Trivsel max klövernål
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 164,7 | 46,79 | Inga-Lill Nellemark - Gunilla Nilsson | Inga-Lill Nellemark Gunilla Nilsson | 10,7 | Kungsbacka BS | Kungsbacka BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som Ö-V, mot Vera Oskarsson - Lillemor Jigström | Rond 10, som Ö-V, mot Vera Oskarsson - Lillemor Jigström |
1 | 2♥ | Ö | –2 | ♠K | 100 | 2 | 13 | 13 | 2 | 12,50 | 2 |
2 | 3♥ | S | = | ♠K | 140 | 6 | 38 | 38 | 8 | 25,00 | 8 |
Rond 4, som Ö-V, mot Leif Samuelsson - Marianne Samuelsson | Rond 4, som Ö-V, mot Leif Samuelsson - Marianne Samuelsson |
3 | 1NT | N | +2 | ♥8 | 150 | 14 | 88 | 88 | 22 | 45,83 | 22 |
4 | 4♥ | S | –1 | ♠8 | -100 | 13 | 81 | 81 | 35 | 54,69 | 35 |
Rond 11, som N-S, mot Ing-Britt Sternhufvud - Birgitta Carlsson | Rond 11, som N-S, mot Ing-Britt Sternhufvud - Birgitta Carlsson |
5 | 3♣ | V | +2 | ♦6 | -150 | 3 | 19 | 19 | 38 | 47,50 | 38 |
6 | 2♠ | S | +3 | ♦E | 200 | 11 | 69 | 69 | 49 | 51,04 | 49 |
Rond 5, som Ö-V, mot Klas Oskarsson - Kurt Zander | Rond 5, som Ö-V, mot Klas Oskarsson - Kurt Zander |
7 | 4♥ | Ö | = | ♣E | -620 | 16 | 100 | 100 | 65 | 58,04 | 65 |
8 | 3♣ | S | = | ♥9 | 110 | 3 | 19 | 19 | 68 | 53,12 | 68 |
Rond 1, som Ö-V, mot Bengt Lamm - Lars-Gunnar Frisack | Rond 1, som Ö-V, mot Bengt Lamm - Lars-Gunnar Frisack |
9 | 3NT | V | = | ♠10 | -600 | 7 | 44 | 44 | 75 | 52,08 | 75 |
10 | 2♠ | N | +1 | ♥8 | 140 | 5 | 31 | 31 | 80 | 50,00 | 80 |
Rond 6, som Ö-V, mot Hasse Bauer - Anette Lind | Rond 6, som Ö-V, mot Hasse Bauer - Anette Lind |
11 | 3NT | V | = | ♠6 | -400 | 5 | 31 | 31 | 85 | 48,30 | 85 |
12 | 2NT | S | +3 | ♦E | 210 | 12 | 75 | 75 | 97 | 50,52 | 97 |
Rond 7, som N-S, mot Robert Olson - Marie-Louise Olson | Rond 7, som N-S, mot Robert Olson - Marie-Louise Olson |
13 | 4♣ | Ö | +1 | ♠D | -150 | 7 | 44 | 44 | 104 | 50,00 | 104 |
14 | 2♥ | Ö | = | ♣8 | -110 | 5 | 31 | 31 | 109 | 48,66 | 109 |
Rond 8, som N-S, mot Lena Martinsson - Inga-Beth Widén | Rond 8, som N-S, mot Lena Martinsson - Inga-Beth Widén |
15 | 2♠ | S | +2 | ♦2 | 170 | 4 | 25 | 25 | 113 | 47,08 | 113 |
16 | 3NT | V | –5 | ♠7 | 500 | 16 | 100 | 100 | 129 | 50,39 | 129 |
Rond 2, som Ö-V, mot Ingegerd Norberg - Karin Staffansson | Rond 2, som Ö-V, mot Ingegerd Norberg - Karin Staffansson |
17 | 2♠ | Ö | +2 | ♥3 | -170 | 0 | 0 | 0 | 129 | 47,43 | 129 |
18 | 5♥ | S | = | ♠8 | 650 | 12 | 75 | 75 | 141 | 48,96 | 141 |
Rond 9, som Ö-V, mot Werner Åberg - Berit Netz | Rond 9, som Ö-V, mot Werner Åberg - Berit Netz |
19 | 3NT | Ö | –2 | ♦3 | 200 | 0 | 0 | 0 | 141 | 46,38 | 141 |
20 | 3♠ | Ö | –2 | ♥E | 200 | 3 | 19 | 19 | 144 | 45,00 | 144 |
Rond 3, som Ö-V, mot Ingela Pilquist - Eva-Britt Wallin | Rond 3, som Ö-V, mot Ingela Pilquist - Eva-Britt Wallin |
21 | 3NT | V | –3 | ♣kn | 150 | 1 | 6 | 6 | 145 | 43,15 | 145 |
22 | 4♠ | N | +1 | ♦kn | 450 | 9 | 56 | 56 | 154 | 43,75 | 154 |