Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Dalabridgen
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Dalahelgen 2023
Allsvenskan
Dalahelgen
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
Årsmöte
2016-2017
2017-2018
Du är här
Dalabridgen
Lagtävling Dalahelgen
2022
Lagtävling grupp 2
Lagtävling grupp 2
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 2
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lamm
Lamm
Lisbet Mattsson [57723]
Monika Savberg [55135]
Marianne Löfquist [58570]
Annelie Ström [60347]
Smilla
Smilla
Anna Berglöw [64748]
Ulrica Holm [62040]
Dan Lindblom [62063]
Siv Svensson [63244]
10‑19
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
6,10
‑
13,90
2
Gubbröra
Gubbröra
Michael Malmén [87410]
Håkan Lind [16016]
Roine Frinell [16219]
Mats Jansson [93686]
Tommy Hinders [222]
Bröööö
Bröööö
Anna Karlsson [12517]
Eleonore Kronbäck [30328]
Kristina Olofsson [84980]
Sigbritt Bengtsson [88900]
15‑5
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
14,25
‑
5,75
3
Glada gänget
Glada gänget
Britt-Marie Gallon [5452]
Inga-Lis Larsson [81346]
Peter Nohrén [81347]
Kaija Laitinen [91211]
Två par
Två par
Gen Gustafsson [38581]
Christina Nordlöf [35955]
Åke Nordlöf [35956]
Torgny Gustafsson [38580]
21‑24
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
8,54
‑
11,46
4
Hols
Hols
Maria Hols André [61452]
Eva-Lena Engström [43256]
Anna Martinsson [54769]
Ann Christin Cachrimanidou [63287]
Lag Mosol
Lag Mosol
Christer Jakobsson [201538]
Lisbeth Kronlid [61343]
Britt-Marie Alm [61351]
Maria Edshammar [61357]
9‑12
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
8,54
‑
11,46
5
Lag Hans Lund-Gran
Lag Hans Lund-Gran
Magdalena Hansson [37699]
Johanna Granlund [20440]
Torbjörn Hansson [49384]
Jan-Olov Lundqvist [84131]
Wedman
Wedman
Lotta Wedman [78653]
Jakob Wedman [78651]
Nils Wedman [201602]
Per Wedman [201603]
Signe Kjörsvik Andersson [8176]
7‑13
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
7,25
‑
12,75
6
Rättvik
Rättvik
Anita Solin [86656]
Ulf Wilkenson [36123]
Gunilla Wiklund [41944]
Åsa Eriksson [64870]
Jarl och hans vänner
Jarl och hans vänner
Jarl Jönsson [32936]
Klas Löfgren [19303]
Rogert Deiwall [23284]
Ann Johansson [32933]
11‑15
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
8,10
‑
11,90
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Jarl och hans vänner
Jarl och hans vänner
Jarl Jönsson [32936]
Klas Löfgren [19303]
Rogert Deiwall [23284]
Ann Johansson [32933]
Jarl Jönsson
2
1-1-0
37 - 17
2,176
28,01
2
Gubbröra
Gubbröra
Michael Malmén [87410]
Håkan Lind [16016]
Roine Frinell [16219]
Mats Jansson [93686]
Tommy Hinders [222]
Michael Malmén
2
1-1-0
28 - 15
1,867
25,71
3
Lag Mosol
Lag Mosol
Christer Jakobsson [201538]
Lisbeth Kronlid [61343]
Britt-Marie Alm [61351]
Maria Edshammar [61357]
Christer Jakobsson
2
0-2-0
25 - 16
1,563
24,21
4
Smilla
Smilla
Anna Berglöw [64748]
Ulrica Holm [62040]
Dan Lindblom [62063]
Siv Svensson [63244]
Anna Berglöw
2
1-1-0
29 - 23
1,261
22,44
5
Lamm
Lamm
Lisbet Mattsson [57723]
Monika Savberg [55135]
Marianne Löfquist [58570]
Annelie Ström [60347]
Lisbet Mattsson
2
1-0-1
20 - 21
0,952
19,63
6
Lag Hans Lund-Gran
Lag Hans Lund-Gran
Magdalena Hansson [37699]
Johanna Granlund [20440]
Torbjörn Hansson [49384]
Jan-Olov Lundqvist [84131]
Magdalena Hansson
2
0-2-0
24 - 26
0,923
19,15
7
Två par
Två par
Gen Gustafsson [38581]
Christina Nordlöf [35955]
Åke Nordlöf [35956]
Torgny Gustafsson [38580]
Gen Gustafsson
2
0-1-1
26 - 31
0,839
17,93
8
Bröööö
Bröööö
Anna Karlsson [12517]
Eleonore Kronbäck [30328]
Kristina Olofsson [84980]
Sigbritt Bengtsson [88900]
Anna Karlsson
2
0-1-1
23 - 29
0,793
17,65
9
Glada gänget
Glada gänget
Britt-Marie Gallon [5452]
Inga-Lis Larsson [81346]
Peter Nohrén [81347]
Kaija Laitinen [91211]
Britt-Marie Gallon
2
0-2-0
34 - 41
0,829
16,64
10
Hols
Hols
Maria Hols André [61452]
Eva-Lena Engström [43256]
Anna Martinsson [54769]
Ann Christin Cachrimanidou [63287]
Maria Hols André
2
0-2-0
23 - 30
0,767
16,64
11
Wedman
Wedman
Lotta Wedman [78653]
Jakob Wedman [78651]
Nils Wedman [201602]
Per Wedman [201603]
Signe Kjörsvik Andersson [8176]
Lotta Wedman
2
0-1-1
19 - 29
0,655
16,64
12
Rättvik
Rättvik
Anita Solin [86656]
Ulf Wilkenson [36123]
Gunilla Wiklund [41944]
Åsa Eriksson [64870]
Anita Solin
2
0-2-0
18 - 28
0,643
15,35