KM Singel Omg 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 189 | 62,17 | Clas-Olof Olofsson | Clas-Olof Olofsson | Alingsås BS | Alingsås BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Väst, med Sven-Göran Lennartsson, mot Lennart Bergström - Leif Johansson | Rond 1, som Väst, med Sven-Göran Lennartsson, mot Lennart Bergström - Leif Johansson |
1 | Pass | 4 | 50 | 50 | 4 | 50,00 | 4 |
2 | Pass | 4 | 50 | 50 | 8 | 50,00 | 8 |
Rond 2, som Nord, med Jan-Erik Olsson, mot Gunborg Engström - Kaj Friberg | Rond 2, som Nord, med Jan-Erik Olsson, mot Gunborg Engström - Kaj Friberg |
3 | Pass | 4 | 50 | 50 | 12 | 50,00 | 12 |
4 | Pass | 4 | 50 | 50 | 16 | 50,00 | 16 |
Rond 3, som Väst, med Torgny Andreasson, mot Karin Johansson - Lars-Göran Andersson | Rond 3, som Väst, med Torgny Andreasson, mot Karin Johansson - Lars-Göran Andersson |
5 | Pass | 4 | 50 | 50 | 20 | 50,00 | 20 |
6 | Pass | 4 | 50 | 50 | 24 | 50,00 | 24 |
Rond 4, som Nord, med Conny Johansson, mot Stefan Lundh - Sven-Göran Lennartsson | Rond 4, som Nord, med Conny Johansson, mot Stefan Lundh - Sven-Göran Lennartsson |
7 | Pass | 4 | 50 | 50 | 28 | 50,00 | 28 |
8 | Pass | 4 | 50 | 50 | 32 | 50,00 | 32 |
Rond 5, som Öst, med Tommy Haga, mot Karin Johansson - Mona Närkestam | Rond 5, som Öst, med Tommy Haga, mot Karin Johansson - Mona Närkestam |
9 | Pass | 4 | 50 | 50 | 36 | 50,00 | 36 |
10 | Pass | 4 | 50 | 50 | 40 | 50,00 | 40 |
Rond 6, som Nord, med Lennart Bergström, mot Jan-Erik Olsson - Torgny Andreasson | Rond 6, som Nord, med Lennart Bergström, mot Jan-Erik Olsson - Torgny Andreasson |
11 | Pass | 4 | 50 | 50 | 44 | 50,00 | 44 |
12 | Pass | 4 | 50 | 50 | 48 | 50,00 | 48 |
Rond 7, som Syd, med Kaj Friberg, mot Tommy Haga - Ulf Lindén | Rond 7, som Syd, med Kaj Friberg, mot Tommy Haga - Ulf Lindén |
13 | Pass | 4 | 50 | 50 | 52 | 50,00 | 52 |
14 | Pass | 4 | 50 | 50 | 56 | 50,00 | 56 |
Rond 8, som Nord, med Gunborg Engström, mot Torgny Andreasson - Sven-Göran Lennartsson | Rond 8, som Nord, med Gunborg Engström, mot Torgny Andreasson - Sven-Göran Lennartsson |
15 | Pass | 4 | 50 | 50 | 60 | 50,00 | 60 |
16 | Pass | 4 | 50 | 50 | 64 | 50,00 | 64 |
Rond 9, som Syd, med Leif Johansson, mot Maj Arvidsson - Lars-Göran Andersson | Rond 9, som Syd, med Leif Johansson, mot Maj Arvidsson - Lars-Göran Andersson |
17 | 5♠ | V | –1 | ♥kn | 50 | 3 | 38 | 38 | 67 | 49,26 | 67 |
18 | 3NT | V | +3 | ♠2 | -490 | 1 | 13 | 13 | 68 | 47,22 | 68 |
Rond 10, som Öst, med Tage Blomqvist, mot Mona Närkestam - Conny Johansson | Rond 10, som Öst, med Tage Blomqvist, mot Mona Närkestam - Conny Johansson |
19 | 2♥ | Ö | +1 | ♦K | -140 | 8 | 100 | 100 | 76 | 50,00 | 76 |
20 | 3NT | V | +1 | ♠9 | -630 | 8 | 100 | 100 | 84 | 52,50 | 84 |
Rond 11, som Öst, med Maj Arvidsson, mot Tommy Haga - Lena Johansson | Rond 11, som Öst, med Maj Arvidsson, mot Tommy Haga - Lena Johansson |
21 | 4♠ | S | +2 | ♦D | 680 | 4 | 50 | 50 | 88 | 52,38 | 88 |
22 | 3NT | N | –2 | ♥3 | -100 | 8 | 100 | 100 | 96 | 54,55 | 96 |
Rond 12, som Syd, med Thomas Johansson, mot Börge Davidsson - Maj Arvidsson | Rond 12, som Syd, med Thomas Johansson, mot Börge Davidsson - Maj Arvidsson |
23 | 3NT | N | = | ♥7 | 600 | 8 | 100 | 100 | 104 | 56,52 | 104 |
24 | 5♦ | V | –1 | ♣2 | 50 | 8 | 100 | 100 | 112 | 58,33 | 112 |
Rond 13, som Väst, med Lena Johansson, mot Tage Blomqvist - Ulf Lindén | Rond 13, som Väst, med Lena Johansson, mot Tage Blomqvist - Ulf Lindén |
25 | 3♠ | Ö | = | ♦E | -140 | 8 | 100 | 100 | 120 | 60,00 | 120 |
26 | 3♦ | Ö | +2 | ♠6 | -150 | 8 | 100 | 100 | 128 | 61,54 | 128 |
Rond 14, som Väst, med Lars-Göran Andersson, mot Thomas Johansson - Lena Johansson | Rond 14, som Väst, med Lars-Göran Andersson, mot Thomas Johansson - Lena Johansson |
27 | 4♥ | V | = | ♦K | -420 | 8 | 100 | 100 | 136 | 62,96 | 136 |
28 | 5♦ | N | –1 | ♣7 | -100 | 6 | 75 | 75 | 142 | 63,39 | 142 |
Rond 15, som Syd, med Börge Davidsson, mot Leif Johansson - Conny Johansson | Rond 15, som Syd, med Börge Davidsson, mot Leif Johansson - Conny Johansson |
29 | 3NT | Ö | +1 | ♣kn | -630 | 4 | 50 | 50 | 146 | 62,93 | 146 |
30 | 3♥ | S | = | ♣8 | 140 | 7 | 88 | 88 | 153 | 63,75 | 153 |
Rond 16, som Syd, med Mona Närkestam, mot Gunborg Engström - Lennart Bergström | Rond 16, som Syd, med Mona Närkestam, mot Gunborg Engström - Lennart Bergström |
31 | 1NT | V | = | ♣7 | -90 | 8 | 100 | 100 | 161 | 64,92 | 161 |
32 | 2♠ | N | +1 | ♦E | 140 | 4 | 50 | 50 | 165 | 64,45 | 165 |
Rond 17, som Väst, med Stefan Lundh, mot Tage Blomqvist - Kaj Friberg | Rond 17, som Väst, med Stefan Lundh, mot Tage Blomqvist - Kaj Friberg |
33 | 1NTx | S | –2 | ♣D | -300 | 6 | 75 | 75 | 171 | 64,77 | 171 |
34 | 3♣ | Ö | +3 | ♦2 | -170 | 1 | 13 | 13 | 172 | 63,24 | 172 |
Rond 18, som Öst, med Ulf Lindén, mot Thomas Johansson - Jan-Erik Olsson | Rond 18, som Öst, med Ulf Lindén, mot Thomas Johansson - Jan-Erik Olsson |
35 | 2♦ | S | +1 | ♥6 | 110 | 3 | 38 | 38 | 175 | 62,50 | 175 |
36 | 3♣ | Ö | = | ♠7 | -110 | 7 | 88 | 88 | 182 | 63,19 | 182 |
Rond 19, som Öst, med Karin Johansson, mot Börge Davidsson - Stefan Lundh | Rond 19, som Öst, med Karin Johansson, mot Börge Davidsson - Stefan Lundh |
37 | 4♥ | N | = | ♠8 | 620 | 1 | 13 | 13 | 183 | 61,82 | 183 |
38 | 3♥ | S | –1 | ♣E | -50 | 6 | 75 | 75 | 189 | 62,17 | 189 |