Partävling på RealBridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 216 | 50,00 | Björn Gjörwell - Pär Rosén | Björn Gjörwell Pär Rosén | ABB BK - BK S:t Erik | ABB BK BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén | Rond 1, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén |
1 | 3NT | S | –2 | ♥6 | -100 | 9 | 50 | 50 | ♠54♥kn♦1086432♣KD83 | ♠87♥KD32♦ED75♣E74 | ♠54♥kn♦1086432♣KD83 | 9 | 50,00 | 9 |
Rond 2, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén | Rond 2, som N-S, mot Göran Lundberg - Erik Sondén |
2 | 4♥ | S | +2 | ♦8 | 680 | 9 | 50 | 50 | ♠kn63♥E2♦kn10654♣D43 | ♠9♥KDkn10763♦EKD9♣6 | ♠kn63♥E2♦kn10654♣D43 | 18 | 50,00 | 18 |
Rond 3, som Ö-V, mot Olle Larsson - Rolf Olofsson | Rond 3, som Ö-V, mot Olle Larsson - Rolf Olofsson |
3 | 1NT | S | = | ♦2 | 90 | 12 | 67 | 67 | ♠ED92♥D6♦E93♣kn1052 | ♠K73♥10843♦10762♣D7 | ♠ED92♥D6♦E93♣kn1052 | 30 | 55,56 | 30 |
Rond 4, som Ö-V, mot Olle Larsson - Rolf Olofsson | Rond 4, som Ö-V, mot Olle Larsson - Rolf Olofsson |
4 | 2♦ | S | +2 | ♣E | 130 | 9 | 50 | 50 | ♠kn1083♥D876♦Kkn8♣104 | ♠E964♥1032♦2♣E9863 | ♠kn1083♥D876♦Kkn8♣104 | 39 | 54,17 | 39 |
Rond 5, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk | Rond 5, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk |
5 | 1NT | Ö | –1 | ♦5 | 50 | 9 | 50 | 50 | ♠K3♥KD109♦ED93♣D109 | ♠Dkn102♥kn8632♦-♣8542 | ♠K3♥KD109♦ED93♣D109 | 48 | 53,33 | 48 |
Rond 6, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk | Rond 6, som Ö-V, mot Ann Livingstone Meder - Matti Uisk |
6 | 4♥ | V | = | ♦5 | -620 | 11 | 61 | 61 | ♠E63♥kn632♦kn1043♣94 | ♠K9♥ED985♦KD976♣D | ♠E63♥kn632♦kn1043♣94 | 59 | 54,63 | 59 |
Rond 7, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson | Rond 7, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson |
7 | 4♥ | S | +1 | ♦D | 650 | 6 | 33 | 33 | ♠Ekn109♥kn3♦76432♣D4 | ♠642♥874♦KD109♣862 | ♠Ekn109♥kn3♦76432♣D4 | 65 | 51,59 | 65 |
Rond 8, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson | Rond 8, som Ö-V, mot Birgitta Samuelsson - Lilly Sturesson |
8 | 4♦x | V | –1 | ♣3 | 100 | 2 | 11 | 11 | ♠D97♥EK1065♦92♣Dkn5 | ♠104♥7♦EDkn1074♣E1096 | ♠D97♥EK1065♦92♣Dkn5 | 67 | 46,53 | 67 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara | Rond 9, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara |
9 | 3♠ | S | = | ♥D | 140 | 2 | 11 | 11 | ♠-♥EKkn9542♦D953♣kn5 | ♠E542♥D10♦K76♣D764 | ♠-♥EKkn9542♦D953♣kn5 | 69 | 42,59 | 69 |
Rond 10, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara | Rond 10, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara |
10 | 2♠ | Ö | = | ♦E | -110 | 10 | 56 | 56 | ♠D9743♥54♦KD♣EK52 | ♠E1065♥kn108♦85♣D876 | ♠D9743♥54♦KD♣EK52 | 79 | 43,89 | 79 |
Rond 11, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren | Rond 11, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren |
11 | 3♠ | V | –1 | ♦9 | 50 | 2 | 11 | 11 | ♠-♥E1062♦764♣EKD643 | ♠Dkn987532♥54♦102♣7 | ♠-♥E1062♦764♣EKD643 | 81 | 40,91 | 81 |
Rond 12, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren | Rond 12, som Ö-V, mot Carina Smedlund - Lena Bjur Erngren |
12 | 2♥ | S | = | ♣E | 110 | 10 | 56 | 56 | ♠104♥E2♦E832♣D10642 | ♠K872♥984♦Kkn65♣E7 | ♠104♥E2♦E832♣D10642 | 91 | 42,13 | 91 |
Rond 13, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson | Rond 13, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson |
13 | 3♦ | S | –3 | ♣E | -300 | 18 | 100 | 100 | ♠9743♥kn7432♦E752♣- | ♠D862♥ED♦98♣EK1042 | ♠9743♥kn7432♦E752♣- | 109 | 46,58 | 109 |
Rond 14, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson | Rond 14, som Ö-V, mot Torsten Andersson - Mats Olsson |
14 | 2NT | Ö | +1 | ♥K | -150 | 7 | 39 | 39 | ♠K8♥105432♦872♣E85 | ♠ED72♥E♦Ekn106♣K963 | ♠K8♥105432♦872♣E85 | 116 | 46,03 | 116 |
Rond 15, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo | Rond 15, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo |
15 | 2♠ | V | = | ♦E | -110 | 13 | 72 | 72 | ♠542♥kn54♦K3♣Ekn742 | ♠ED973♥K92♦kn8♣D86 | ♠542♥kn54♦K3♣Ekn742 | 129 | 47,78 | 129 |
Rond 16, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo | Rond 16, som Ö-V, mot Kaye Bäckman - Kerstin Bravo |
16 | 3♥ | V | –2 | ♣E | 200 | 6 | 33 | 33 | ♠Kkn1074♥kn98♦E5♣D106 | ♠D♥K65432♦K32♣K52 | ♠Kkn1074♥kn98♦E5♣D106 | 135 | 46,88 | 135 |
Rond 17, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson | Rond 17, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson |
17 | 3♠ | Ö | +1 | ♣K | -170 | 14 | 78 | 78 | ♠kn9742♥10♦E86♣D973 | ♠ED53♥EK642♦1075♣2 | ♠kn9742♥10♦E86♣D973 | 149 | 48,69 | 149 |
Rond 18, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson | Rond 18, som Ö-V, mot Annika Olén - Johan Arvidson |
18 | 3NT | S | = | ♦kn | 600 | 4 | 22 | 22 | ♠EK10854♥4♦E952♣85 | ♠2♥kn987653♦kn107♣97 | ♠EK10854♥4♦E952♣85 | 153 | 47,22 | 153 |
Rond 19, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja | Rond 19, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja |
19 | 6♥ | Ö | = | ♣5 | -1430 | 16 | 89 | 89 | ♠E42♥E754♦EK3♣E98 | ♠-♥KD9♦D9542♣KDkn76 | ♠E42♥E754♦EK3♣E98 | 169 | 49,42 | 169 |
Rond 20, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja | Rond 20, som Ö-V, mot Nicklas Widhja - Stefan Lilja |
20 | 3NT | N | –1 | ♣2 | -100 | 16 | 89 | 89 | ♠7642♥Ekn8♦108♣D932 | ♠D953♥6♦Dkn763♣E84 | ♠7642♥Ekn8♦108♣D932 | 185 | 51,39 | 185 |
Rond 21, som N-S, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon | Rond 21, som N-S, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon |
21 | 4♥ | Ö | = | ♦kn | -420 | 5 | 28 | 28 | ♠763♥K76♦D74♣E654 | ♠kn84♥E4♦kn♣Dkn98732 | ♠763♥K76♦D74♣E654 | 190 | 50,26 | 190 |
Rond 22, som N-S, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon | Rond 22, som N-S, mot Robert Frank - Jörgen Wallmon |
22 | 3NTx | V | = | ♠kn | -750 | 0 | 0 | 0 | ♠kn3♥Dkn7♦Ekn97♣K1093 | ♠K94♥10843♦1086♣762 | ♠kn3♥Dkn7♦Ekn97♣K1093 | 190 | 47,98 | 190 |
Rond 23, som N-S, mot Roland Persson - Leif Grund | Rond 23, som N-S, mot Roland Persson - Leif Grund |
23 | 3NT | N | +3 | ♠4 | 690 | 14 | 78 | 78 | ♠KD6♥kn2♦Dkn5♣Dkn952 | ♠10♥EKD7♦E8762♣EK7 | ♠KD6♥kn2♦Dkn5♣Dkn952 | 204 | 49,28 | 204 |
Rond 24, som N-S, mot Roland Persson - Leif Grund | Rond 24, som N-S, mot Roland Persson - Leif Grund |
24 | 6♠ | S | +1 | ♣5 | 1010 | 12 | 67 | 67 | ♠64♥EK1085♦EKD6♣E9 | ♠EKkn8752♥9♦kn3♣D103 | ♠64♥EK1085♦EKD6♣E9 | 216 | 50,00 | 216 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior