Scheelespelen 2024 - 2C
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
8 | 195 | 50,78 | Ann-Kristin Dahlström - Alice Ekeberg | Ann-Kristin Dahlström Alice Ekeberg | Nynäshamns BK - BK S:t Erik | Nynäshamns BK BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 3, som N-S, mot Eleonore Kronbäck - Kristina Olofsson | Rond 3, som N-S, mot Eleonore Kronbäck - Kristina Olofsson |
1 | 3NT | V | +1 | ♥4 | -430 | 4 | 25 | 25 | ♠D3♥E843♦D1052♣D84 | ♠9654♥109652♦4♣K52 | ♠D3♥E843♦D1052♣D84 | 4 | 25,00 | 4 |
2 | 3NT | Ö | –1 | ♥2 | 50 | 13 | 81 | 81 | ♠109543♥8♦1074♣E1072 | ♠87♥Kkn1062♦Kkn5♣kn95 | ♠109543♥8♦1074♣E1072 | 17 | 53,12 | 17 |
Rond 4, som Ö-V, mot Brittmarie Strömberg - Ingela Eriksson | Rond 4, som Ö-V, mot Brittmarie Strömberg - Ingela Eriksson |
3 | 4♠ | V | = | ♣9 | -620 | 4 | 25 | 25 | ♠EKD943♥E95♦K♣E102 | ♠2♥KDkn107♦103♣Dkn764 | ♠EKD943♥E95♦K♣E102 | 21 | 43,75 | 21 |
4 | 3NT | N | +1 | ♠5 | 630 | 11 | 69 | 69 | ♠kn1053♥643♦D106♣1073 | ♠K9842♥Dkn10♦75♣kn94 | ♠kn1053♥643♦D106♣1073 | 32 | 50,00 | 32 |
Rond 5, som Ö-V, mot Anita Eriksson - Mona Beckman | Rond 5, som Ö-V, mot Anita Eriksson - Mona Beckman |
5 | 4♥ | Ö | = | ♦5 | -420 | 10 | 63 | 63 | ♠KD1042♥KD104♦D42♣8 | ♠E6♥kn863♦96♣EKDkn9 | ♠KD1042♥KD104♦D42♣8 | 42 | 52,50 | 42 |
6 | 2♠ | Ö | +1 | ♦E | -140 | 10 | 63 | 63 | ♠KD1063♥kn106♦Kkn42♣5 | ♠kn95♥K973♦109♣EK98 | ♠KD1063♥kn106♦Kkn42♣5 | 52 | 54,17 | 52 |
Rond 6, som N-S, mot Martin Hagman - Annika Kristoffersson | Rond 6, som N-S, mot Martin Hagman - Annika Kristoffersson |
7 | 3♥ | N | = | ♣8 | 140 | 11 | 69 | 69 | ♠82♥KD8765♦EK2♣Ekn | ♠KD964♥92♦Dkn976♣6 | ♠82♥KD8765♦EK2♣Ekn | 63 | 56,25 | 63 |
8 | 4♥ | S | = | ♣4 | 420 | 16 | 100 | 100 | ♠D9♥E102♦EK82♣9873 | ♠7532♥KDkn6♦74♣EK6 | ♠D9♥E102♦EK82♣9873 | 79 | 61,72 | 79 |
Rond 7, som N-S, mot Flora Freschi Pennerborn - Marie Halldorf | Rond 7, som N-S, mot Flora Freschi Pennerborn - Marie Halldorf |
9 | 1NT | N | = | ♣kn | 90 | 11 | 69 | 69 | ♠Ekn10♥K654♦K543♣E6 | ♠742♥kn109♦kn962♣K32 | ♠Ekn10♥K654♦K543♣E6 | 90 | 62,50 | 90 |
10 | 1NT | N | +3 | ♣4 | 180 | 16 | 100 | 100 | ♠52♥875♦D9853♣ED9 | ♠EK8♥Ekn2♦kn107♣8765 | ♠52♥875♦D9853♣ED9 | 106 | 66,25 | 106 |
Rond 8, som N-S, mot Birgitta Westin - Sune Westin | Rond 8, som N-S, mot Birgitta Westin - Sune Westin |
11 | 4♠ | Ö | –1 | ♥kn | 50 | 10 | 63 | 63 | ♠-♥ED86543♦KD♣D842 | ♠Dkn10♥kn10♦E98762♣kn9 | ♠-♥ED86543♦KD♣D842 | 116 | 65,91 | 116 |
12 | 5♦ | Ö | = | ♥8 | -400 | 1 | 6 | 6 | ♠Dkn863♥EKD942♦-♣53 | ♠K1075♥86♦83♣Dkn1092 | ♠Dkn863♥EKD942♦-♣53 | 117 | 60,94 | 117 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ann-Marie Uddqvist - Ann-Christin Steen | Rond 9, som Ö-V, mot Ann-Marie Uddqvist - Ann-Christin Steen |
13 | 1NT | V | = | ♣2 | -90 | 8 | 50 | 50 | ♠KD875♥K♦K1043♣K93 | ♠94♥kn9432♦D76♣D65 | ♠KD875♥K♦K1043♣K93 | 125 | 60,10 | 125 |
14 | 2♥ | V | +2 | ♦3 | -170 | 11 | 69 | 69 | ♠D742♥42♦Ekn9♣E843 | ♠K♥Dkn9873♦D106♣KD2 | ♠D742♥42♦Ekn9♣E843 | 136 | 60,71 | 136 |
Rond 10, som N-S, mot Roger Andersson - Margareta Axén Andersson | Rond 10, som N-S, mot Roger Andersson - Margareta Axén Andersson |
15 | 3♣ | V | +2 | ♦9 | -150 | 2 | 13 | 13 | ♠ED83♥109653♦93♣ED | ♠9754♥Dkn2♦kn87♣1083 | ♠ED83♥109653♦93♣ED | 138 | 57,50 | 138 |
16 | 4♥ | N | –1 | ♠8 | -50 | 3 | 19 | 19 | ♠K42♥ED876♦K82♣Kkn | ♠E6♥105♦E1053♣ED542 | ♠K42♥ED876♦K82♣Kkn | 141 | 55,08 | 141 |
Rond 11, som Ö-V, mot Inger Nygren - Matti Rattik | Rond 11, som Ö-V, mot Inger Nygren - Matti Rattik |
17 | 1♠ | Ö | +2 | ♥4 | -140 | 13 | 81 | 81 | ♠Dkn1053♥EK7♦Ekn7♣kn3 | ♠974♥D6♦K9863♣954 | ♠Dkn1053♥EK7♦Ekn7♣kn3 | 154 | 56,62 | 154 |
18 | 4♠ | Ö | = | ♣K | -420 | 0 | 0 | 0 | ♠EDkn♥104♦K1053♣Ekn95 | ♠K52♥EK87652♦kn64♣- | ♠EDkn♥104♦K1053♣Ekn95 | 154 | 53,47 | 154 |
Rond 12, som N-S, mot Ane Slaatto - Pia Hallberg | Rond 12, som N-S, mot Ane Slaatto - Pia Hallberg |
19 | 5♠ | S | –1 | ♥E | -50 | 1 | 6 | 6 | ♠Ekn1042♥D8♦KDkn85♣3 | ♠K7653♥9742♦E9♣K4 | ♠Ekn1042♥D8♦KDkn85♣3 | 155 | 50,99 | 155 |
20 | 3♥ | S | = | ♥3 | 140 | 11 | 69 | 69 | ♠kn7542♥E7♦kn43♣D82 | ♠K♥KD10986♦K8752♣E | ♠kn7542♥E7♦kn43♣D82 | 166 | 51,88 | 166 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anders Galvenius - Thomas Hörnfeldt | Rond 1, som Ö-V, mot Anders Galvenius - Thomas Hörnfeldt |
21 | 4♠ | S | –1 | ♦D | -100 | 9 | 56 | 56 | ♠E♥1074♦Ekn9852♣Ekn2 | ♠kn842♥965♦D7♣7654 | ♠E♥1074♦Ekn9852♣Ekn2 | 175 | 52,08 | 175 |
22 | 3♥ | S | = | ♦E | 140 | 11 | 69 | 69 | ♠63♥104♦Dkn95♣EK983 | ♠D108542♥6♦EK7♣D62 | ♠63♥104♦Dkn95♣EK983 | 186 | 52,84 | 186 |
Rond 2, som Ö-V, mot Gun Gyldén - Sven-Olof Eriksson | Rond 2, som Ö-V, mot Gun Gyldén - Sven-Olof Eriksson |
23 | 4♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 9 | 56 | 56 | ♠75♥E843♦K984♣854 | ♠-♥K1062♦Ekn75♣Kkn932 | ♠75♥E843♦K984♣854 | 195 | 52,99 | 195 |
24 | 2♥x | N | = | ♠E | 470 | 0 | 0 | 0 | ♠E86♥D73♦1097♣ED93 | ♠105♥E♦532♣Kkn108754 | ♠E86♥D73♦1097♣ED93 | 195 | 50,78 | 195 |