Svenska Cupen 2022 - Rond 5

Spelperiod: 16 Jun - 21 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (4)
Dalabridgen (2)Medelpads BFVärmland-Dals BF (2)
Gotlands BFMälardalens BF (2)Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (2)
Göteborgs BF (5)Skånes BF (9)Ångermanlands BF
Hallands BF (5)Stockholms BF (8)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (2)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (5)
64 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt Lille Skutt vs. Stenhögen Spelort
Strömstad
Stenhögen
Gråberg 53 Gråberg vs. Gullvi Gullvi Spelort
Vänersborg
Gullvi 54
Välj distrikt

Dalabridgen

PJO PJO vs. Malung Janne Spelort
Borlänge
Malung Janne
Hedemora kingen Hedemora kingen vs. Ludvikautfyllnad Spelort
Säter
Ludvikautfyllnad
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Jöns Jöns vs. Canape Spelort
Sandviken
Canape
SNIPERS SNIPERS vs. Råsjökross Spelort
Gävle
Råsjökross
Zmrzlina Zmrzlina vs. Kapten Kork med matroser Spelort
Gävle
Kapten Kork med matroser
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood Deadwood vs. Lonley heart club team Spelort
Stenkullen
Lonley heart club team
Calgary Games 58 Calgary Games vs. Do Wah Diddy Diddy Calgary Games Spelort
Göteborg
Do Wah Diddy Diddy 45
BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk vs. Cosmos Spelort
Billdal
Cosmos
Emglunds vänner Emglunds vänner vs. TTBOYS Spelort
Askim
TTBOYS
Bende Bende vs. Westerlund Spelort
Göteborg
Westerlund
Välj distrikt

Hallands BF

Ätran Regina Ätran Regina vs. Kung Sune Spelort
Ätran
Kung Sune
Bobbo och gnuttarna Bobbo och gnuttarna vs. Rockfolket Spelort
Tvååker
Rockfolket
Albrekts Wildcats Albrekts Wildcats vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Varberg
Löftaskog W.O
Albrekts Damer Albrekts Damer vs. Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Albrekts T-Bone
Värö Bengt Värö Bengt vs. Albrekts LEK Spelort
Åskloster
Albrekts LEK
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre Narre vs. Winge Boys Spelort
Östersund
Winge Boys
Team Ånsta 42 Team Ånsta vs. Treeab Treeab Spelort
Östersund
Treeab 96
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team G-son Team G-son vs. Team Zang Spelort
Visingsö
Team Zang
Hällabäck Hällabäck vs. Jönköping Spelort
Anderstorp
Jönköping
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 ABB 21 vs. Särnberg Spelort
Västerås
Särnberg
Dream Team Dream Team vs. St Eskil Spelort
Västerås
St Eskil
Välj distrikt

Norrbottens BF

Burp Burp vs. The Eagels Spelort
Luleå
The Eagels
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes gäng originalet Jannes gäng originalet vs. Kusinerna Spelort
Hässleholm
Kusinerna
Tootsie Tootsie vs. Anatronic Spelort
Malmö
Anatronic
GöteHelsing GöteHelsing vs. Yes Spelort
Helsingborg
Yes
Lamunk Lamunk vs. Kullabygdens BK Spelort
Ängelholm
Kullabygdens BK
Lunds BK Lunds BK vs. YNWA Spelort
Malmö
YNWA
Hoppet Hoppet vs. 55 med omnejd Spelort
Malmö
55 med omnejd
Lucky bandana Lucky bandana vs. Skåne-Check Spelort
Malmö
Skåne-Check
BK Tre Sang Sven BK Tre Sang Sven vs. Bk Tre Sang Leif Spelort
Helsingborg
Bk Tre Sang Leif
Le special de munka Le special de munka vs. Imppossible Spelort
Hjärnarp
Imppossible
Välj distrikt

Stockholms BF

Forrell Forrell vs. No Johnny Cash Spelort
Djursholm
No Johnny Cash
Forza Forza vs. Banjanas Spelort
Stockholm
Banjanas
Yvonne Yvonne vs. Copperfields Spelort
Täby
Copperfields
Valle Valle vs. Gula Bebjabwe Spelort
Hägersten
Gula Bebjabwe
Glada Miner Glada Miner vs. Spintop Spelort
Ekerö
Spintop
Magic Magic vs. Hött och bött Spelort
Stockholm
Hött och bött
Top bridge Top bridge vs. På Tur Spelort
Stockholm
På Tur
Ludde Ludde vs. Sudret Spelort
Stockholm
Sudret
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Karlskrona 1 Karlskrona 1 vs. Helvic Spelort
Sturkö
Helvic
Hov1 Hov1 vs. Emmaboda Spelort
Hovmantorp
Emmaboda
växjö södra 26 växjö södra vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Ingelstad
Hebbes gäng 42
Carstens Kofötter Carstens Kofötter vs. Åhus BK Spelort
Sölvesborg
Åhus BK
Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd vs. Team Högland Spelort
Rydaholm
Team Högland
Välj distrikt

Upplands BF

Köpensol Köpensol vs. Arnbergs Team Spelort
Enköping
Arnbergs Team
Skalman Skalman vs. Ice-cold Jägermeister Spelort
Uppsala
Ice-cold Jägermeister
Granarna 99 Granarna vs. JGR Jokern Granarna Spelort
Uppsala
JGR Jokern 23
Greven Greven vs. Värsta sidan Spelort
Uppsala
Värsta sidan
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Hulta Åmåls BS Hulta Åmåls BS vs. Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Åmål
Kungshamns Sega Gubbar
Rörets röra Rörets röra vs. Zingo Spelort
Arvika
Zingo
Välj distrikt

Västerbottens BF

Glopson 48 Glopson vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Umeå
Team Paper Moon 56
Bazinga Bazinga vs. Westman Spelort
Umeå
Westman
Välj distrikt

Västergötlands BF

Veteranerna 69 Veteranerna vs. Aspanäs C Veteranerna Spelort
Borås
Aspanäs C 40
BK ruter Ingrid 17 BK ruter Ingrid vs. BALEK BALEK Spelort
Otterbäcken
BALEK 44
Välj distrikt

Örebro läns BF

Mappa Bu Mappa Bu vs. The Splintoz Spelort
Hasselfors
The Splintoz
Slottet Wadköping och Svampen Slottet Wadköping och Svampen vs. BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar
BH mm 77 BH mm vs. Öremix BH mm Spelort
Örebro
Öremix 37
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer Överums Schäfer vs. Lirarna Spelort
Gamleby
Lirarna
Peking Peking vs. Den långa vägen Spelort
Norrköping
Den långa vägen
Stigtomta korthajar Stigtomta korthajar vs. BK Sang Spelort
Nyköping
BK Sang
Gnesta BK Roger Gnesta BK Roger vs. Världens Ände Bengt Spelort
Gnesta
Världens Ände Bengt
Gnesta BK Jaan Gnesta BK Jaan vs. Nyköpings Gästabud Spelort
Gnesta
Nyköpings Gästabud
Välj distrikt