Festivalsilver 5 (FS5)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
6 | 356,0 | 57,05 | Anna Ek - Majsan Ågren | Anna Ek Majsan Ågren | Uddevalla BF | Uddevalla BF |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 1, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
1 | 5♠ | V | = | ♥E | -450 | 5 | 19 | 19 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | ♠KD10983♥-♦Ekn93♣kn85 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | 5 | 19,23 | 5 |
Rond 2, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 2, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
2 | 3NT | V | –1 | ♣7 | 50 | 6 | 23 | 23 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | ♠Kkn2♥Ekn102♦kn53♣D109 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | 11 | 21,15 | 11 |
Rond 3, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 3, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
3 | 1♥ | S | +3 | ♦10 | 170 | 7 | 27 | 27 | ♠Kkn108♥E72♦E52♣kn86 | ♠E742♥K10643♦K8♣107 | ♠Kkn108♥E72♦E52♣kn86 | 18 | 23,08 | 18 |
Rond 4, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 4, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
4 | 3NT | N | +2 | ♠8 | 660 | 22 | 85 | 85 | ♠E9♥E53♦EKD10♣KD94 | ♠Dkn532♥Dkn2♦92♣kn103 | ♠E9♥E53♦EKD10♣KD94 | 40 | 38,46 | 40 |
Rond 5, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 5, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
5 | 3♦ | S | +1 | ♣6 | 130 | 5 | 19 | 19 | ♠Kkn742♥D5♦D63♣kn94 | ♠963♥EK98♦4♣D10865 | ♠Kkn742♥D5♦D63♣kn94 | 45 | 34,62 | 45 |
Rond 6, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 6, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
6 | 3NT | S | +2 | ♦5 | 460 | 14 | 54 | 54 | ♠832♥984♦kn1073♣653 | ♠K97♥K1072♦KD854♣4 | ♠832♥984♦kn1073♣653 | 59 | 37,82 | 59 |
Rond 7, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 7, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
7 | 2NT | Ö | +1 | ♠8 | -150 | 3 | 12 | 12 | ♠EK10♥10963♦kn107♣EK6 | ♠3♥K4♦EK9632♣10972 | ♠EK10♥10963♦kn107♣EK6 | 62 | 34,07 | 62 |
Rond 8, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 8, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
8 | 1NT | V | = | ♥6 | -90 | 11 | 42 | 42 | ♠E973♥K94♦62♣EDkn5 | ♠1062♥D3♦Dkn754♣K98 | ♠E973♥K94♦62♣EDkn5 | 73 | 35,10 | 73 |
Rond 9, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 9, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
9 | 3NT | V | +2 | ♠10 | -660 | 19 | 73 | 73 | ♠K107♥kn975♦1087♣K32 | ♠E9854♥83♦kn963♣87 | ♠K107♥kn975♦1087♣K32 | 92 | 39,32 | 92 |
Rond 10, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 10, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
10 | 4♥ | V | +2 | ♦K | -680 | 21 | 81 | 81 | ♠D10965♥4♦EK32♣D54 | ♠873♥2♦kn9654♣9632 | ♠D10965♥4♦EK32♣D54 | 113 | 43,46 | 113 |
Rond 11, som N-S, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 11, som N-S, mot Mats Andersson - Marton Löke |
11 | 3NT | N | = | ♠10 | 400 | 19 | 73 | 73 | ♠Kkn85♥E53♦Kkn5♣1054 | ♠D32♥D972♦108♣EKD6 | ♠Kkn85♥E53♦Kkn5♣1054 | 132 | 46,15 | 132 |
Rond 12, som N-S, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 12, som N-S, mot Mats Andersson - Marton Löke |
12 | 2♠ | Ö | +1 | ♠3 | -140 | 13 | 50 | 50 | ♠95♥9875♦K854♣kn85 | ♠832♥Dkn2♦ED6♣EK94 | ♠95♥9875♦K854♣kn85 | 145 | 46,47 | 145 |
Rond 13, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 13, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
13 | 5♦ | V | = | ♣5 | -600 | 24 | 92 | 92 | ♠1092♥D98♦K2♣D9753 | ♠43♥K742♦84♣E10642 | ♠1092♥D98♦K2♣D9753 | 169 | 50,00 | 169 |
Rond 14, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 14, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
14 | 6♠ | N | = | ♦E | 980 | 21 | 81 | 81 | ♠EK876542♥Ekn7♦-♣54 | ♠-♥K1085♦KD8♣EKD762 | ♠EK876542♥Ekn7♦-♣54 | 190 | 52,20 | 190 |
Rond 15, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn | Rond 15, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn |
15 | 3♦ | V | –1 | ♥10 | 50 | 23 | 88 | 88 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | ♠kn7♥EKD832♦D8♣E72 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | 213 | 54,62 | 213 |
Rond 16, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn | Rond 16, som N-S, mot Peter Gavatin - Tord Rörhamn |
16 | 3♥ | Ö | = | ♠4 | -140 | 23 | 88 | 88 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | ♠K8742♥kn7♦E863♣K4 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | 236 | 56,73 | 236 |
Rond 17, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja | Rond 17, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja |
17 | 4♠ | N | +1 | ♥3 | 450 | 23 | 88 | 88 | ♠K963♥6♦10932♣Kkn54 | ♠E1054♥92♦Kkn654♣E10 | ♠K963♥6♦10932♣Kkn54 | 259 | 58,60 | 259 |
Rond 18, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja | Rond 18, som N-S, mot Karola Högberg - Lars Lilja |
18 | 5♦ | S | –2 | ♥3 | -200 | 14 | 54 | 54 | ♠108♥D105♦109872♣K109 | ♠kn6♥E9♦EKDkn53♣kn83 | ♠108♥D105♦109872♣K109 | 273 | 58,33 | 273 |
Rond 19, som Ö-V, mot Leif Trapp - Bo Sundell | Rond 19, som Ö-V, mot Leif Trapp - Bo Sundell |
19 | 6♦ | N | –1 | ♦E | -50 | 23 | 88 | 88 | ♠kn106♥875432♦E3♣65 | ♠K73♥1096♦K9♣D9742 | ♠kn106♥875432♦E3♣65 | 296 | 59,92 | 296 |
Rond 20, som Ö-V, mot Leif Trapp - Bo Sundell | Rond 20, som Ö-V, mot Leif Trapp - Bo Sundell |
20 | 3NT | N | +4 | ♠2 | 720 | 2 | 8 | 8 | ♠K972♥5♦Ekn74♣5432 | ♠Dkn1065♥kn1073♦K103♣7 | ♠K972♥5♦Ekn74♣5432 | 298 | 57,31 | 298 |
Rond 21, som N-S, mot Anna Lundvall - Marianne Melchior Ericson | Rond 21, som N-S, mot Anna Lundvall - Marianne Melchior Ericson |
21 | 3♦ | N | = | ♣kn | 110 | 21 | 81 | 81 | ♠108♥764♦E9753♣K95 | ♠KD752♥K1082♦KDkn♣7 | ♠108♥764♦E9753♣K95 | 319 | 58,42 | 319 |
Rond 22, som N-S, mot Anna Lundvall - Marianne Melchior Ericson | Rond 22, som N-S, mot Anna Lundvall - Marianne Melchior Ericson |
22 | 3NT | V | –2 | ♥7 | 200 | 21 | 81 | 81 | ♠D853♥1075♦9872♣K10 | ♠kn10♥KDkn963♦D6♣kn75 | ♠D853♥1075♦9872♣K10 | 340 | 59,44 | 340 |
Rond 23, som N-S, mot Dick Andersson - Anki Johansson | Rond 23, som N-S, mot Dick Andersson - Anki Johansson |
23 | 3NT | N | –1 | ♣8 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | ♠E73♥K962♦84♣Dkn97 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | 340 | 56,86 | 340 |
Rond 24, som N-S, mot Dick Andersson - Anki Johansson | Rond 24, som N-S, mot Dick Andersson - Anki Johansson |
24 | 3NT | N | +2 | ♦2 | 460 | 16 | 62 | 62 | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | ♠D1093♥D865♦EK10♣KD | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | 356 | 57,05 | 356 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior