Halloween tävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 564 | 61,04 | Lars-Göran Ehlin - Margareta Ehlin | Lars-Göran Ehlin Margareta Ehlin | Gävle BK | Gävle BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Pernilla Andreasson - Pierre Winberg | Rond 1, som N-S, mot Pernilla Andreasson - Pierre Winberg |
1 | 3♥ | N | +1 | ♠K | 170 | 12 | 55 | 55 | ♠E2♥K8732♦K1054♣106 | ♠kn105♥EDkn10♦D2♣K852 | ♠E2♥K8732♦K1054♣106 | 12 | 54,55 | 12 |
2 | 3NT | S | +2 | ♠10 | 660 | 11 | 50 | 50 | ♠D52♥K♦Ekn2♣EKkn854 | ♠E973♥Dkn1064♦KD4♣3 | ♠D52♥K♦Ekn2♣EKkn854 | 23 | 52,27 | 23 |
Rond 2, som Ö-V, mot Jens Brodin - Joakim Guldbrand | Rond 2, som Ö-V, mot Jens Brodin - Joakim Guldbrand |
3 | 6NT | V | +1 | ♠9 | -1470 | 18 | 82 | 82 | ♠Kkn103♥D10542♦ED103♣- | ♠E7♥Ekn83♦K9♣EKD62 | ♠Kkn103♥D10542♦ED103♣- | 41 | 62,12 | 41 |
4 | 4♥ | N | = | ♠E | 620 | 9 | 41 | 41 | ♠EKkn10♥106♦7532♣EK2 | ♠7652♥kn84♦K108♣874 | ♠EKkn10♥106♦7532♣EK2 | 50 | 56,82 | 50 |
Rond 3, som Ö-V, mot Leif Holmgren - Stefan Fransén | Rond 3, som Ö-V, mot Leif Holmgren - Stefan Fransén |
5 | 3♥ | S | +2 | ♠8 | 200 | 14 | 64 | 64 | ♠EKkn952♥65♦64♣853 | ♠84♥D7♦EDkn10982♣kn2 | ♠EKkn952♥65♦64♣853 | 64 | 58,18 | 64 |
6 | 3NT | V | +3 | ♦3 | -690 | 22 | 100 | 100 | ♠E7♥K76♦Dkn1092♣Dkn2 | ♠KD1052♥Ekn10♦54♣EK10 | ♠E7♥K76♦Dkn1092♣Dkn2 | 86 | 65,15 | 86 |
Rond 4, som N-S, mot Lennart Nilsson - Månika Åberg | Rond 4, som N-S, mot Lennart Nilsson - Månika Åberg |
7 | 4♥ | S | +1 | ♠K | 650 | 12 | 55 | 55 | ♠74♥1042♦E986♣D654 | ♠D9♥EKDkn8♦KD73♣EK | ♠74♥1042♦E986♣D654 | 98 | 63,64 | 98 |
8 | 4♠ | N | = | ♥E | 420 | 13 | 59 | 59 | ♠K1096♥9♦kn985♣EKD10 | ♠D742♥Kkn8♦E4♣8763 | ♠K1096♥9♦kn985♣EKD10 | 111 | 63,07 | 111 |
Rond 5, som Ö-V, mot Leif Linder - Roger Ahlbom | Rond 5, som Ö-V, mot Leif Linder - Roger Ahlbom |
9 | 3NT | Ö | +1 | ♠3 | -630 | 21 | 95 | 95 | ♠K1042♥D1043♦D5♣E85 | ♠Ekn7♥-♦Ekn43♣K107643 | ♠K1042♥D1043♦D5♣E85 | 132 | 66,67 | 132 |
10 | 2♣ | S | –2 | ♠E | -200 | 22 | 100 | 100 | ♠43♥EDkn2♦ED973♣kn10 | ♠EK92♥976♦42♣8765 | ♠43♥EDkn2♦ED973♣kn10 | 154 | 70,00 | 154 |
Rond 6, som N-S, mot Kent Maltein - Erik Gulliksson | Rond 6, som N-S, mot Kent Maltein - Erik Gulliksson |
11 | 3♥ | N | = | ♣3 | 140 | 12 | 55 | 55 | ♠865♥EK854♦98♣K73 | ♠Kkn9♥10732♦kn32♣ED8 | ♠865♥EK854♦98♣K73 | 166 | 68,60 | 166 |
12 | 2♠ | Ö | +2 | ♦3 | -170 | 19 | 86 | 86 | ♠D93♥5♦D976♣ED532 | ♠kn8♥Kkn9♦852♣K10876 | ♠D93♥5♦D976♣ED532 | 185 | 70,08 | 185 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kenneth Hedman - Birgitta Rådberg | Rond 7, som Ö-V, mot Kenneth Hedman - Birgitta Rådberg |
13 | 1NT | S | = | ♠3 | 90 | 16 | 73 | 73 | ♠K942♥E54♦753♣D95 | ♠kn10653♥D8♦Dkn98♣K4 | ♠K942♥E54♦753♣D95 | 201 | 70,28 | 201 |
14 | 3NT | S | +3 | ♦4 | 490 | 6 | 27 | 27 | ♠10752♥D6♦9763♣kn105 | ♠ED3♥8742♦D842♣96 | ♠10752♥D6♦9763♣kn105 | 207 | 67,21 | 207 |
Rond 8, som Ö-V, mot Patricia Kronbäck - Yvonne Ström | Rond 8, som Ö-V, mot Patricia Kronbäck - Yvonne Ström |
15 | 1NT | S | –1 | ♠5 | -100 | 14 | 64 | 64 | ♠10976♥KD♦EK3♣7532 | ♠E853♥E654♦kn72♣94 | ♠10976♥KD♦EK3♣7532 | 221 | 66,97 | 221 |
16 | 1NT | Ö | +2 | ♣6 | -150 | 6 | 27 | 27 | ♠K9642♥EK♦Kkn7♣KD4 | ♠E87♥D43♦10852♣1087 | ♠K9642♥EK♦Kkn7♣KD4 | 227 | 64,49 | 227 |
Rond 9, som Ö-V, mot Eleonore Kronbäck - Helena Wallin | Rond 9, som Ö-V, mot Eleonore Kronbäck - Helena Wallin |
17 | 3♠ | S | = | ♦3 | 140 | 9 | 41 | 41 | ♠D4♥K64♦Dkn872♣D104 | ♠E2♥E7♦943♣Kkn9873 | ♠D4♥K64♦Dkn872♣D104 | 236 | 63,10 | 236 |
18 | 5♦ | Ö | = | ♥3 | -400 | 3 | 14 | 14 | ♠972♥982♦Dkn10643♣E | ♠Dkn43♥EK♦E982♣Kkn9 | ♠972♥982♦Dkn10643♣E | 239 | 60,35 | 239 |
Rond 10, som Ö-V, mot Åsa Ahlm - Rolf Scherdin | Rond 10, som Ö-V, mot Åsa Ahlm - Rolf Scherdin |
19 | 3NT | Ö | = | ♠3 | -600 | 21 | 95 | 95 | ♠E8♥876♦Ekn86♣EK86 | ♠1093♥KD2♦K1032♣1043 | ♠E8♥876♦Ekn86♣EK86 | 260 | 62,20 | 260 |
20 | 3NT | Ö | –2 | ♥3 | 200 | 5 | 23 | 23 | ♠D54♥E2♦65♣Ekn10754 | ♠K6♥D3♦K9832♣KD83 | ♠D54♥E2♦65♣Ekn10754 | 265 | 60,23 | 265 |
Rond 11, som Ö-V, mot Rolf Lönnholm - Karl-Gösta Renvall | Rond 11, som Ö-V, mot Rolf Lönnholm - Karl-Gösta Renvall |
