Festivalsilver 5 (FS5)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
12 | 320,0 | 51,28 | Peter Svensson - Anders Lindgren | Peter Svensson Anders Lindgren | Enköpings BS - BK S:t Erik | Enköpings BS BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Mattias Lindgren - Erik Fryklund | Rond 1, som Ö-V, mot Mattias Lindgren - Erik Fryklund |
1 | 5♠ | V | +1 | ♥E | -480 | 12 | 46 | 46 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | ♠KD10983♥-♦Ekn93♣kn85 | ♠Ekn62♥K3♦7♣KD9764 | 12 | 46,15 | 12 |
Rond 2, som Ö-V, mot Mattias Lindgren - Erik Fryklund | Rond 2, som Ö-V, mot Mattias Lindgren - Erik Fryklund |
2 | 3♥ | V | +1 | ♣4 | -170 | 14 | 54 | 54 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | ♠Kkn2♥Ekn102♦kn53♣D109 | ♠E964♥965♦EKD42♣5 | 26 | 50,00 | 26 |
Rond 3, som N-S, mot Astrid Ekinge - Robert Ekinge | Rond 3, som N-S, mot Astrid Ekinge - Robert Ekinge |
3 | 4♠ | N | = | ♣5 | 420 | 20 | 77 | 77 | ♠Kkn108♥E72♦E52♣kn86 | ♠E742♥K10643♦K8♣107 | ♠Kkn108♥E72♦E52♣kn86 | 46 | 58,97 | 46 |
Rond 4, som N-S, mot Astrid Ekinge - Robert Ekinge | Rond 4, som N-S, mot Astrid Ekinge - Robert Ekinge |
4 | 3NT | N | +1 | ♣5 | 630 | 8 | 31 | 31 | ♠E9♥E53♦EKD10♣KD94 | ♠Dkn532♥Dkn2♦92♣kn103 | ♠E9♥E53♦EKD10♣KD94 | 54 | 51,92 | 54 |
Rond 5, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund | Rond 5, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund |
5 | 3♥ | S | = | ♦4 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn742♥D5♦D63♣kn94 | ♠963♥EK98♦4♣D10865 | ♠Kkn742♥D5♦D63♣kn94 | 54 | 41,54 | 54 |
Rond 6, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund | Rond 6, som Ö-V, mot Emil Tibblin - Lennart Bylund |
6 | 4♠ | S | +3 | ♣4 | 510 | 1 | 4 | 4 | ♠832♥984♦kn1073♣653 | ♠K97♥K1072♦KD854♣4 | ♠832♥984♦kn1073♣653 | 55 | 35,26 | 55 |
Rond 7, som N-S, mot Simon Hult - Leif Bremark | Rond 7, som N-S, mot Simon Hult - Leif Bremark |
7 | 3NT | Ö | +1 | ♠8 | -630 | 3 | 12 | 12 | ♠kn7542♥ED82♦D5♣53 | ♠D986♥kn75♦84♣Dkn84 | ♠kn7542♥ED82♦D5♣53 | 58 | 31,87 | 58 |
Rond 8, som N-S, mot Simon Hult - Leif Bremark | Rond 8, som N-S, mot Simon Hult - Leif Bremark |
8 | 1NT | Ö | +1 | ♠D | -120 | 9 | 35 | 35 | ♠K85♥E862♦K103♣1063 | ♠Dkn4♥kn1075♦E98♣742 | ♠K85♥E862♦K103♣1063 | 67 | 32,21 | 67 |
Rond 9, som Ö-V, mot Anders Olsson - Christer Ekberg | Rond 9, som Ö-V, mot Anders Olsson - Christer Ekberg |
9 | 3NT | V | +2 | ♠7 | -660 | 7 | 27 | 27 | ♠3♥K10♦D542♣EDkn965 | ♠Dkn62♥ED642♦EK♣104 | ♠3♥K10♦D542♣EDkn965 | 74 | 31,62 | 74 |
Rond 10, som Ö-V, mot Anders Olsson - Christer Ekberg | Rond 10, som Ö-V, mot Anders Olsson - Christer Ekberg |
10 | 6♥ | Ö | = | ♦4 | -1430 | 19 | 73 | 73 | ♠kn2♥EDkn7♦D108♣EKkn8 | ♠EK4♥K1098653♦7♣107 | ♠kn2♥EDkn7♦D108♣EKkn8 | 93 | 35,77 | 93 |
Rond 11, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 11, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
11 | 2NT | S | +1 | ♥6 | 150 | 16 | 62 | 62 | ♠109♥kn10♦D7432♣8732 | ♠E764♥K864♦E96♣kn9 | ♠109♥kn10♦D7432♣8732 | 109 | 38,11 | 109 |
Rond 12, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson | Rond 12, som Ö-V, mot Liv Andersson - Irma Karlsson |
12 | 2♠ | Ö | +1 | ♠8 | -140 | 13 | 50 | 50 | ♠EK10764♥64♦10973♣2 | ♠Dkn♥EK103♦kn2♣D10763 | ♠EK10764♥64♦10973♣2 | 122 | 39,10 | 122 |
Rond 13, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 13, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
13 | 4♠ | Ö | +1 | ♥4 | -650 | 15 | 58 | 58 | ♠1092♥D98♦K2♣D9753 | ♠43♥K742♦84♣E10642 | ♠1092♥D98♦K2♣D9753 | 137 | 40,53 | 137 |
Rond 14, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson | Rond 14, som N-S, mot Nicolae Östner - Mats Mårtensson |
14 | 6♠ | N | = | ♦E | 980 | 21 | 81 | 81 | ♠EK876542♥Ekn7♦-♣54 | ♠-♥K1085♦KD8♣EKD762 | ♠EK876542♥Ekn7♦-♣54 | 158 | 43,41 | 158 |
Rond 15, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 15, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
15 | 3♠ | Ö | +1 | ♥E | -170 | 13 | 50 | 50 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | ♠kn7♥EKD832♦D8♣E72 | ♠542♥104♦kn1043♣10853 | 171 | 43,85 | 171 |
Rond 16, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 16, som N-S, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
16 | 3♣ | V | +2 | ♠3 | -150 | 17 | 65 | 65 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | ♠K8742♥kn7♦E863♣K4 | ♠D53♥K862♦10742♣52 | 188 | 45,19 | 188 |
Rond 17, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 17, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
17 | 5♥x | Ö | –2 | ♠E | 300 | 10 | 38 | 38 | ♠872♥Kkn1083♦D87♣D2 | ♠Dkn♥ED754♦E♣98763 | ♠872♥Kkn1083♦D87♣D2 | 198 | 44,80 | 198 |
Rond 18, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka | Rond 18, som Ö-V, mot Mikael Hallin - Helen Uliczka |
18 | 5♦ | S | –2 | ♠K | -200 | 12 | 46 | 46 | ♠E972♥Kkn8764♦4♣E6 | ♠KD543♥32♦6♣D7542 | ♠E972♥Kkn8764♦4♣E6 | 210 | 44,87 | 210 |
Rond 19, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 19, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
19 | 5♦ | N | = | ♦E | 400 | 14 | 54 | 54 | ♠E5♥E♦D10542♣Kkn1083 | ♠D9842♥KDkn♦kn876♣E | ♠E5♥E♦D10542♣Kkn1083 | 224 | 45,34 | 224 |
Rond 20, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson | Rond 20, som N-S, mot Arne Jordestedt - Tommy Svensson |
20 | 3NTx | N | +2 | ♥5 | 1150 | 26 | 100 | 100 | ♠E3♥642♦9♣EKDkn986 | ♠84♥EKD98♦D8652♣10 | ♠E3♥642♦9♣EKDkn986 | 250 | 48,08 | 250 |
Rond 21, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 21, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke |
21 | 3♠ | S | –1 | ♣E | -100 | 19 | 73 | 73 | ♠Ekn6♥Dkn5♦1064♣kn1086 | ♠943♥E93♦82♣ED432 | ♠Ekn6♥Dkn5♦1064♣kn1086 | 269 | 49,27 | 269 |
Rond 22, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke | Rond 22, som Ö-V, mot Mats Andersson - Marton Löke |
22 | 3NT | V | –2 | ♥10 | 200 | 5 | 19 | 19 | ♠K9764♥42♦Ekn103♣93 | ♠E2♥E8♦K54♣ED8642 | ♠K9764♥42♦Ekn103♣93 | 274 | 47,90 | 274 |
Rond 23, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 23, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
23 | 3NT | N | +1 | ♠2 | 630 | 23 | 88 | 88 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | ♠E73♥K962♦84♣Dkn97 | ♠Kkn5♥E53♦KD72♣K43 | 297 | 49,67 | 297 |
Rond 24, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin | Rond 24, som N-S, mot Elena Ström - Jan-Erik Frödin |
24 | 6NT | N | = | ♦6 | 990 | 23 | 88 | 88 | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | ♠D1093♥D865♦EK10♣KD | ♠EK72♥E107♦Dkn♣E653 | 320 | 51,28 | 320 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior