Simultan dagtid
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
73 | 1247,0 | 47,23 | Arnfinn Gulliksen - Lars Wästfelt | Arnfinn Gulliksen Lars Wästfelt | BK Alert | BK Alert |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som Ö-V, mot Gustaf Bergstrand - Lena Bergstrand | Rond 6, som Ö-V, mot Gustaf Bergstrand - Lena Bergstrand |
1 | 4♠ | N | = | ♣E | 420 | 5 | 5 | 5 | ♠7♥953♦kn874♣EK765 | ♠K1043♥kn1084♦9♣D1098 | ♠7♥953♦kn874♣EK765 | 5 | 4,55 | 5 |
2 | 4♦ | N | –2 | ♣10 | -200 | 99 | 90 | 90 | ♠kn975♥10973♦1032♣107 | ♠ED43♥E65♦E9♣K965 | ♠kn975♥10973♦1032♣107 | 104 | 47,27 | 104 |
Rond 1, som Ö-V, mot Birgitta Widebäck - Lillemor Berg | Rond 1, som Ö-V, mot Birgitta Widebäck - Lillemor Berg |
3 | 1NT | Ö | = | ♦E | -90 | 89 | 81 | 81 | ♠E5♥106♦kn87652♣kn42 | ♠Kkn87♥Dkn842♦94♣KD | ♠E5♥106♦kn87652♣kn42 | 193 | 58,48 | 193 |
4 | 4♦ | V | –2 | ♥3 | 200 | 9 | 8 | 8 | ♠EDkn92♥86♦D1084♣98 | ♠108♥kn4♦EK653♣Dkn74 | ♠EDkn92♥86♦D1084♣98 | 202 | 45,91 | 202 |
Rond 7, som N-S, mot Lars Dahlgren - Renja Jonasson | Rond 7, som N-S, mot Lars Dahlgren - Renja Jonasson |
5 | 3♦ | Ö | –1 | ♠K | 50 | 49 | 45 | 45 | ♠kn6♥E83♦kn102♣D8763 | ♠EK1075♥kn1095♦K3♣94 | ♠kn6♥E83♦kn102♣D8763 | 251 | 45,64 | 251 |
6 | 2♥ | S | +3 | ♣E | 200 | 45 | 41 | 41 | ♠K♥EKD4♦E75♣Dkn1053 | ♠ED72♥kn1053♦42♣762 | ♠K♥EKD4♦E75♣Dkn1053 | 296 | 44,85 | 296 |
Rond 2, som Ö-V, mot Torkel Ölund - Eijvor Frej | Rond 2, som Ö-V, mot Torkel Ölund - Eijvor Frej |
7 | 6♠ | Ö | +1 | ♣2 | -1460 | 108 | 98 | 98 | ♠E965♥2♦ED852♣E109 | ♠KD42♥EK53♦kn♣KD63 | ♠E965♥2♦ED852♣E109 | 404 | 52,47 | 404 |
8 | 4♥ | V | +3 | ♦4 | -510 | 18 | 16 | 16 | ♠EK10975♥KD109♦-♣E84 | ♠-♥Ekn765♦KDkn103♣K73 | ♠EK10975♥KD109♦-♣E84 | 422 | 47,95 | 422 |
Rond 8, som Ö-V, mot Märit Breitholtz - Anita Lindquist | Rond 8, som Ö-V, mot Märit Breitholtz - Anita Lindquist |
9 | 3NT | S | –2 | ♠D | -100 | 106 | 96 | 96 | ♠84♥E1082♦kn8♣KD742 | ♠Dkn1096♥D74♦954♣85 | ♠84♥E1082♦kn8♣KD742 | 528 | 53,33 | 528 |
10 | 2♠ | Ö | –2 | ♦2 | 200 | 10 | 9 | 9 | ♠Dkn94♥762♦E5♣Dkn87 | ♠EK5♥Kkn93♦kn3♣10962 | ♠Dkn94♥762♦E5♣Dkn87 | 538 | 48,91 | 538 |
Rond 3, som Ö-V, mot Marie-Louise Sandberg - Ingvor van Ginhoven | Rond 3, som Ö-V, mot Marie-Louise Sandberg - Ingvor van Ginhoven |
11 | 5♠ | N | –2 | ♦E | -100 | 96 | 87 | 87 | ♠-♥kn97♦EK108♣Ekn10862 | ♠D94♥62♦974♣97543 | ♠-♥kn97♦EK108♣Ekn10862 | 634 | 52,40 | 634 |
12 | 4♠ | N | –1 | ♥8 | -100 | 70 | 64 | 64 | ♠1064♥Ekn8♦kn865♣K102 | ♠3♥KD9742♦D32♣E54 | ♠1064♥Ekn8♦kn865♣K102 | 704 | 53,33 | 704 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ulla Löwenhielm - Ann Sjöberg | Rond 9, som Ö-V, mot Ulla Löwenhielm - Ann Sjöberg |
13 | 3♠ | V | +2 | ♣K | -200 | 29 | 26 | 26 | ♠2♥EK92♦EKD107♣432 | ♠EDkn9864♥8♦kn953♣6 | ♠2♥EK92♦EKD107♣432 | 733 | 51,26 | 733 |
14 | 4♥ | N | +1 | ♠3 | 450 | 14 | 13 | 13 | ♠K6532♥82♦104♣K854 | ♠4♥D73♦Dkn9753♣kn32 | ♠K6532♥82♦104♣K854 | 747 | 48,51 | 747 |
Rond 4, som Ö-V, mot Magnus Stangenberg - Lars-Yngve Cedgren | Rond 4, som Ö-V, mot Magnus Stangenberg - Lars-Yngve Cedgren |
15 | 1NT | V | +1 | ♣9 | -120 | 56 | 51 | 51 | ♠E92♥E874♦Dkn97♣kn6 | ♠kn76♥Kkn5♦K4♣K10754 | ♠E92♥E874♦Dkn97♣kn6 | 803 | 48,67 | 803 |
16 | 3NT | V | +2 | ♦2 | -660 | 75 | 68 | 68 | ♠Ekn105♥Dkn104♦Ekn95♣8 | ♠D973♥E6♦D108♣KD65 | ♠Ekn105♥Dkn104♦Ekn95♣8 | 878 | 49,89 | 878 |
Rond 10, som Ö-V, mot Hans Wijkström - Eva Linde | Rond 10, som Ö-V, mot Hans Wijkström - Eva Linde |
17 | 5♦ | Ö | = | ♠E | -400 | 93 | 85 | 85 | ♠4♥D32♦Kkn98643♣kn9 | ♠kn5♥Kkn84♦ED♣EK743 | ♠4♥D32♦Kkn98643♣kn9 | 971 | 51,93 | 971 |
18 | 4♥ | Ö | = | ♠5 | -420 | 40 | 36 | 36 | ♠EK92♥kn10♦ED4♣kn983 | ♠-♥EKD843♦10752♣E62 | ♠EK92♥kn10♦ED4♣kn983 | 1011 | 51,06 | 1011 |
Rond 5, som N-S, mot Inger Wästfelt - Siv Boethius | Rond 5, som N-S, mot Inger Wästfelt - Siv Boethius |
19 | 4♣ | S | +1 | ♦kn | 150 | 63 | 57 | 57 | ♠E95♥3♦EK43♣K10864 | ♠Kkn10♥97♦1065♣ED932 | ♠E95♥3♦EK43♣K10864 | 1074 | 51,39 | 1074 |
20 | 4♠ | Ö | +1 | ♥E | -650 | 35 | 32 | 32 | ♠K653♥kn987♦KD♣642 | ♠-♥E632♦109532♣kn973 | ♠K653♥kn987♦KD♣642 | 1109 | 50,41 | 1109 |
Rond 11, som N-S, mot Eva-Lotta Axsäter - Charlotte Koch | Rond 11, som N-S, mot Eva-Lotta Axsäter - Charlotte Koch |
21 | 2♠ | V | = | ♦E | -110 | 28 | 25 | 25 | ♠4♥Kkn94♦EKkn872♣106 | ♠kn6♥1062♦D96♣KD974 | ♠4♥Kkn94♦EKkn872♣106 | 1137 | 49,22 | 1137 |
22 | 3♣ | N | –1 | ♠D | -50 | 35 | 32 | 32 | ♠10962♥K84♦K5♣EK43 | ♠K5♥Dkn105♦E109♣kn875 | ♠10962♥K84♦K5♣EK43 | 1172 | 48,43 | 1172 |
Rond 12, som Ö-V, mot Agneta Moberg - Ulf Björck | Rond 12, som Ö-V, mot Agneta Moberg - Ulf Björck |
23 | 3♦ | V | –1 | ♥10 | 100 | 20 | 18 | 18 | ♠E84♥Kkn94♦D976♣74 | ♠9532♥D♦EKkn103♣D98 | ♠E84♥Kkn94♦D976♣74 | 1192 | 47,11 | 1192 |
24 | 5♦ | V | –2 | ♥kn | 100 | 55 | 50 | 50 | ♠K107♥94♦D10♣Dkn7432 | ♠kn63♥K♦EKkn8764♣K10 | ♠K107♥94♦D10♣Dkn7432 | 1247 | 47,23 | 1247 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior