Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
BK Tre Sang, Helsingborg
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Spelprogram
Partnerservice
Serier
Rapporterat
Kalender
Tävlingsledare
Andra klubbar
BBO
Fråga Ronny
Du är här
BK Tre Sang, Helsingborg
Öresundscupen
2022
Final Grupp D
Final Grupp D
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 4
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Anderssons
Anderssons
Ann Sundgren [39331]
Fredrik Swärd [22191]
Rasmus Andersson [24965]
Dan Andersson [5432]
Fyra fyror överste
Fyra fyror överste
Ola Svensson [21351]
Andreas Johansson [24913]
Nils-Erik Ekholm [5455]
Ingemar Henrysson [21350]
0‑39
Halvlek 1: 0‑39
Halvlek 2: ‑
0,00
‑
20,00
2
Malinge
Malinge
Per-Olof Olehn [5099]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Gabriella Jönsson [61056]
STCC
STCC
Claes Kvist [21030]
Eva Andersson [576]
Roger Törnkvist [7861]
Stellan Kvist [13947]
31‑11
Halvlek 1: 31‑11
Halvlek 2: ‑
17,12
‑
2,88
3
Game Over
Game Over
Inga-Britt Möller [336]
Calle Lilliegren [86932]
Stig Nilsson [11207]
Per Mårtensson [84913]
PasodobleH
PasodobleH
Klas Bellander [4541]
Gun Bellander [3638]
Gunilla Wallin [48390]
Lars Becklén [80419]
41‑12
Halvlek 1: 41‑12
Halvlek 2: ‑
18,90
‑
1,10
4
Underdogs United
Underdogs United
Demitrius Berg [78981]
Leif Larsson [20775]
Christel Eklund [21519]
Staffan Lindberg [82137]
Jeppes
Jeppes
Ingrid Olsson [5895]
Gerry Jönsson [27020]
Kerstin Schlyter-Sunnerholm [43852]
Michal Wachalski [46225]
19‑20
Halvlek 1: 19‑20
Halvlek 2: ‑
9,50
‑
10,50
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Fyra fyror överste
Fyra fyror överste
Ola Svensson [21351]
Andreas Johansson [24913]
Nils-Erik Ekholm [5455]
Ingemar Henrysson [21350]
Ola Svensson
4
3-0-1
93 - 49
1,898
55,31
2
Game Over
Game Over
Inga-Britt Möller [336]
Calle Lilliegren [86932]
Stig Nilsson [11207]
Per Mårtensson [84913]
Inga-Britt Möller
4
2-1-1
109 - 53
2,057
51,28
3
Jeppes
Jeppes
Ingrid Olsson [5895]
Gerry Jönsson [27020]
Kerstin Schlyter-Sunnerholm [43852]
Michal Wachalski [46225]
Ingrid Olsson
4
2-1-1
97 - 55
1,764
50,70
4
Malinge
Malinge
Per-Olof Olehn [5099]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Gabriella Jönsson [61056]
Per-Olof Olehn
4
2-1-1
76 - 61
1,246
45,26
5
PasodobleH
PasodobleH
Klas Bellander [4541]
Gun Bellander [3638]
Gunilla Wallin [48390]
Lars Becklén [80419]
Klas Bellander
4
1-1-2
75 - 99
0,758
33,04
6
Anderssons
Anderssons
Ann Sundgren [39331]
Fredrik Swärd [22191]
Rasmus Andersson [24965]
Dan Andersson [5432]
Ann Sundgren
4
0-3-1
38 - 72
0,528
32,40
7
STCC
STCC
Claes Kvist [21030]
Eva Andersson [576]
Roger Törnkvist [7861]
Stellan Kvist [13947]
Claes Kvist
4
1-1-2
57 - 83
0,687
31,53
8
Underdogs United
Underdogs United
Demitrius Berg [78981]
Leif Larsson [20775]
Christel Eklund [21519]
Staffan Lindberg [82137]
Demitrius Berg
4
0-2-2
44 - 117
0,376
20,48