
Rond 24, som Ö-V, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon | Rond 24, som Ö-V, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon |
24 | 6♠ | S | +1 | ♦5 | 1010 | 6 | 33 | 33 | ♠D10♥7643♦10842♣872 | ♠93♥Dkn2♦975♣Kkn654 | ♠D10♥7643♦10842♣872 | 242 | 56,02 | 242 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior