Simultan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
166 | 4334,0 | 50,44 | Tomas Joelsson - Torbjörn Eriksson | Tomas Joelsson Torbjörn Eriksson | Stenungsunds BK | Stenungsunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 3, som N-S, mot Gert-Inge Hugosson - Conny Karlsson | Rond 3, som N-S, mot Gert-Inge Hugosson - Conny Karlsson |
1 | 3NT | Ö | –1 | ♥4 | 50 | 213,7 | 60 | 60 | ♠kn7♥83♦Kkn962♣Dkn97 | ♠10952♥Dkn954♦E107♣2 | ♠kn7♥83♦Kkn962♣Dkn97 | 213,7 | 59,69 | 213,7 |
2 | 7NT | S | = | ♥kn | 2220 | 325,4 | 91 | 91 | ♠EK6♥KD♦K104♣E8764 | ♠D2♥E65♦E92♣KD532 | ♠EK6♥KD♦K104♣E8764 | 539,1 | 75,29 | 539,1 |
Rond 11, som N-S, mot Paul Dejenfelt - Birgitta Andersson | Rond 11, som N-S, mot Paul Dejenfelt - Birgitta Andersson |
3 | 3NT | N | –2 | ♠3 | -100 | 171,4 | 48 | 48 | ♠K87♥Ekn4♦D6♣Ekn1085 | ♠2♥KD52♦K109742♣97 | ♠K87♥Ekn4♦D6♣Ekn1085 | 710,5 | 66,15 | 710,5 |
4 | 2♠ | N | = | ♣D | 110 | 288,5 | 81 | 81 | ♠Dkn7643♥KD3♦32♣kn10 | ♠K10♥kn8♦D74♣E85432 | ♠Dkn7643♥KD3♦32♣kn10 | 999 | 69,76 | 999 |
Rond 4, som Ö-V, mot Gull-Britt Sved - Marianne Axfjord | Rond 4, som Ö-V, mot Gull-Britt Sved - Marianne Axfjord |
5 | 1♠ | N | +2 | ♦7 | 140 | 26,1 | 7 | 7 | ♠Dkn104♥K♦D975♣Dkn96 | ♠E9♥kn1072♦864♣EK52 | ♠Dkn104♥K♦D975♣Dkn96 | 1025,1 | 57,27 | 1025,1 |
6 | 4♥ | V | = | ♠E | -620 | 42,4 | 12 | 12 | ♠kn965♥106432♦K7♣105 | ♠KD3♥EDkn9♦ED102♣ED | ♠kn965♥106432♦K7♣105 | 1067,5 | 49,70 | 1067,5 |
Rond 5, som N-S, mot Kerstin Tidlund - Ingela Sollid | Rond 5, som N-S, mot Kerstin Tidlund - Ingela Sollid |
7 | 3NT | N | = | ♣8 | 600 | 311,3 | 87 | 87 | ♠kn862♥102♦KDkn2♣KDkn | ♠D103♥Kkn98♦E9843♣9 | ♠kn862♥102♦KDkn2♣KDkn | 1378,8 | 55,02 | 1378,8 |
8 | 3NT | N | +2 | ♣E | 460 | 331,9 | 93 | 93 | ♠E7543♥kn875♦E♣Dkn10 | ♠kn♥ED96♦KDkn9872♣K | ♠E7543♥kn875♦E♣Dkn10 | 1710,7 | 59,73 | 1710,7 |
Rond 12, som N-S, mot Gunilla Lindahl - Ulla-brith Johansson | Rond 12, som N-S, mot Gunilla Lindahl - Ulla-brith Johansson |
9 | 3♣ | N | = | ♦2 | 110 | 70,6 | 20 | 20 | ♠Dkn82♥D52♦Dkn♣ED74 | ♠743♥EK64♦E9♣kn862 | ♠Dkn82♥D52♦Dkn♣ED74 | 1781,3 | 55,29 | 1781,3 |
10 | 4♠ | S | +1 | ♣K | 650 | 331,9 | 93 | 93 | ♠Kkn108♥EKkn73♦-♣E754 | ♠9765♥84♦E8♣D9832 | ♠Kkn108♥EKkn73♦-♣E754 | 2113,2 | 59,03 | 2113,2 |
Rond 6, som N-S, mot Arne Bauhr - Britt-Inger Bauhr | Rond 6, som N-S, mot Arne Bauhr - Britt-Inger Bauhr |
11 | 4♠ | V | –3 | ♣3 | 150 | 299,4 | 84 | 84 | ♠10♥Dkn96♦ED97543♣3 | ♠Dkn743♥53♦kn6♣kn874 | ♠10♥Dkn96♦ED97543♣3 | 2412,6 | 61,26 | 2412,6 |
12 | 2♠ | S | = | ♣kn | 110 | 120,4 | 34 | 34 | ♠D10853♥102♦E3♣9653 | ♠Kkn7♥Dkn83♦Dkn94♣KD | ♠D10853♥102♦E3♣9653 | 2533 | 58,96 | 2533 |
Rond 1, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Ingegerd Nordwall | Rond 1, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Ingegerd Nordwall |
13 | 3NT | V | = | ♦6 | -600 | 278,8 | 78 | 78 | ♠E53♥kn93♦E76♣kn762 | ♠97642♥K1074♦85♣83 | ♠E53♥kn93♦E76♣kn762 | 2811,8 | 60,42 | 2811,8 |
14 | 3♠ | S | –1 | ♥E | -50 | 275,5 | 77 | 77 | ♠E7654♥542♦kn106♣K2 | ♠KD10832♥kn63♦K4♣106 | ♠E7654♥542♦kn106♣K2 | 3087,3 | 61,60 | 3087,3 |
Rond 7, som Ö-V, mot Alf Törmä - Anders Åkerström | Rond 7, som Ö-V, mot Alf Törmä - Anders Åkerström |
15 | 3♥ | Ö | = | ♠E | -140 | 226,7 | 63 | 63 | ♠K32♥D109873♦D8♣95 | ♠kn85♥EK4♦kn65♣Kkn103 | ♠K32♥D109873♦D8♣95 | 3314 | 61,71 | 3314 |
16 | 2♠ | S | +1 | ♦6 | 140 | 222,4 | 62 | 62 | ♠654♥D♦K108754♣1087 | ♠983♥Kkn8432♦kn6♣Ekn | ♠654♥D♦K108754♣1087 | 3536,4 | 61,74 | 3536,4 |
Rond 9, som Ö-V, mot Annika Hugosson - Jan Rohlen | Rond 9, som Ö-V, mot Annika Hugosson - Jan Rohlen |
17 | 3♠ | S | = | ♥K | 140 | 123,7 | 35 | 35 | ♠E8♥D1073♦10♣D75432 | ♠104♥EK62♦Ekn52♣kn98 | ♠E8♥D1073♦10♣D75432 | 3660,1 | 60,14 | 3660,1 |
18 | 3♥ | Ö | –1 | ♠5 | 50 | 133,5 | 37 | 37 | ♠K7♥E109654♦KD♣E106 | ♠62♥2♦kn109753♣K983 | ♠K7♥E109654♦KD♣E106 | 3793,6 | 58,87 | 3793,6 |
Rond 8, som Ö-V, mot Bengt Hilling - Lars-Göran Johansson | Rond 8, som Ö-V, mot Bengt Hilling - Lars-Göran Johansson |
19 | 3♠ | S | –1 | ♥7 | -50 | 37 | 10 | 10 | ♠7♥EKDkn42♦Dkn10♣K43 | ♠kn932♥75♦EK863♣85 | ♠7♥EKDkn42♦Dkn10♣K43 | 3830,6 | 56,32 | 3830,6 |
20 | 1NT | Ö | +1 | ♥3 | -120 | 176,8 | 49 | 49 | ♠K532♥KD104♦kn2♣ED5 | ♠D9♥kn5♦K107♣kn76432 | ♠K532♥KD104♦kn2♣ED5 | 4007,4 | 55,97 | 4007,4 |
Rond 2, som Ö-V, mot Allan Johansson - Arne Andersson | Rond 2, som Ö-V, mot Allan Johansson - Arne Andersson |
21 | 2♠ | V | –3 | ♣D | 150 | 13,1 | 4 | 4 | ♠E4♥kn643♦953♣E862 | ♠KDkn63♥K9♦D108♣753 | ♠E4♥kn643♦953♣E862 | 4020,5 | 53,48 | 4020,5 |
22 | 3NT | V | –1 | ♣4 | 100 | 52,1 | 15 | 15 | ♠kn10642♥85♦1063♣KD3 | ♠E87♥Kkn1073♦ED♣E108 | ♠kn10642♥85♦1063♣KD3 | 4072,6 | 51,71 | 4072,6 |
Rond 10, som N-S, mot Carina Halvorsen - Ulf Halvorsen | Rond 10, som N-S, mot Carina Halvorsen - Ulf Halvorsen |
23 | 1♠ | V | +2 | ♦9 | -140 | 135,6 | 38 | 38 | ♠3♥Dkn432♦D109♣E976 | ♠94♥K10♦kn763♣Kkn1053 | ♠3♥Dkn432♦D109♣E976 | 4208,2 | 51,11 | 4208,2 |
24 | 3NT | N | +3 | ♠2 | 490 | 125,9 | 35 | 35 | ♠K108♥EK1094♦EK9♣E9 | ♠EDkn6543♥-♦1043♣1043 | ♠K108♥EK1094♦EK9♣E9 | 4334,1 | 50,44 | 4334,1 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior