Partävling Hcp pris Jul lottade par
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 259,6 | 60,09 | Barbro Nilsson - Ulf Bergdahl | Barbro Nilsson Ulf Bergdahl | 3,4 | Löddeköpinge BS | Löddeköpinge BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Bengt Selander - Brita Olsson | Rond 1, som N-S, mot Bengt Selander - Brita Olsson |
1 | 2♠ | N | = | ♥kn | 110 | 17,9 | 99 | 99 | 17,9 | 99,44 | 17,9 |
2 | 3♦ | V | +1 | ♠K | -130 | 11,2 | 62 | 62 | 29,1 | 80,83 | 29,1 |
Rond 2, som N-S, mot Bo Svensson - Ulla Sandwall | Rond 2, som N-S, mot Bo Svensson - Ulla Sandwall |
3 | 6NT | V | –1 | ♠8 | 100 | 18 | 100 | 100 | 47,1 | 87,22 | 47,1 |
4 | 3NT | S | +1 | ♦10 | 630 | 12 | 67 | 67 | 59,1 | 82,08 | 59,1 |
Rond 3, som N-S, mot Anita Jinnestål - Maria Lundström | Rond 3, som N-S, mot Anita Jinnestål - Maria Lundström |
5 | 3♣ | Ö | = | ♦7 | -110 | 7 | 39 | 39 | 66,1 | 73,44 | 66,1 |
6 | 3♣ | Ö | –2 | ♠E | 200 | 17,9 | 99 | 99 | 84 | 77,78 | 84 |
Rond 4, som N-S, mot Gudrun Areskoug - Birger Ölander | Rond 4, som N-S, mot Gudrun Areskoug - Birger Ölander |
7 | 1NT | V | +2 | ♣7 | -150 | 10,1 | 56 | 56 | 94,1 | 74,68 | 94,1 |
8 | 3♠ | S | –1 | ♣4 | -50 | 3,4 | 19 | 19 | 97,5 | 67,71 | 97,5 |
Rond 5, som N-S, mot Kjell-Ove Persson - Marianne Lührs | Rond 5, som N-S, mot Kjell-Ove Persson - Marianne Lührs |
9 | 2NT | V | –4 | ♠10 | 400 | 17,9 | 99 | 99 | 115,4 | 71,23 | 115,4 |
10 | 4♥ | N | +1 | ♥7 | 650 | 7,8 | 43 | 43 | 123,2 | 68,44 | 123,2 |
Rond 6, som N-S, mot Carl-Gustav Möncke - Ingrid Jönsson | Rond 6, som N-S, mot Carl-Gustav Möncke - Ingrid Jönsson |
11 | 4♠ | V | +1 | ♦kn | -450 | 4 | 22 | 22 | 127,2 | 64,24 | 127,2 |
12 | 5♦ | Ö | = | ♠K | -400 | 5 | 28 | 28 | 132,2 | 61,20 | 132,2 |
Rond 7, som Ö-V, mot Rolf Steneram - Siv Hansson | Rond 7, som Ö-V, mot Rolf Steneram - Siv Hansson |
13 | 1NT | N | –1 | ♥7 | -100 | 14 | 78 | 78 | 146,2 | 62,48 | 146,2 |
14 | 3♣ | S | –2 | ♠10 | -100 | 13 | 72 | 72 | 159,2 | 63,17 | 159,2 |
Rond 8, som N-S, mot Christer Larsson - Elisabeth Ståhl | Rond 8, som N-S, mot Christer Larsson - Elisabeth Ståhl |
15 | 2NT | S | = | ♥E | 120 | 18 | 100 | 100 | 177,2 | 65,63 | 177,2 |
16 | 2♥ | N | = | ♦2 | 110 | 18 | 100 | 100 | 195,2 | 67,78 | 195,2 |
Rond 9, som Ö-V, mot Christer Sperlingsson - Lena Syde | Rond 9, som Ö-V, mot Christer Sperlingsson - Lena Syde |
17 | 3♥ | S | = | ♣D | 140 | 10 | 56 | 56 | 205,2 | 67,06 | 205,2 |
18 | 3NT | V | –2 | ♥4 | 100 | 0 | 0 | 0 | 205,2 | 63,33 | 205,2 |
Rond 10, som N-S, mot Hans Lindgren - Barbro Landin | Rond 10, som N-S, mot Hans Lindgren - Barbro Landin |
19 | 3♥ | Ö | –1 | ♣E | 100 | 9 | 50 | 50 | 214,2 | 62,63 | 214,2 |
20 | 3♠ | V | +1 | ♣E | -170 | 7 | 39 | 39 | 221,2 | 61,44 | 221,2 |
Rond 11, som Ö-V, mot Anders Nilsson - Göta Skoog | Rond 11, som Ö-V, mot Anders Nilsson - Göta Skoog |
21 | 5♦x | Ö | = | ♠D | -550 | 18 | 100 | 100 | 239,2 | 63,28 | 239,2 |
22 | 4♠ | S | +3 | ♣6 | 510 | 7 | 39 | 39 | 246,2 | 62,17 | 246,2 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ingeborg Ellfors - Gunnar Månsson | Rond 12, som Ö-V, mot Ingeborg Ellfors - Gunnar Månsson |
23 | 1♠ | S | +2 | ♥K | 140 | 2 | 11 | 11 | 248,2 | 59,95 | 248,2 |
24 | 4♣ | S | = | ♥10 | 130 | 8 | 44 | 44 | 256,2 | 59,31 | 256,2 |