21 | 4♣ | N | –2 | ♦2 | -200 | 18 | 82 | 82 | ♠E87♥kn8♦97652♣D95 | ♠K92♥KD73♦KD108♣76 | ♠E87♥kn8♦97652♣D95 | 283 | 61,26 | 283 |
22 | 4♠ | S | = | ♦K | 420 | 6 | 27 | 27 | ♠86♥E854♦E543♣K95 | ♠32♥Dkn102♦KDkn1096♣10 | ♠86♥E854♦E543♣K95 | 289 | 59,71 | 289 |
Rond 12, som N-S, mot Eva Stenborg - Gert Engberg | Rond 12, som N-S, mot Eva Stenborg - Gert Engberg |
23 | 1NT | N | –2 | ♠2 | -200 | 2 | 9 | 9 | ♠ED62♥K83♦Ekn9♣K73 | ♠kn85♥952♦D6♣D10954 | ♠ED62♥K83♦Ekn9♣K73 | 291 | 57,51 | 291 |
24 | 3♠ | N | = | ♥8 | 140 | 18 | 82 | 82 | ♠ED7542♥93♦K43♣E2 | ♠K108♥kn65♦D10972♣103 | ♠ED7542♥93♦K43♣E2 | 309 | 58,52 | 309 |
Rond 13, som N-S, mot Ann Axell - Lars Andersson | Rond 13, som N-S, mot Ann Axell - Lars Andersson |
25 | 3♥ | V | +1 | ♠E | -170 | 4 | 18 | 18 | ♠D987♥2♦109♣EKkn1062 | ♠103♥E1084♦D763♣987 | ♠D987♥2♦109♣EKkn1062 | 313 | 56,91 | 313 |
26 | 4♥ | S | +1 | ♠E | 650 | 22 | 100 | 100 | ♠D2♥ED62♦EK9542♣6 | ♠kn4♥Kkn97♦D108♣10987 | ♠D2♥ED62♦EK9542♣6 | 335 | 58,57 | 335 |
Rond 14, som N-S, mot Maria Helin - Heikki Seppänen | Rond 14, som N-S, mot Maria Helin - Heikki Seppänen |
27 | 3NT | Ö | –2 | ♦10 | 100 | 15 | 68 | 68 | ♠KD962♥107♦D6♣10942 | ♠E5♥Kkn98♦109832♣kn6 | ♠KD962♥107♦D6♣10942 | 350 | 58,92 | 350 |
28 | 3NT | N | = | ♠3 | 600 | 22 | 100 | 100 | ♠E103♥K4♦10976♣K875 | ♠97♥Dkn732♦E♣Ekn962 | ♠E103♥K4♦10976♣K875 | 372 | 60,39 | 372 |
Rond 15, som N-S, mot Magnus Persson - Runa Persson | Rond 15, som N-S, mot Magnus Persson - Runa Persson |
29 | 4♥ | V | –1 | ♠6 | 100 | 13 | 59 | 59 | ♠kn763♥ED♦D6♣109542 | ♠E1042♥862♦Kkn75♣86 | ♠kn763♥ED♦D6♣109542 | 385 | 60,34 | 385 |
30 | 2♠ | S | = | ♣kn | 110 | 18 | 82 | 82 | ♠K10954♥542♦85♣1054 | ♠Ekn3♥K6♦Dkn763♣EK6 | ♠K10954♥542♦85♣1054 | 403 | 61,06 | 403 |
Rond 16, som Ö-V, mot Tore Enbarr - Lennarth Person | Rond 16, som Ö-V, mot Tore Enbarr - Lennarth Person |
31 | 6NT | Ö | = | ♠7 | -990 | 19 | 86 | 86 | ♠E4♥E76542♦6♣K1097 | ♠KD3♥D♦ED109874♣E4 | ♠E4♥E76542♦6♣K1097 | 422 | 61,88 | 422 |
32 | 3♣ | Ö | +1 | ♣E | -130 | 19 | 86 | 86 | ♠D95♥EK104♦kn♣K9653 | ♠E732♥72♦D63♣D742 | ♠D95♥EK104♦kn♣K9653 | 441 | 62,64 | 441 |
Rond 17, som N-S, mot Lars Ericson - Lars-Göran Östlund | Rond 17, som N-S, mot Lars Ericson - Lars-Göran Östlund |
33 | 4♥ | Ö | +1 | ♦7 | -450 | 11 | 50 | 50 | ♠kn753♥65♦76♣108763 | ♠EK4♥K10♦5432♣K542 | ♠kn753♥65♦76♣108763 | 452 | 62,26 | 452 |
34 | 3NT | S | = | ♠4 | 600 | 5 | 23 | 23 | ♠965♥D1082♦Ekn2♣Kkn10 | ♠Ekn72♥K7♦K107♣E942 | ♠965♥D1082♦Ekn2♣Kkn10 | 457 | 61,10 | 457 |
Rond 18, som Ö-V, mot Kjell Holmgren - Daniel Eriksson | Rond 18, som Ö-V, mot Kjell Holmgren - Daniel Eriksson |
35 | 3NT | V | +1 | ♣2 | -630 | 12 | 55 | 55 | ♠EKD1074♥5♦kn105♣Dkn8 | ♠86♥EKD63♦D984♣K3 | ♠EKD1074♥5♦kn105♣Dkn8 | 469 | 60,91 | 469 |
36 | 3♣ | S | = | ♠K | 110 | 11 | 50 | 50 | ♠E863♥D543♦Kkn♣1075 | ♠KD109♥82♦98542♣D3 | ♠E863♥D543♦Kkn♣1075 | 480 | 60,61 | 480 |
Rond 19, som N-S, mot Thomas Groth - Anne-Marie Höglund | Rond 19, som N-S, mot Thomas Groth - Anne-Marie Höglund |
37 | 2♥ | Ö | = | ♦10 | -110 | 12 | 55 | 55 | ♠K986♥E1065♦84♣K83 | ♠Ekn73♥D♦1097652♣kn9 | ♠K986♥E1065♦84♣K83 | 492 | 60,44 | 492 |
38 | 3NT | N | +2 | ♣D | 460 | 22 | 100 | 100 | ♠9542♥ED93♦EK♣K32 | ♠E63♥K7542♦103♣E97 | ♠9542♥ED93♦EK♣K32 | 514 | 61,48 | 514 |
Rond 20, som N-S, mot Birgitta Andersson - Rosmarie Olsson | Rond 20, som N-S, mot Birgitta Andersson - Rosmarie Olsson |
39 | 3NT | N | +2 | ♦2 | 660 | 17 | 77 | 77 | ♠kn2♥KD7♦EK73♣kn1092 | ♠854♥E104♦6♣ED7653 | ♠kn2♥KD7♦EK73♣kn1092 | 531 | 61,89 | 531 |
40 | 4♦x | N | –3 | ♠K | -500 | 1 | 5 | 5 | ♠E86♥E654♦1062♣K62 | ♠3♥KD9♦E9753♣9843 | ♠E86♥E654♦1062♣K62 | 532 | 60,45 | 532 |
Rond 21, som Ö-V, mot Robert Nilsson - Per-Olof Eriksson | Rond 21, som Ö-V, mot Robert Nilsson - Per-Olof Eriksson |
41 | 4♥ | N | +2 | ♠2 | 480 | 12 | 55 | 55 | ♠1082♥98♦Ekn8♣D7543 | ♠973♥105♦KD52♣Kkn108 | ♠1082♥98♦Ekn8♣D7543 | 544 | 60,31 | 544 |
42 | 3NT | S | +1 | ♠3 | 630 | 20 | 91 | 91 | ♠5♥D87542♦532♣874 | ♠E8763♥106♦Kkn4♣kn106 | ♠5♥D87542♦532♣874 | 564 | 61,04 | 564 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior