Tisdagstävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 126,9 | 52,86 | Catarina Heringslack - Ulla Moberg-Lindberg | Catarina Heringslack Ulla Moberg-Lindberg | 6,9 | Kullabygdens BK | Kullabygdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Barbro Ahlqvist - Ellenor Pettersson | Rond 7, som N-S, mot Barbro Ahlqvist - Ellenor Pettersson |
1 | 4♥ | N | –1 | ♦E | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠E6♥EK952♦kn82♣kn105 | ♠8♥kn10874♦D94♣K987 | ♠E6♥EK952♦kn82♣kn105 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 1NT | N | +1 | ♣2 | 120 | 9 | 75 | 75 | ♠D1097♥964♦-♣Ekn8753 | ♠K83♥EK7♦D10984♣106 | ♠D1097♥964♦-♣Ekn8753 | 9 | 37,50 | 9 |
Rond 6, som Ö-V, mot Eva Berglund - Per Berglund | Rond 6, som Ö-V, mot Eva Berglund - Per Berglund |
3 | 4♥ | N | –1 | ♣5 | -50 | 12 | 100 | 100 | ♠K982♥Ekn8♦D7♣kn652 | ♠kn105♥93♦kn9643♣K73 | ♠K982♥Ekn8♦D7♣kn652 | 21 | 58,33 | 21 |
4 | 1♠ | S | = | ♣E | 80 | 6 | 50 | 50 | ♠D102♥EK10♦D32♣D1065 | ♠kn974♥9763♦K10♣Ekn9 | ♠D102♥EK10♦D32♣D1065 | 27 | 56,25 | 27 |
Rond 10, som N-S, mot Britt-Marie Rosenlind - Lars Rosenlind | Rond 10, som N-S, mot Britt-Marie Rosenlind - Lars Rosenlind |
5 | 4♥ | V | +1 | ♠4 | -450 | 3 | 25 | 25 | ♠EK1094♥63♦1086♣K102 | ♠kn875♥74♦kn9753♣E3 | ♠EK1094♥63♦1086♣K102 | 30 | 50,00 | 30 |
6 | 2♠ | S | +1 | ♥D | 140 | 6 | 50 | 50 | ♠1064♥kn62♦KD102♣Ekn10 | ♠EK532♥E5♦97♣K532 | ♠1064♥kn62♦KD102♣Ekn10 | 36 | 50,00 | 36 |
Rond 9, som Ö-V, mot Per Sjögren - Wivi-Anne Broberg | Rond 9, som Ö-V, mot Per Sjögren - Wivi-Anne Broberg |
7 | 3♥ | N | –2 | ♠6 | -200 | 12 | 100 | 100 | ♠E964♥kn764♦Ekn3♣72 | ♠D832♥52♦KD98♣843 | ♠E964♥kn764♦Ekn3♣72 | 48 | 57,14 | 48 |
8 | 5♦ | V | +2 | ♣kn | -440 | 5 | 42 | 42 | ♠2♥D7♦K842♣EKD986 | ♠ED♥Ekn42♦ED963♣107 | ♠2♥D7♦K842♣EKD986 | 53 | 55,21 | 53 |
Rond 5 | Rond 5 |
9 | Frirond | 6 | 50 | 50 | ♠D5432♥kn9875♦6♣97 | ♠976♥D3♦EK2♣EK543 | ♠D5432♥kn9875♦6♣97 | 59 | 54,63 | 59 |
Rond 5 | Rond 5 |
10 | Frirond | 6 | 50 | 50 | ♠E102♥64♦E1098♣kn952 | ♠83♥108♦Dkn62♣D10743 | ♠E102♥64♦E1098♣kn952 | 65 | 54,17 | 65 |
Rond 4, som Ö-V, mot Margareta Svensson - Britt-Louise Fallenius | Rond 4, som Ö-V, mot Margareta Svensson - Britt-Louise Fallenius |
11 | 4♠ | S | = | ♥E | 420 | 1 | 8 | 8 | ♠85♥D96♦E753♣KD107 | ♠D3♥E107♦986♣kn8643 | ♠85♥D96♦E753♣KD107 | 66 | 50,00 | 66 |
12 | 3NT | Ö | = | ♠D | -400 | 9 | 75 | 75 | ♠K94♥KD83♦ED♣Kkn54 | ♠E853♥106♦Kkn10654♣7 | ♠K94♥KD83♦ED♣Kkn54 | 75 | 52,08 | 75 |
Rond 2, som N-S, mot Agneta Mohlin - Inger Andersson | Rond 2, som N-S, mot Agneta Mohlin - Inger Andersson |
13 | 4♠ | N | = | ♦2 | 620 | 4 | 33 | 33 | ♠ED10542♥E♦73♣ED42 | ♠kn986♥D95♦ED♣10965 | ♠ED10542♥E♦73♣ED42 | 79 | 50,64 | 79 |
14 | 1NT | N | = | ♠4 | 90 | 7 | 58 | 58 | ♠E103♥D32♦ED6♣E943 | ♠D762♥E8♦8542♣1075 | ♠E103♥D32♦ED6♣E943 | 86 | 51,19 | 86 |
Rond 1, som Ö-V, mot Inger Edström - Gunilla Fridlund | Rond 1, som Ö-V, mot Inger Edström - Gunilla Fridlund |
15 | 2♣ | S | +1 | ♠E | 110 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn53♥1043♦ED32♣E2 | ♠E10842♥875♦1074♣D5 | ♠Kkn53♥1043♦ED32♣E2 | 86 | 47,78 | 86 |
16 | 2♦ | S | = | ♥2 | 90 | 11 | 92 | 92 | ♠Ekn104♥Dkn104♦97♣E87 | ♠D9♥7632♦10532♣kn53 | ♠Ekn104♥Dkn104♦97♣E87 | 97 | 50,52 | 97 |
Rond 8, som N-S, mot Anette Håkansson - Lars Hallberg | Rond 8, som N-S, mot Anette Håkansson - Lars Hallberg |
17 | 2♠ | S | = | ♥8 | 110 | 9 | 75 | 75 | ♠D109♥K1076♦D104♣1043 | ♠EK87♥9♦962♣EK972 | ♠D109♥K1076♦D104♣1043 | 106 | 51,96 | 106 |
18 | 2♥ | Ö | –1 | ♦8 | 50 | 4 | 33 | 33 | ♠10♥D1032♦EKkn5♣D1096 | ♠Kkn7♥E84♦8♣kn87542 | ♠10♥D1032♦EKkn5♣D1096 | 110 | 50,93 | 110 |
Rond 3, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson | Rond 3, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson |
19 | 4♥ | N | +3 | ♣6 | 510 | 4 | 33 | 33 | ♠EK1083♥Ekn1092♦-♣EK8 | ♠D5♥KD85♦Ekn10432♣5 | ♠EK1083♥Ekn1092♦-♣EK8 | 114 | 50,00 | 114 |
20 | 4♥ | Ö | +2 | ♣E | -680 | 6 | 50 | 50 | ♠Dkn5♥3♦kn8542♣9832 | ♠98762♥752♦73♣Ekn5 | ♠Dkn5♥3♦kn8542♣9832 | 120 | 50,00 | 120 |