Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Jämtland-Härjedalens BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
JH Tävlingar
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Du är här
Jämtland-Härjedalens BF
Allsvenskan
2016
Div 4 Jämtland-Härjedalen
Div 4 Jämtland-Härjedalen
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
Arne Håll
5
5-0-0
405 - 142
2,852
111,00
2
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
Christer Nordqvist
5
5-0-0
291 - 182
1,599
96,00
3
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Theresia Didriksson
5
4-1-0
283 - 165
1,715
94,00
4
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
Jan-Erik Jonsson
5
2-0-3
156 - 277
0,563
52,00
5
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Laila Pettersson
5
1-3-1
170 - 326
0,521
45,00
6
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
Stig Forsman
5
2-0-3
116 - 329
0,353
39,00
Rond 1
2016-11-19, start kl 10.00
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
42‑46
Halvlek 1: 28‑22
Halvlek 2: 14‑24
14,00
‑
16,00
2
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
33‑111
Halvlek 1: 19‑52
Halvlek 2: 14‑59
1,00
‑
25,00
Rond 2
2016-11-19, start kl 13.40
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
71‑12
Halvlek 1: 27‑11
Halvlek 2: 44‑1
25,00
‑
4,00
2
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
61‑64
Halvlek 1: 30‑26
Halvlek 2: 31‑38
14,00
‑
16,00
3
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
48‑43
Halvlek 1: 10‑23
Halvlek 2: 38‑20
16,00
‑
14,00
Rond 3
2016-11-19, start kl 16.30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
27‑50
Halvlek 1: 13‑20
Halvlek 2: 14‑30
10,00
‑
20,00
2
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
62‑21
Halvlek 1: 32‑19
Halvlek 2: 30‑2
23,00
‑
7,00
3
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
55‑8
Halvlek 1: 21‑8
Halvlek 2: 34‑0
24,00
‑
6,00
Rond 4
2016-12-10, start kl 10.00
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
52‑39
Halvlek 1: 23‑21
Halvlek 2: 29‑18
18,00
‑
12,00
2
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
109‑4
Halvlek 1: 58‑3
Halvlek 2: 51‑1
25,00
‑
0,00
3
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
19‑72
Halvlek 1: 17‑17
Halvlek 2: 2‑55
5,00
‑
25,00
Rond 5
2016-12-10, start kl 13.40
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Forsrännarna
Forsrännarna
Stig Forsman [46309]
Marie-Louise Åsell [18774]
Marianne Jonsberg [84972]
Mia Breding [87116]
Birgitta Luksepp [8780]
Börje Norhager [17950]
76‑14
Halvlek 1: 44‑11
Halvlek 2: 32‑3
25,00
‑
3,00
2
Eld och Lågor
Eld och Lågor
Laila Pettersson [89174]
Claes-Göran Eldh [29924]
Kjell Eklid [42132]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
34‑53
Halvlek 1: 32‑26
Halvlek 2: 2‑27
11,00
‑
19,00
3
Håll och Co
Håll och Co
Arne Håll [7179]
Haine Haraldsson [6881]
Ola Östlund [78397]
Hans Söderin [6171]
Frösön Fjäl
Frösön Fjäl
Jan-Erik Jonsson [10808]
Mia Breding [87116]
Mikael Johansson [8348]
Per G Wernersson [11796]
71‑17
Halvlek 1: 54‑0
Halvlek 2: 17‑17
25,00
‑
4,00
Rond 6
Valfri speldag senast 10 dec
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hede/Vemdalen
Hede/Vemdalen
Theresia Didriksson [29006]
Anders Wermelin [17625]
Bengt Åström [948]
Annica Hallgren [29004]
Per-Anders Åström [6127]
Barbro Nässelqvist [6119]
Svegs BK Nordan
Svegs BK Nordan
Christer Nordqvist [6206]
Elving Forsström [6208]
Lennart Karlsson [7084]
Christina Westberg [15382]
Björn Sjöberg [16867]
57‑50
Halvlek 1: 28‑26
Halvlek 2: 29‑24
16,00
‑
14,00