Partävling Hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 70,6 | 55,12 | Rolf Dahlberg - Iris Dahlberg | Rolf Dahlberg Iris Dahlberg | 4,3 | Uddevalla BF | Uddevalla BF |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 5, som N-S, mot Björn Herbo - Pontus Kjellberg | Rond 5, som N-S, mot Björn Herbo - Pontus Kjellberg |
1 | 5♣ | Ö | +1 | ♥2 | -420 | 4 | 50 | 50 | ♠Kkn109♥1083♦kn754♣106 | ♠8765♥kn652♦E3♣542 | ♠Kkn109♥1083♦kn754♣106 | 4 | 50,00 | 4 |
2 | 1NT | S | –2 | ♣3 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠D9843♥875♦Dkn763♣- | ♠Ekn102♥Kkn4♦K2♣K1074 | ♠D9843♥875♦Dkn763♣- | 4 | 25,00 | 4 |
Rond 6, som Ö-V, mot Barbro Andreasson - Irene Svensson | Rond 6, som Ö-V, mot Barbro Andreasson - Irene Svensson |
3 | 1♥ | N | –1 | ♦E | -50 | 4 | 50 | 50 | ♠K102♥Dkn965♦E6♣1082 | ♠E94♥3♦K10942♣K963 | ♠K102♥Dkn965♦E6♣1082 | 8 | 33,33 | 8 |
4 | 5♦ | S | +1 | ♥2 | 620 | 8 | 100 | 100 | ♠kn1053♥986♦9♣KD1065 | ♠9642♥K752♦1064♣42 | ♠kn1053♥986♦9♣KD1065 | 16 | 50,00 | 16 |
Rond 1, som Ö-V, mot Dan Karlsson - Sune Glimhage | Rond 1, som Ö-V, mot Dan Karlsson - Sune Glimhage |
5 | 4♠ | S | –1 | ♣E | -100 | 3 | 38 | 38 | ♠65♥kn65♦EK107♣D973 | ♠D7♥E3♦653♣EKkn654 | ♠65♥kn65♦EK107♣D973 | 19 | 47,50 | 19 |
6 | 3NT | Ö | +2 | ♠2 | -660 | 8 | 100 | 100 | ♠E53♥K86♦9♣EK10832 | ♠Dkn♥kn94♦EDkn64♣765 | ♠E53♥K86♦9♣EK10832 | 27 | 56,25 | 27 |
Rond 4 | Rond 4 |
7 | Frirond | 4,1 | 52 | 52 | ♠D54♥-♦7632♣ED10973 | ♠K8♥ED10653♦D109♣K4 | ♠D54♥-♦7632♣ED10973 | 31,1 | 55,54 | 31,1 |
Rond 4 | Rond 4 |
8 | Frirond | 4,1 | 52 | 52 | ♠105♥EKkn987♦93♣Dkn6 | ♠KD932♥10♦EK1042♣EK | ♠105♥EKkn987♦93♣Dkn6 | 35,2 | 55,00 | 35,2 |
Rond 8, som N-S, mot Janne Andersson - Gun Britt Rinderos | Rond 8, som N-S, mot Janne Andersson - Gun Britt Rinderos |
9 | 4♥ | Ö | = | ♦3 | -620 | 5 | 63 | 63 | ♠942♥106♦Kkn8♣Ekn865 | ♠D853♥Dkn♦D973♣1043 | ♠942♥106♦Kkn8♣Ekn865 | 40,2 | 55,83 | 40,2 |
10 | 4♠ | S | –1 | ♥10 | -100 | 1 | 13 | 13 | ♠KD6♥EKkn93♦K1076♣K | ♠Ekn7542♥6542♦5♣kn3 | ♠KD6♥EKkn93♦K1076♣K | 41,2 | 51,50 | 41,2 |
Rond 3, som Ö-V, mot Halvard Johnsson - Gerd Andersson | Rond 3, som Ö-V, mot Halvard Johnsson - Gerd Andersson |
11 | 3NT | Ö | –4 | ♦4 | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠E5♥73♦K632♣Kkn1083 | ♠Kkn104♥EDkn542♦9♣D9 | ♠E5♥73♦K632♣Kkn1083 | 41,2 | 46,82 | 41,2 |
12 | 4♦ | Ö | +1 | ♥10 | -150 | 2 | 25 | 25 | ♠E♥K764♦kn8763♣D95 | ♠D♥kn985♦EKD2♣EKkn8 | ♠E♥K764♦kn8763♣D95 | 43,2 | 45,00 | 43,2 |
Rond 2, som Ö-V, mot Annika Assarson - Lasse Lindén | Rond 2, som Ö-V, mot Annika Assarson - Lasse Lindén |
13 | 1♥ | S | = | ♣kn | 80 | 4 | 50 | 50 | ♠EK4♥E7♦985♣108632 | ♠Dkn6♥Dkn1063♦-♣KDkn74 | ♠EK4♥E7♦985♣108632 | 47,2 | 45,38 | 47,2 |
14 | 3NT | S | –1 | ♠7 | -50 | 8 | 100 | 100 | ♠65♥9832♦Kkn86♣K52 | ♠EK1097♥1075♦1052♣76 | ♠65♥9832♦Kkn86♣K52 | 55,2 | 49,29 | 55,2 |
Rond 7, som N-S, mot Roland Lawrenz - Inger Benneklint | Rond 7, som N-S, mot Roland Lawrenz - Inger Benneklint |
15 | Pass | 3 | 38 | 38 | ♠kn9♥KDkn83♦E4♣9865 | ♠D6432♥E104♦kn82♣E4 | ♠kn9♥KDkn83♦E4♣9865 | 58,2 | 48,50 | 58,2 |
16 | 2♠ | V | –2 | ♦3 | 200 | 8 | 100 | 100 | ♠Kkn842♥1065♦73♣1098 | ♠D10♥KD7♦Kkn85♣kn753 | ♠Kkn842♥1065♦73♣1098 | 66,2 | 51,72 | 66,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior