HCP Trivsel Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 135,0 | 56,25 | Gösta Ignell - Åke Griphede | Gösta Ignell Åke Griphede | 0,0 | Kungsbacka BS | Kungsbacka BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Marian Svensson - Enar Bergström | Rond 1, som N-S, mot Marian Svensson - Enar Bergström |
1 | 4♥ | Ö | = | ♦E | -420 | 1 | 10 | 10 | 1 | 10,00 | 1 |
2 | 4♣ | V | = | ♥7 | -130 | 3 | 30 | 30 | 4 | 20,00 | 4 |
Rond 2, som N-S, mot Marianne Nilsson - Gunilla Fjellstedt | Rond 2, som N-S, mot Marianne Nilsson - Gunilla Fjellstedt |
3 | 3NT | N | +3 | ♣10 | 490 | 8 | 80 | 80 | 12 | 40,00 | 12 |
4 | 2♠ | N | = | ♦E | 110 | 10 | 100 | 100 | 22 | 55,00 | 22 |
Rond 3, som N-S, mot Inger Olofsson - Anita Jonsson | Rond 3, som N-S, mot Inger Olofsson - Anita Jonsson |
5 | 3NT | N | +3 | ♥7 | 690 | 4 | 40 | 40 | 26 | 52,00 | 26 |
6 | 4♥ | S | +1 | ♣8 | 450 | 7 | 70 | 70 | 33 | 55,00 | 33 |
Rond 4, som N-S, mot Berit Netz - Anita Källman | Rond 4, som N-S, mot Berit Netz - Anita Källman |
7 | 2♥ | N | = | ♦E | 110 | 9 | 90 | 90 | 42 | 60,00 | 42 |
8 | 2♠ | N | –2 | ♥8 | -100 | 6 | 60 | 60 | 48 | 60,00 | 48 |
Rond 5, som N-S, mot John Lysén - Anita Lysén | Rond 5, som N-S, mot John Lysén - Anita Lysén |
9 | 2♠ | N | –1 | ♥K | -50 | 9 | 90 | 90 | 57 | 63,33 | 57 |
10 | 4♥ | Ö | = | ♦kn | -620 | 5 | 50 | 50 | 62 | 62,00 | 62 |
Rond 6, som N-S, mot Lennart Wendelöv - Inger Wendelöv | Rond 6, som N-S, mot Lennart Wendelöv - Inger Wendelöv |
11 | 2♦ | S | = | ♥E | 90 | 10 | 100 | 100 | 72 | 65,45 | 72 |
12 | 3♥ | S | = | ♠7 | 140 | 7 | 70 | 70 | 79 | 65,83 | 79 |
Rond 7, som N-S, mot Monica Ekbladh - Britt-Marie Grävare | Rond 7, som N-S, mot Monica Ekbladh - Britt-Marie Grävare |
13 | 2♠ | Ö | +2 | ♦3 | -170 | 8 | 80 | 80 | 87 | 66,92 | 87 |
14 | 3NT | V | = | ♥kn | -400 | 5 | 50 | 50 | 92 | 65,71 | 92 |
Rond 8, som N-S, mot Carin Jacobsson - Kerstin Georgsson | Rond 8, som N-S, mot Carin Jacobsson - Kerstin Georgsson |
15 | 4♥ | Ö | = | ♣5 | -420 | 6 | 60 | 60 | 98 | 65,33 | 98 |
16 | 4♥x | Ö | –3 | ♦K | 800 | 10 | 100 | 100 | 108 | 67,50 | 108 |
Rond 9, som N-S, mot Siv Hucke - Lillian Liedholm | Rond 9, som N-S, mot Siv Hucke - Lillian Liedholm |
17 | 2♥ | N | = | ♦K | 110 | 4 | 40 | 40 | 112 | 65,88 | 112 |
18 | 3NT | V | +1 | ♥kn | -430 | 5 | 50 | 50 | 117 | 65,00 | 117 |
Rond 10, som N-S, mot Marianne Persson - Ing-Britt Sternhufvud | Rond 10, som N-S, mot Marianne Persson - Ing-Britt Sternhufvud |
19 | Pass | 2 | 20 | 20 | 119 | 62,63 | 119 |
20 | 4♥ | V | +3 | ♦6 | -710 | 4 | 40 | 40 | 123 | 61,50 | 123 |
Rond 11, som N-S, mot Anders Hugosson - Elisabeth Larsson | Rond 11, som N-S, mot Anders Hugosson - Elisabeth Larsson |
21 | 3♦ | S | +1 | ♣E | 130 | 4 | 40 | 40 | 127 | 60,48 | 127 |
22 | 2♥ | S | –1 | ♦4 | -50 | 1 | 10 | 10 | 128 | 58,18 | 128 |
Rond 12, som N-S, mot Mona Nilsson - Lena Tisén | Rond 12, som N-S, mot Mona Nilsson - Lena Tisén |
23 | 4♥ | N | +1 | ♦2 | 650 | 5 | 50 | 50 | 133 | 57,83 | 133 |
24 | 3NT | V | +3 | ♥8 | -490 | 2 | 20 | 20 | 135 | 56,25 | 135 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior