Festivalsilver 5 (FS5)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
27 | 248,0 | 39,74 | Lars-Göran Nilsson - Kerstin Becker | Lars-Göran Nilsson Kerstin Becker | Mariestads BS | Mariestads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund | Rond 1, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund |
1 | 6♠ | V | = | ♥E | -980 | 24 | 92 | 92 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | ♠KD10983♥-♦Ekn93♣kn85 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | 24 | 92,31 | 24 |
Rond 2, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund | Rond 2, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund |
2 | 3NT | V | –1 | ♣4 | 50 | 6 | 23 | 23 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | ♠Kkn2♥Ekn102♦kn53♣D109 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | 30 | 57,69 | 30 |
Rond 3, som Ö-V, mot Simon Hult - Leif Bremark | Rond 3, som Ö-V, mot Simon Hult - Leif Bremark |
3 | 4♥ | S | = | ♦kn | 420 | 6 | 23 | 23 | ♠963♥985♦D93♣K952 | ♠D5♥Dkn♦kn10764♣ED43 | ♠963♥985♦D93♣K952 | 36 | 46,15 | 36 |
Rond 4, som Ö-V, mot Simon Hult - Leif Bremark | Rond 4, som Ö-V, mot Simon Hult - Leif Bremark |
4 | 3NT | N | +2 | ♠8 | 660 | 4 | 15 | 15 | ♠86♥K104♦874♣E8765 | ♠K1074♥9876♦kn653♣2 | ♠86♥K104♦874♣E8765 | 40 | 38,46 | 40 |
Rond 5, som N-S, mot Anders Olsson - Christer Ekberg | Rond 5, som N-S, mot Anders Olsson - Christer Ekberg |
5 | 3♥ | S | –1 | ♦4 | -100 | 2 | 8 | 8 | ♠10♥763♦kn9872♣E732 | ♠ED85♥kn1042♦EK105♣K | ♠10♥763♦kn9872♣E732 | 42 | 32,31 | 42 |
Rond 6, som N-S, mot Anders Olsson - Christer Ekberg | Rond 6, som N-S, mot Anders Olsson - Christer Ekberg |
6 | 3NT | N | +2 | ♦kn | 460 | 12 | 46 | 46 | ♠ED10♥E63♦E62♣EKkn7 | ♠kn654♥Dkn5♦9♣D10982 | ♠ED10♥E63♦E62♣EKkn7 | 54 | 34,62 | 54 |
Rond 7, som N-S, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 7, som N-S, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
7 | 3♦ | V | +2 | ♠4 | -150 | 23 | 88 | 88 | ♠kn7542♥ED82♦D5♣53 | ♠D986♥kn75♦84♣Dkn84 | ♠kn7542♥ED82♦D5♣53 | 77 | 42,31 | 77 |
Rond 8, som N-S, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 8, som N-S, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
8 | 1NT | V | +1 | ♥2 | -120 | 9 | 35 | 35 | ♠K85♥E862♦K103♣1063 | ♠Dkn4♥kn1075♦E98♣742 | ♠K85♥E862♦K103♣1063 | 86 | 41,35 | 86 |
Rond 9, som Ö-V, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 9, som Ö-V, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
9 | 3NT | Ö | +3 | ♦3 | -690 | 19 | 73 | 73 | ♠3♥K10♦D542♣EDkn965 | ♠Dkn62♥ED642♦EK♣104 | ♠3♥K10♦D542♣EDkn965 | 105 | 44,87 | 105 |
Rond 10, som Ö-V, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 10, som Ö-V, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
10 | 7♥ | Ö | –1 | ♦4 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠kn2♥EDkn7♦D108♣EKkn8 | ♠EK4♥K1098653♦7♣107 | ♠kn2♥EDkn7♦D108♣EKkn8 | 105 | 40,38 | 105 |
Rond 11, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 11, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
11 | 3NT | S | = | ♣kn | 400 | 19 | 73 | 73 | ♠Kkn85♥E53♦Kkn5♣1054 | ♠D32♥D972♦108♣EKD6 | ♠Kkn85♥E53♦Kkn5♣1054 | 124 | 43,36 | 124 |
Rond 12, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 12, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
12 | 2♠ | Ö | +2 | ♥D | -170 | 3 | 12 | 12 | ♠95♥9875♦K854♣kn85 | ♠832♥Dkn2♦ED6♣EK94 | ♠95♥9875♦K854♣kn85 | 127 | 40,71 | 127 |
