Klubbmästerskap 3 av 4
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | 194 | 62,18 | Hans Skoug - Siv Ädel | Hans Skoug Siv Ädel | Östra Göinge BK | Östra Göinge BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som Ö-V, mot Bo Petersen - Michael Busted | Rond 2, som Ö-V, mot Bo Petersen - Michael Busted |
1 | 3NT | N | +3 | ♣kn | 490 | 8 | 67 | 67 | 8 | 66,67 | 8 |
2 | 3♣ | S | –1 | ♥D | -100 | 11 | 92 | 92 | 19 | 79,17 | 19 |
Rond 7, som N-S, mot Birgitta Olofsson - Lennart Olofsson | Rond 7, som N-S, mot Birgitta Olofsson - Lennart Olofsson |
3 | 2♥ | Ö | –2 | ♣D | 200 | 9 | 75 | 75 | 28 | 77,78 | 28 |
4 | 2♥ | Ö | –1 | ♣7 | 100 | 7 | 58 | 58 | 35 | 72,92 | 35 |
Rond 9, som N-S, mot Sören Å Hansen - Zerny Göstasson | Rond 9, som N-S, mot Sören Å Hansen - Zerny Göstasson |
5 | 3♠ | V | +2 | ♦E | -200 | 4 | 33 | 33 | 39 | 65,00 | 39 |
6 | 2♥x | Ö | = | ♠K | -670 | 0 | 0 | 0 | 39 | 54,17 | 39 |
Rond 13, som N-S, mot Elisabeth Johansson - Monica Bruck | Rond 13, som N-S, mot Elisabeth Johansson - Monica Bruck |
7 | 3NT | S | +3 | ♦kn | 690 | 9 | 75 | 75 | 48 | 57,14 | 48 |
8 | 4♠ | Ö | +1 | ♠10 | -450 | 0 | 0 | 0 | 48 | 50,00 | 48 |
Rond 6, som N-S, mot Christer Evertsson - Ing-Britt Fredriksson | Rond 6, som N-S, mot Christer Evertsson - Ing-Britt Fredriksson |
9 | 1NT | V | –1 | ♣4 | 100 | 11 | 92 | 92 | 59 | 54,63 | 59 |
10 | 4♠ | S | = | ♦E | 620 | 12 | 100 | 100 | 71 | 59,17 | 71 |
Rond 8, som Ö-V, mot Anders Nilsson - Ann-Charlotte Nordbjörk | Rond 8, som Ö-V, mot Anders Nilsson - Ann-Charlotte Nordbjörk |
11 | 2♠ | V | +1 | ♥7 | -140 | 12 | 100 | 100 | 83 | 62,88 | 83 |
12 | 1NT | N | +1 | ♥9 | 120 | 4 | 33 | 33 | 87 | 60,42 | 87 |
Rond 3, som Ö-V, mot Boel van der Werf - Fonger van der Werf | Rond 3, som Ö-V, mot Boel van der Werf - Fonger van der Werf |
13 | 4♥ | Ö | = | ♠K | -620 | 12 | 100 | 100 | 99 | 63,46 | 99 |
14 | 4♦ | S | –1 | ♠kn | -50 | 3 | 25 | 25 | 102 | 60,71 | 102 |
Rond 11, som N-S, mot Jörgen Wångnell - Nils-Arne Hagelin | Rond 11, som N-S, mot Jörgen Wångnell - Nils-Arne Hagelin |
15 | 3NT | S | = | ♦3 | 600 | 10 | 83 | 83 | 112 | 62,22 | 112 |
16 | 3NT | S | +1 | ♦3 | 430 | 10 | 83 | 83 | 122 | 63,54 | 122 |
Rond 12, som Ö-V, mot Jan Bengtsson - Jonny Stark | Rond 12, som Ö-V, mot Jan Bengtsson - Jonny Stark |
17 | 4♥ | N | +1 | ♠7 | 450 | 7 | 58 | 58 | 129 | 63,24 | 129 |
18 | 3♦ | S | = | ♣E | 110 | 4 | 33 | 33 | 133 | 61,57 | 133 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lars Ranbro - Karin Ranbro | Rond 10, som Ö-V, mot Lars Ranbro - Karin Ranbro |
19 | 3♠ | N | +1 | ♥K | 170 | 6 | 50 | 50 | 139 | 60,96 | 139 |
20 | 4♥ | V | = | ♦3 | -620 | 6 | 50 | 50 | 145 | 60,42 | 145 |
Rond 4, som Ö-V, mot Sven Erik Frick - Christer Andersson | Rond 4, som Ö-V, mot Sven Erik Frick - Christer Andersson |
21 | 3NT | Ö | +3 | ♣kn | -490 | 8 | 67 | 67 | 153 | 60,71 | 153 |
22 | 1NT | Ö | +1 | ♠7 | -120 | 9 | 75 | 75 | 162 | 61,36 | 162 |
Rond 1, som N-S, mot Carl-Johan Lindvall - Rolf Lindvall | Rond 1, som N-S, mot Carl-Johan Lindvall - Rolf Lindvall |
23 | 2♦ | S | +1 | ♠7 | 110 | 9 | 75 | 75 | 171 | 61,96 | 171 |
24 | 3♠ | Ö | = | ♣E | -140 | 12 | 100 | 100 | 183 | 63,54 | 183 |
Rond 5, som Ö-V, mot Peter Raudszus - Erland Eklund | Rond 5, som Ö-V, mot Peter Raudszus - Erland Eklund |
25 | 4♥ | Ö | +1 | ♣5 | -650 | 3 | 25 | 25 | 186 | 62,00 | 186 |
26 | 3♥ | Ö | = | ♣7 | -140 | 8 | 67 | 67 | 194 | 62,18 | 194 |