Klubbtävling
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 187,0 | 64,93 | Per-Erik Mattsson - Margareta Mattsson | Per-Erik Mattsson Margareta Mattsson | Solstabridgen | Solstabridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Ulf Nedéus - Cecilia Nedéus | Rond 4, som N-S, mot Ulf Nedéus - Cecilia Nedéus |
1 | 1NT | S | +3 | ♠3 | 180 | 14 | 88 | 88 | ♠84♥3♦kn954♣KDkn974 | ♠KD2♥kn52♦KD2♣E1082 | ♠84♥3♦kn954♣KDkn974 | 14 | 87,50 | 14 |
2 | Pass | 9 | 56 | 56 | ♠Kkn53♥743♦103♣Ekn32 | ♠D987♥D♦E97♣K10965 | ♠Kkn53♥743♦103♣Ekn32 | 23 | 71,88 | 23 |
Rond 5, som N-S, mot Staffan Söderberg - Agneta Söderberg | Rond 5, som N-S, mot Staffan Söderberg - Agneta Söderberg |
3 | 1♦ | S | +2 | ♠5 | 110 | 16 | 100 | 100 | ♠963♥97542♦105♣D64 | ♠D♥K8♦Kkn8763♣EKkn5 | ♠963♥97542♦105♣D64 | 39 | 81,25 | 39 |
4 | 3♦ | S | +2 | ♠E | 150 | 10 | 63 | 63 | ♠32♥D7532♦Kkn♣EKkn9 | ♠1054♥Ekn♦ED8754♣D4 | ♠32♥D7532♦Kkn♣EKkn9 | 49 | 76,56 | 49 |
Rond 6, som Ö-V, mot Johan Broms - Inger Broms | Rond 6, som Ö-V, mot Johan Broms - Inger Broms |
5 | 2♦ | V | = | ♣6 | -90 | 12 | 75 | 75 | ♠kn642♥kn962♦K8♣752 | ♠85♥KD♦D96532♣ED8 | ♠kn642♥kn962♦K8♣752 | 61 | 76,25 | 61 |
6 | 3♦ | N | +2 | ♣4 | 150 | 10 | 63 | 63 | ♠D108♥763♦K53♣Kkn84 | ♠53♥D82♦76♣ED10765 | ♠D108♥763♦K53♣Kkn84 | 71 | 73,96 | 71 |
Rond 7, som N-S, mot Marita Edman - Inga-Britt Gustafsson | Rond 7, som N-S, mot Marita Edman - Inga-Britt Gustafsson |
7 | 2♠ | Ö | +1 | ♥6 | -140 | 2 | 13 | 13 | ♠K96♥102♦107654♣ED2 | ♠54♥kn976♦E983♣1084 | ♠K96♥102♦107654♣ED2 | 73 | 65,18 | 73 |
8 | 2♠ | Ö | –3 | ♥E | 150 | 13 | 81 | 81 | ♠D1097♥K10963♦109♣kn7 | ♠E4♥E8♦Ekn8742♣K109 | ♠D1097♥K10963♦109♣kn7 | 86 | 67,19 | 86 |
Rond 8, som Ö-V, mot Sigvard Strömberg - Bengt Dehring | Rond 8, som Ö-V, mot Sigvard Strömberg - Bengt Dehring |
9 | 4♠ | S | –1 | ♣D | -50 | 8 | 50 | 50 | ♠8♥EDkn84♦854♣kn872 | ♠D752♥102♦E10932♣D6 | ♠8♥EDkn84♦854♣kn872 | 94 | 65,28 | 94 |
10 | 3NT | N | –3 | ♣5 | -300 | 16 | 100 | 100 | ♠53♥KD10♦D876♣Ekn95 | ♠Kkn1094♥832♦93♣D107 | ♠53♥KD10♦D876♣Ekn95 | 110 | 68,75 | 110 |
Rond 9, som Ö-V, mot Lars Risel - Monica Abrahamsson | Rond 9, som Ö-V, mot Lars Risel - Monica Abrahamsson |
11 | 5♣ | N | –1 | ♠kn | -50 | 16 | 100 | 100 | ♠Kkn108654♥-♦kn953♣105 | ♠D♥Dkn1087652♦102♣K7 | ♠Kkn108654♥-♦kn953♣105 | 126 | 71,59 | 126 |
12 | 2♣ | V | +1 | ♥K | -110 | 9 | 56 | 56 | ♠D6♥87♦E10762♣Dkn64 | ♠EK32♥9653♦9♣EK98 | ♠D6♥87♦E10762♣Dkn64 | 135 | 70,31 | 135 |
Rond 1, som N-S, mot Jan Skoog - Ulrike Siwersson | Rond 1, som N-S, mot Jan Skoog - Ulrike Siwersson |
13 | 3♣ | Ö | –4 | ♠E | 400 | 16 | 100 | 100 | ♠K98762♥D10♦E♣D632 | ♠E4♥72♦K98432♣EK8 | ♠K98762♥D10♦E♣D632 | 151 | 72,60 | 151 |
14 | 3♠ | S | –3 | ♥E | -150 | 13 | 81 | 81 | ♠72♥2♦Ekn9873♣Dkn76 | ♠EK9854♥K8♦62♣543 | ♠72♥2♦Ekn9873♣Dkn76 | 164 | 73,21 | 164 |
Rond 2, som N-S, mot Mats Hallerstedt - Gunnel Lindquist | Rond 2, som N-S, mot Mats Hallerstedt - Gunnel Lindquist |
15 | 1NT | S | –2 | ♣3 | -200 | 3 | 19 | 19 | ♠3♥98752♦K10982♣105 | ♠K10976♥Ekn♦E73♣E94 | ♠3♥98752♦K10982♣105 | 167 | 69,58 | 167 |
16 | 3NT | Ö | = | ♥3 | -600 | 1 | 6 | 6 | ♠E543♥Dkn654♦95♣ED | ♠kn9876♥3♦42♣109743 | ♠E543♥Dkn654♦95♣ED | 168 | 65,62 | 168 |
Rond 3, som N-S, mot Cecilia Melcher-Bodin - Anders Ludvigsson | Rond 3, som N-S, mot Cecilia Melcher-Bodin - Anders Ludvigsson |
17 | 3♣ | S | = | ♠E | 110 | 12 | 75 | 75 | ♠10976♥863♦Ekn7643♣- | ♠32♥K♦KD8♣EKD9875 | ♠10976♥863♦Ekn7643♣- | 180 | 66,18 | 180 |
18 | 3NT | Ö | = | ♦4 | -400 | 7 | 44 | 44 | ♠K8♥10862♦E102♣Dkn108 | ♠10963♥53♦D864♣972 | ♠K8♥10862♦E102♣Dkn108 | 187 | 64,93 | 187 |