Rond 13, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 13, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
13 | 4♠ | Ö | +1 | ♥4 | -650 | 11 | 42 | 42 | ♠KDkn75♥kn3♦ED73♣kn8 | ♠E86♥E1065♦kn10965♣K | ♠KDkn75♥kn3♦ED73♣kn8 | 138 | 40,83 | 138 |
Rond 14, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 14, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
14 | 4♠ | N | +2 | ♣kn | 480 | 14 | 54 | 54 | ♠109♥D64♦E653♣kn1083 | ♠Dkn3♥932♦kn109742♣9 | ♠109♥D64♦E653♣kn1083 | 152 | 41,76 | 152 |
Rond 15, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 15, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
15 | 2♥x | S | –2 | ♠E | -500 | 0 | 0 | 0 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | ♠kn7♥EKD832♦D8♣E72 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | 152 | 38,97 | 152 |
Rond 16, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 16, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
16 | 4♥ | Ö | = | ♠4 | -620 | 2 | 8 | 8 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | ♠K8742♥kn7♦E863♣K4 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | 154 | 37,02 | 154 |
Rond 17, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 17, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke |
17 | 2♠ | S | = | ♣6 | 110 | 16 | 62 | 62 | ♠872♥Kkn1083♦D87♣D2 | ♠Dkn♥ED754♦E♣98763 | ♠872♥Kkn1083♦D87♣D2 | 170 | 38,46 | 170 |
Rond 18, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 18, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke |
18 | 3NT | S | –2 | ♠K | -200 | 12 | 46 | 46 | ♠E972♥Kkn8764♦4♣E6 | ♠KD543♥32♦6♣D7542 | ♠E972♥Kkn8764♦4♣E6 | 182 | 38,89 | 182 |
Rond 19, som Ö-V, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 19, som Ö-V, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
19 | 5♦ | N | = | ♥7 | 400 | 12 | 46 | 46 | ♠kn106♥875432♦E3♣65 | ♠K73♥1096♦K9♣D9742 | ♠kn106♥875432♦E3♣65 | 194 | 39,27 | 194 |
Rond 20, som Ö-V, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 20, som Ö-V, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
20 | 3NT | N | +2 | ♠2 | 660 | 7 | 27 | 27 | ♠K972♥5♦Ekn74♣5432 | ♠Dkn1065♥kn1073♦K103♣7 | ♠K972♥5♦Ekn74♣5432 | 201 | 38,65 | 201 |
Rond 21, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn | Rond 21, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn |
21 | 3♦ | N | = | ♣kn | 110 | 21 | 81 | 81 | ♠108♥764♦E9753♣K95 | ♠KD752♥K1082♦KDkn♣7 | ♠108♥764♦E9753♣K95 | 222 | 40,66 | 222 |
Rond 22, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn | Rond 22, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn |
22 | 3♣ | V | +2 | ♥7 | -150 | 6 | 23 | 23 | ♠D853♥1075♦9872♣K10 | ♠kn10♥KDkn963♦D6♣kn75 | ♠D853♥1075♦9872♣K10 | 228 | 39,86 | 228 |
Rond 23, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja | Rond 23, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja |
23 | 3NT | N | = | ♠2 | 600 | 12 | 46 | 46 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | ♠E73♥K962♦84♣Dkn97 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | 240 | 40,13 | 240 |
Rond 24, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja | Rond 24, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja |
24 | 6♠ | N | –1 | ♣7 | -50 | 8 | 31 | 31 | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | ♠D1093♥D865♦EK10♣KD | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | 248 | 39,74 | 248 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior