Trivselbridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | 187,6 | 39,08 | Ingela Pilquist - Eva-Britt Wallin | Ingela Pilquist Eva-Britt Wallin | 21,6 | Kungsbacka BS | Kungsbacka BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Ulla Wallman - Siv Nilsson | Rond 7, som Ö-V, mot Ulla Wallman - Siv Nilsson |
1 | 4♥ | N | = | ♦E | 420 | 3 | 15 | 15 | 3 | 15,00 | 3 |
2 | 3NT | N | +1 | ♥E | 630 | 1 | 5 | 5 | 4 | 10,00 | 4 |
Rond 8, som Ö-V, mot Rodny Carlsson - Jan-Olof Siby | Rond 8, som Ö-V, mot Rodny Carlsson - Jan-Olof Siby |
3 | 1NT | Ö | +1 | ♦4 | -120 | 7 | 35 | 35 | 11 | 18,33 | 11 |
4 | 4♠x | V | –1 | ♦E | 200 | 1 | 5 | 5 | 12 | 15,00 | 12 |
Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Rovik - Christina Sigurdson | Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Rovik - Christina Sigurdson |
5 | 1NT | S | –2 | ♣E | -200 | 17 | 85 | 85 | 29 | 29,00 | 29 |
6 | 3NT | N | = | ♥6 | 400 | 1 | 5 | 5 | 30 | 25,00 | 30 |
Rond 10, som N-S, mot Britt-Marie Grävare - Jeanette Willstedt | Rond 10, som N-S, mot Britt-Marie Grävare - Jeanette Willstedt |
7 | 3NT | Ö | –1 | ♣5 | 100 | 11 | 55 | 55 | 41 | 29,29 | 41 |
8 | 3NT | V | = | ♥3 | -400 | 12 | 60 | 60 | 53 | 33,12 | 53 |
Rond 11, som N-S, mot Gösta Ignell - Rolf Barrdahl | Rond 11, som N-S, mot Gösta Ignell - Rolf Barrdahl |
9 | 4♥ | V | +1 | ♦7 | -650 | 1 | 5 | 5 | 54 | 30,00 | 54 |
10 | 3NT | Ö | –2 | ♣10 | 200 | 14 | 70 | 70 | 68 | 34,00 | 68 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ing-Britt Sternhufvud - Marianne Tollesson | Rond 12, som Ö-V, mot Ing-Britt Sternhufvud - Marianne Tollesson |
11 | 4♠ | N | = | ♥E | 420 | 6 | 30 | 30 | 74 | 33,64 | 74 |
12 | 3♦ | N | = | ♣6 | 110 | 11 | 55 | 55 | 85 | 35,42 | 85 |
Rond 1, som N-S, mot Gunilla Fjellstedt - Elisabeth Larsson | Rond 1, som N-S, mot Gunilla Fjellstedt - Elisabeth Larsson |
13 | 2NT | S | +2 | ♥D | 180 | 6 | 30 | 30 | 91 | 35,00 | 91 |
14 | 3♦ | N | = | ♠E | 110 | 3 | 15 | 15 | 94 | 33,57 | 94 |
Rond 2, som N-S, mot Margareta Eriksson - Birgitta Roos | Rond 2, som N-S, mot Margareta Eriksson - Birgitta Roos |
15 | 4♠ | S | –1 | ♦3 | -100 | 0 | 0 | 0 | 94 | 31,33 | 94 |
16 | 1NT | N | = | ♣D | 90 | 9 | 45 | 45 | 103 | 32,19 | 103 |
Rond 3, som N-S, mot Anders Hugosson - Olof Norberg | Rond 3, som N-S, mot Anders Hugosson - Olof Norberg |
17 | 1NT | Ö | –2 | ♣E | 100 | 18 | 90 | 90 | 121 | 35,59 | 121 |
18 | 4♥ | N | –1 | ♥kn | -100 | 1 | 5 | 5 | 122 | 33,89 | 122 |
Rond 4, som N-S, mot Karin Lüning - Göran Järnström | Rond 4, som N-S, mot Karin Lüning - Göran Järnström |
19 | 1♠ | V | = | ♥6 | -80 | 4 | 20 | 20 | 126 | 33,16 | 126 |
20 | 3♦ | S | –2 | ♥E | -200 | 4 | 20 | 20 | 130 | 32,50 | 130 |
Rond 5, som N-S, mot Lennart Wendelöv - Monica Edwall | Rond 5, som N-S, mot Lennart Wendelöv - Monica Edwall |
21 | 3♣ | N | +1 | ♦7 | 130 | 4 | 20 | 20 | 134 | 31,90 | 134 |
22 | 4♥ | Ö | –2 | ♠E | 200 | 19 | 95 | 95 | 153 | 34,77 | 153 |
Rond 6, som N-S, mot Mona Nilsson - Ulla Hamrén | Rond 6, som N-S, mot Mona Nilsson - Ulla Hamrén |
23 | 3NT | Ö | = | ♥10 | -600 | 4 | 20 | 20 | 157 | 34,13 | 157 |
24 | 2♠ | N | = | ♣8 | 110 | 9 | 45 | 45 | 166 | 34,58 | 166 |