Allemansträffen, resultatlista Trelleborg
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | 378,3 | 40,94 | Marianne Strandberg - Waldemar Folbrycht | Marianne Strandberg Waldemar Folbrycht | -0,8 | BK Fenix - Ystads BS | BK Fenix Ystads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Roland Ekman - Ingegerd Winqvist | Rond 1, som Ö-V, mot Roland Ekman - Ingegerd Winqvist |
1 | 4♠ | S | –2 | -100 | 13 | 59 | 59 | 13 | 59,09 | 13 |
2 | 2♦ | V | = | -90 | 11 | 50 | 50 | 24 | 54,55 | 24 |
Rond 2 | Rond 2 |
3 | Frirond | 9 | 41 | 41 | 33 | 50,00 | 33 |
Rond 2 | Rond 2 |
4 | Frirond | 9 | 41 | 41 | 42 | 47,73 | 42 |
Rond 3, som N-S, mot Lars Jeppsson - Fredrik Erlandsson | Rond 3, som N-S, mot Lars Jeppsson - Fredrik Erlandsson |
5 | 1NT | Ö | +2 | -150 | 5 | 23 | 23 | 47 | 42,73 | 47 |
6 | 3NT | N | –3 | -150 | 1 | 5 | 5 | 48 | 36,36 | 48 |
Rond 4, som Ö-V, mot Ann-Britt Ingerheim - Britt Louise Nordberg | Rond 4, som Ö-V, mot Ann-Britt Ingerheim - Britt Louise Nordberg |
7 | 4♠ | Ö | +1 | -650 | 14 | 64 | 64 | 62 | 40,26 | 62 |
8 | 3NT | N | +1 | 430 | 2 | 9 | 9 | 64 | 36,36 | 64 |
Rond 5, som N-S, mot Lars Olsson - Anders Holmgren | Rond 5, som N-S, mot Lars Olsson - Anders Holmgren |
9 | 3♠ | N | –3 | -150 | 0 | 0 | 0 | 64 | 32,32 | 64 |
10 | 4♠ | Ö | –1 | 100 | 19 | 86 | 86 | 83 | 37,73 | 83 |
Rond 6, som Ö-V, mot Roger Olsson - Håkan Zejnilagic | Rond 6, som Ö-V, mot Roger Olsson - Håkan Zejnilagic |
11 | 3NT | Ö | = | -400 | 18 | 82 | 82 | 101 | 41,74 | 101 |
12 | 2♠ | S | = | 110 | 7 | 32 | 32 | 108 | 40,91 | 108 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kent Borg - Göran Andersson | Rond 7, som Ö-V, mot Kent Borg - Göran Andersson |
13 | 3NT | V | +2 | -660 | 20 | 91 | 91 | 128 | 44,76 | 128 |
14 | 3♠ | Ö | –1 | 50 | 13 | 59 | 59 | 141 | 45,78 | 141 |
Rond 8, som Ö-V, mot Carl-Gustav Jönsson - Stefan Nordbladh | Rond 8, som Ö-V, mot Carl-Gustav Jönsson - Stefan Nordbladh |
15 | 1NT | V | = | -90 | 18 | 82 | 82 | 159 | 48,18 | 159 |
16 | 2♠ | N | = | 110 | 9 | 41 | 41 | 168 | 47,73 | 168 |
Rond 9, som N-S, mot Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman | Rond 9, som N-S, mot Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman |
17 | 2♠ | Ö | = | -110 | 15 | 68 | 68 | 183 | 48,93 | 183 |
18 | 4♥ | N | +2 | 680 | 11 | 50 | 50 | 194 | 48,99 | 194 |
Rond 10, som Ö-V, mot Erik Schönning - Göran Nilsson | Rond 10, som Ö-V, mot Erik Schönning - Göran Nilsson |
19 | 4♦x | Ö | –1 | 200 | 1 | 5 | 5 | 195 | 46,65 | 195 |
20 | 2♦ | Ö | –3 | 300 | 5 | 23 | 23 | 200 | 45,45 | 200 |
Rond 11, som N-S, mot Lage Engebo - Monica Engebo | Rond 11, som N-S, mot Lage Engebo - Monica Engebo |
21 | 4♠ | N | +1 | 650 | 6 | 27 | 27 | 206 | 44,59 | 206 |
22 | 1NT | Ö | –2 | 200 | 15 | 68 | 68 | 221 | 45,66 | 221 |
Rond 12, som N-S, mot Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson | Rond 12, som N-S, mot Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson |
23 | 2♥ | Ö | +1 | -140 | 15 | 68 | 68 | 236 | 46,64 | 236 |
24 | 5♦ | S | = | 400 | 4 | 18 | 18 | 240 | 45,45 | 240 |
Rond 13, som Ö-V, mot Thomas Hansson - Rolf Persson | Rond 13, som Ö-V, mot Thomas Hansson - Rolf Persson |
25 | 3♣ | Ö | –1 | 100 | 11 | 50 | 50 | 251 | 45,64 | 251 |
26 | 1NT | S | +3 | 180 | 4 | 18 | 18 | 255 | 44,58 | 255 |
Rond 14, som N-S, mot Lars-Ronnie Roos - Folke Nilsson | Rond 14, som N-S, mot Lars-Ronnie Roos - Folke Nilsson |
27 | 3NT | V | = | -400 | 5 | 23 | 23 | 260 | 43,77 | 260 |
28 | 5♣ | V | = | -400 | 4 | 18 | 18 | 264 | 42,86 | 264 |
Rond 15, som Ö-V, mot Martti Niileksela - Iwe Persson | Rond 15, som Ö-V, mot Martti Niileksela - Iwe Persson |
29 | 2♥ | V | +3 | -200 | 4 | 18 | 18 | 268 | 42,01 | 268 |
30 | 3NT | Ö | –1 | 50 | 2 | 9 | 9 | 270 | 40,91 | 270 |
Rond 16, som N-S, mot Kjell Bornhager - Bodil Bornhager | Rond 16, som N-S, mot Kjell Bornhager - Bodil Bornhager |
31 | 6NT | V | +1 | -1020 | 1 | 5 | 5 | 271 | 39,74 | 271 |
32 | 5♥ | Ö | = | -650 | 0 | 0 | 0 | 271 | 38,49 | 271 |
Rond 17, som N-S, mot Tore Henriksson - Lennart Nilsson | Rond 17, som N-S, mot Tore Henriksson - Lennart Nilsson |
33 | 3♥ | V | –1 | 50 | 8 | 36 | 36 | 279 | 38,43 | 279 |
34 | 1NT | V | –1 | 50 | 18 | 82 | 82 | 297 | 39,71 | 297 |
Rond 18, som N-S, mot Per-Ove Persson - Magnus Ekander | Rond 18, som N-S, mot Per-Ove Persson - Magnus Ekander |
35 | 4♥ | N | = | 420 | 9 | 41 | 41 | 306 | 39,74 | 306 |
36 | 2♠ | S | = | 110 | 19 | 86 | 86 | 325 | 41,04 | 325 |
Rond 19, som Ö-V, mot Inger Hagström - Kerstin Harderup Johannesson | Rond 19, som Ö-V, mot Inger Hagström - Kerstin Harderup Johannesson |
37 | 4♥ | S | = | 620 | 9 | 41 | 41 | 334 | 41,03 | 334 |
38 | 1NT | V | –1 | 100 | 6 | 27 | 27 | 340 | 40,67 | 340 |
Rond 20, som N-S, mot Christer Holgersson - Ann-Charlotte Holgersson | Rond 20, som N-S, mot Christer Holgersson - Ann-Charlotte Holgersson |
39 | 5♦ | Ö | –2 | 200 | 22 | 100 | 100 | 362 | 42,19 | 362 |
40 | 3♠ | N | +1 | 170 | 11 | 50 | 50 | 373 | 42,39 | 373 |
Rond 21, som Ö-V, mot Håkan Tjärnemo - Jonas Tjärnemo | Rond 21, som Ö-V, mot Håkan Tjärnemo - Jonas Tjärnemo |
41 | 2♥x | S | –1 | -100 | 6 | 27 | 27 | 379 | 42,02 | 379 |
42 | 3♦ | Ö | +1 | -130 | 0 | 0 | 0 | 379 | 41,02 | 379 |