Onsdag, partävling Max Ruternål 12, kl 12.30
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
9 | 64,4 | 40,28 | Per Krantz - Birgitta Wollert Hult | Per Krantz Birgitta Wollert Hult | Norrorts Bridge | Norrorts Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som Ö-V, mot Marie Berg - Lars-Åke Sjöström | Rond 6, som Ö-V, mot Marie Berg - Lars-Åke Sjöström |
1 | 3♥ | N | = | ♣3 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠KD8♥D106♦K7643♣83 | ♠E95♥K8♦kn1092♣kn952 | ♠KD8♥D106♦K7643♣83 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 2♠ | N | +1 | ♥K | 140 | 8 | 100 | 100 | ♠-♥EK107♦Dkn10872♣kn103 | ♠9742♥952♦K♣E8754 | ♠-♥EK107♦Dkn10872♣kn103 | 8 | 50,00 | 8 |
Rond 9, som Ö-V, mot Barbro Atmer - Kjell Larsson | Rond 9, som Ö-V, mot Barbro Atmer - Kjell Larsson |
3 | 5♦ | S | +1 | ♥2 | 420 | 0 | 0 | 0 | ♠D862♥1043♦E♣KD1084 | ♠K974♥E7652♦82♣63 | ♠D862♥1043♦E♣KD1084 | 8 | 33,33 | 8 |
4 | 4♥ | N | +1 | ♠5 | 650 | 1 | 13 | 13 | ♠D652♥Dkn3♦D93♣D74 | ♠9873♥E2♦86♣98653 | ♠D652♥Dkn3♦D93♣D74 | 9 | 28,12 | 9 |
Rond 3, som Ö-V, mot Gunilla Olofsson - Anita Koch | Rond 3, som Ö-V, mot Gunilla Olofsson - Anita Koch |
5 | 3♥ | N | +2 | ♦6 | 200 | 2 | 25 | 25 | ♠Ekn10972♥73♦9862♣K | ♠D3♥D104♦Dkn43♣9874 | ♠Ekn10972♥73♦9862♣K | 11 | 27,50 | 11 |
6 | 1NT | N | –2 | ♠8 | -100 | 7 | 88 | 88 | ♠Kkn85♥E832♦Dkn7♣103 | ♠D109♥kn75♦E43♣Kkn65 | ♠Kkn85♥E832♦Dkn7♣103 | 18 | 37,50 | 18 |
Rond 7, som N-S, mot Bo Sterner - Monica Sterner | Rond 7, som N-S, mot Bo Sterner - Monica Sterner |
7 | 2♠ | N | = | ♦2 | 110 | 4 | 50 | 50 | ♠K1054♥732♦kn105♣D32 | ♠E963♥ED108♦E9♣E64 | ♠K1054♥732♦kn105♣D32 | 22 | 39,29 | 22 |
8 | 2♥ | S | = | ♣5 | 110 | 2 | 25 | 25 | ♠Dkn93♥105432♦D83♣D | ♠E7654♥6♦EK2♣E1043 | ♠Dkn93♥105432♦D83♣D | 24 | 37,50 | 24 |
Rond 2 | Rond 2 |
9 | Frirond | 3,2 | 40 | 40 | ♠2♥EKkn108♦Ekn63♣K108 | ♠EDkn943♥94♦109♣765 | ♠2♥EKkn108♦Ekn63♣K108 | 27,2 | 37,78 | 27,2 |
Rond 2 | Rond 2 |
10 | Frirond | 3,2 | 40 | 40 | ♠87♥875♦K92♣Dkn753 | ♠Ekn642♥Ekn10♦E63♣108 | ♠87♥875♦K92♣Dkn753 | 30,4 | 38,00 | 30,4 |
Rond 4, som N-S, mot Monika Olsson - Beryl Flygelholm | Rond 4, som N-S, mot Monika Olsson - Beryl Flygelholm |
11 | 3♣ | S | –1 | ♠5 | -50 | 3 | 38 | 38 | ♠ED3♥987♦972♣10975 | ♠9♥543♦KDkn43♣EKD8 | ♠ED3♥987♦972♣10975 | 33,4 | 37,95 | 33,4 |
12 | 3NT | N | +2 | ♠kn | 660 | 8 | 100 | 100 | ♠E74♥K843♦K8♣Dkn72 | ♠K9♥kn62♦EDkn1076♣E5 | ♠E74♥K843♦K8♣Dkn72 | 41,4 | 43,12 | 41,4 |
Rond 8, som N-S, mot Kerstin Sjöström - Kristina Lidman | Rond 8, som N-S, mot Kerstin Sjöström - Kristina Lidman |
13 | 1NT | S | –2 | ♥3 | -200 | 2 | 25 | 25 | ♠E10654♥64♦E3♣E872 | ♠kn♥KDkn2♦kn9754♣953 | ♠E10654♥64♦E3♣E872 | 43,4 | 41,73 | 43,4 |
14 | 4♠ | S | –2 | ♥5 | -100 | 3 | 38 | 38 | ♠kn106♥K632♦D1096♣D7 | ♠E973♥Ekn♦EK8♣E1053 | ♠kn106♥K632♦D1096♣D7 | 46,4 | 41,43 | 46,4 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anne Hägglund - Rhea Alsén Arnör | Rond 1, som Ö-V, mot Anne Hägglund - Rhea Alsén Arnör |
15 | 2♠ | V | = | ♦E | -110 | 5 | 63 | 63 | ♠KD107♥982♦D85♣K53 | ♠kn952♥Dkn4♦kn6♣ED64 | ♠KD107♥982♦D85♣K53 | 51,4 | 42,83 | 51,4 |
16 | 3♥ | S | = | ♦7 | 140 | 3 | 38 | 38 | ♠E8654♥65♦EK2♣K96 | ♠972♥94♦Dkn87♣8543 | ♠E8654♥65♦EK2♣K96 | 54,4 | 42,50 | 54,4 |
Rond 10, som Ö-V, mot Gunnel Andersson - Maud Nordahl | Rond 10, som Ö-V, mot Gunnel Andersson - Maud Nordahl |
17 | 1NT | Ö | +2 | ♣K | -150 | 2 | 25 | 25 | ♠E10♥KD97♦E972♣kn106 | ♠Dkn62♥E5♦D108♣E852 | ♠E10♥KD97♦E972♣kn106 | 56,4 | 41,47 | 56,4 |
18 | 2NT | S | +1 | ♠2 | 150 | 4 | 50 | 50 | ♠D765♥2♦K98632♣75 | ♠kn10842♥E9654♦kn♣K9 | ♠D765♥2♦K98632♣75 | 60,4 | 41,94 | 60,4 |
Rond 5, som N-S, mot Kerstin Roterman - Christopher Roterman | Rond 5, som N-S, mot Kerstin Roterman - Christopher Roterman |
19 | 3♦ | S | –2 | ♣4 | -100 | 2 | 25 | 25 | ♠1084♥10974♦kn765♣98 | ♠ED53♥Kkn3♦EK104♣D3 | ♠1084♥10974♦kn765♣98 | 62,4 | 41,05 | 62,4 |
20 | 5♦ | Ö | –1 | ♣9 | 100 | 2 | 25 | 25 | ♠9854♥kn763♦KD7♣93 | ♠K103♥K94♦3♣Ekn8542 | ♠9854♥kn763♦KD7♣93 | 64,4 | 40,25 | 64,4 |