Kolmården på BBO, vår, 18 brickor, Fredag (#73807 Kolmarden fredag)


https://www.svenskbridge.se/sites/default/files/styles/sb_full_width/public/field_event_image/bbo_kolmarden_fredag_8.jpg


Först

Det går inte att svara på detta mail, använd fjaderlos@gmail.com om du vill komma i kontakt.


Sedan:


Kolmårdens Bridgeklubb bjuder in till [Partävling på BBO, fredag, kl. 18:00.]
Antal brickor: 18
System: max 7 prickar.
Tävlingsledare: Lars-Magnus Gustafsson (sweden82)
Ev. spelande TL.
Tävlingens namn på BBO: #73807 Kolmarden fredag
Kostnad:
1,5 BBO$ som erläggs vid anmälan på BBO samt 25 Skr, swish: 0739670315, Gunhild Wärn. (Kassör)

Anmälan:
Anmälan är öppen från kl. 16:00.
För den som ej spelat tidigare hos Kolmården på BBO så skickas mail med riktigt namn, medlemsnummer samt användarnamn på BBO till Lars-Magnus Gustafsson, >>e-post


Att det endast är 18 brickor beror på att detta är en tävling, av och till för lite mindre rutinerade samt uppkommen ur vår lokala kursverksamhet. Dock är tävlingen öppen för all i SBF.
Här finns stort utrymme för att råka göra fel. Det gör inget alls.

Tävlingen spelas med handikapp.


Till sist…

…så vill jag påminna om att, om det skulle vara något som Tävlingsledaren ska titta på så kommer detta att ske i efterhand, när tid finns. Detta beror på att det är en spelande Tävlingsledare. Därför bör man vara tydlig med vad det gäller och vilken bricka det gäller.


Skickat den: 
23 mar 2023 kl 22:45