Partävling Hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 55,7 | 43,52 | Dan Karlsson - Sune Glimhage | Dan Karlsson Sune Glimhage | -4,3 | Orust BK - Uddevalla BF | Orust BK Uddevalla BF |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Janne Andersson - Gun Britt Rinderos | Rond 7, som Ö-V, mot Janne Andersson - Gun Britt Rinderos |
1 | 3NT | Ö | +3 | ♦3 | -490 | 7 | 88 | 88 | ♠D♥EK♦D1096♣EKkn973 | ♠E432♥D974♦K82♣D8 | ♠D♥EK♦D1096♣EKkn973 | 7 | 87,50 | 7 |
2 | 2♣ | Ö | = | ♦2 | -90 | 6 | 75 | 75 | ♠K765♥1092♦109♣ED65 | ♠-♥ED63♦E854♣kn9832 | ♠K765♥1092♦109♣ED65 | 13 | 81,25 | 13 |
Rond 8, som Ö-V, mot Björn Herbo - Pontus Kjellberg | Rond 8, som Ö-V, mot Björn Herbo - Pontus Kjellberg |
3 | 1♠ | N | –1 | ♣6 | -50 | 4 | 50 | 50 | ♠K102♥Dkn965♦E6♣1082 | ♠E94♥3♦K10942♣K963 | ♠K102♥Dkn965♦E6♣1082 | 17 | 70,83 | 17 |
4 | 3NT | S | +4 | ♠9 | 720 | 2 | 25 | 25 | ♠kn1053♥986♦9♣KD1065 | ♠9642♥K752♦1064♣42 | ♠kn1053♥986♦9♣KD1065 | 19 | 59,38 | 19 |
Rond 1, som N-S, mot Rolf Dahlberg - Iris Dahlberg | Rond 1, som N-S, mot Rolf Dahlberg - Iris Dahlberg |
5 | 4♠ | S | –1 | ♣E | -100 | 5 | 63 | 63 | ♠84♥10874♦Dkn82♣1082 | ♠EKkn10932♥KD92♦94♣- | ♠84♥10874♦Dkn82♣1082 | 24 | 60,00 | 24 |
6 | 3NT | Ö | +2 | ♠2 | -660 | 0 | 0 | 0 | ♠10864♥ED532♦1075♣9 | ♠K972♥107♦K832♣Dkn4 | ♠10864♥ED532♦1075♣9 | 24 | 50,00 | 24 |
Rond 2, som N-S, mot Barbro Andreasson - Irene Svensson | Rond 2, som N-S, mot Barbro Andreasson - Irene Svensson |
7 | 2♥ | V | = | ♦E | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠E932♥K987♦E5♣kn85 | ♠kn1076♥kn42♦Kkn84♣62 | ♠E932♥K987♦E5♣kn85 | 24 | 42,86 | 24 |
8 | 3NT | V | = | ♣2 | -400 | 5 | 63 | 63 | ♠E86♥D52♦Dkn6♣9832 | ♠kn74♥643♦875♣10754 | ♠E86♥D52♦Dkn6♣9832 | 29 | 45,31 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Annika Assarson - Lasse Lindén | Rond 3, som N-S, mot Annika Assarson - Lasse Lindén |
9 | 4♥ | Ö | +1 | ♠5 | -650 | 1 | 13 | 13 | ♠942♥106♦Kkn8♣Ekn865 | ♠D853♥Dkn♦D973♣1043 | ♠942♥106♦Kkn8♣Ekn865 | 30 | 41,67 | 30 |
10 | 4♠ | S | –1 | ♥10 | -100 | 1 | 13 | 13 | ♠KD6♥EKkn93♦K1076♣K | ♠Ekn7542♥6542♦5♣kn3 | ♠KD6♥EKkn93♦K1076♣K | 31 | 38,75 | 31 |
Rond 4, som Ö-V, mot Inger Karlsson - Ragnar Johansson | Rond 4, som Ö-V, mot Inger Karlsson - Ragnar Johansson |
11 | 3NT | Ö | –1 | ♦8 | 50 | 3 | 38 | 38 | ♠E5♥73♦K632♣Kkn1083 | ♠Kkn104♥EDkn542♦9♣D9 | ♠E5♥73♦K632♣Kkn1083 | 34 | 38,64 | 34 |
12 | 4♥ | V | = | ♣10 | -420 | 4 | 50 | 50 | ♠E♥K764♦kn8763♣D95 | ♠D♥kn985♦EKD2♣EKkn8 | ♠E♥K764♦kn8763♣D95 | 38 | 39,58 | 38 |
Rond 5, som Ö-V, mot Tage Svanberg - Leif Olsson | Rond 5, som Ö-V, mot Tage Svanberg - Leif Olsson |
13 | 4♣ | Ö | +1 | ♠8 | -150 | 7 | 88 | 88 | ♠EK4♥E7♦985♣108632 | ♠Dkn6♥Dkn1063♦-♣KDkn74 | ♠EK4♥E7♦985♣108632 | 45 | 43,27 | 45 |
14 | 2♣ | S | = | ♠K | 90 | 6 | 75 | 75 | ♠65♥9832♦Kkn86♣K52 | ♠EK1097♥1075♦1052♣76 | ♠65♥9832♦Kkn86♣K52 | 51 | 45,54 | 51 |
Rond 6, som Ö-V, mot Irma Karlsson - Karl-Erik Eliasson | Rond 6, som Ö-V, mot Irma Karlsson - Karl-Erik Eliasson |
15 | 2♥ | N | +1 | ♣7 | 140 | 1 | 13 | 13 | ♠E85♥52♦10963♣KDkn7 | ♠K107♥976♦KD75♣1032 | ♠E85♥52♦10963♣KDkn7 | 52 | 43,33 | 52 |
16 | 1NT | Ö | +2 | ♥7 | -150 | 8 | 100 | 100 | ♠95♥kn92♦D642♣ED64 | ♠E763♥E843♦E109♣K2 | ♠95♥kn92♦D642♣ED64 | 60 | 46,88 | 60 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior