Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Dalabridgen
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Dalahelgen 2023
Allsvenskan
Dalahelgen
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
Årsmöte
2016-2017
2017-2018
Du är här
Dalabridgen
DM lag kval
2006/2007
Borlänge
Borlänge
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
Onsdagar från 27 september
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
Peter Johansson
7
5-2-0
630 - 238
2,647
152
2
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
Lars Björkman
7
5-1-1
528 - 277
1,906
137
3
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
Börje Löfstedt
7
4-2-1
404 - 383
1,055
110
4
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
Monica Eriksson
7
2-1-4
320 - 377
0,849
93
5
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
Ann-Kristin Eriksson
7
0-3-4
357 - 443
0,806
89
6
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
Göte Hagberg
7
1-2-4
308 - 392
0,786
86
7
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
Peter Nohrén
7
2-3-2
343 - 490
0,700
83
8
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
Gudrun Samuelsson
7
1-2-4
297 - 587
0,506
65
Rond 1
2006-09-27
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
38‑64
Halvlek 1: 18‑22
Halvlek 2: 20‑42
10
‑
20
2
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
46‑86
Halvlek 1: 28‑49
Halvlek 2: 18‑37
7
‑
23
3
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
22‑125
Halvlek 1: 2‑76
Halvlek 2: 20‑49
0
‑
25
4
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
38‑60
Halvlek 1: 26‑42
Halvlek 2: 12‑18
11
‑
19
Rond 2
2006-10-04
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
76‑40
Halvlek 1: 52‑23
Halvlek 2: 24‑17
22
‑
8
2
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
49‑60
Halvlek 1: 42‑31
Halvlek 2: 7‑29
13
‑
17
3
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
25‑41
Halvlek 1: 10‑25
Halvlek 2: 15‑16
12
‑
18
4
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
67‑9
Halvlek 1: 60‑2
Halvlek 2: 7‑7
25
‑
4
Rond 3
2006-10-11
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
74‑74
Halvlek 1: 37‑50
Halvlek 2: 37‑24
15
‑
15
2
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
57‑55
Halvlek 1: 33‑19
Halvlek 2: 24‑36
15
‑
15
3
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
110‑32
Halvlek 1: 70‑25
Halvlek 2: 40‑7
25
‑
2
4
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
39‑67
Halvlek 1: 10‑38
Halvlek 2: 29‑29
10
‑
20
Rond 4
2006-10-18
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
47‑67
Halvlek 1: 24‑38
Halvlek 2: 23‑29
11
‑
19
2
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
137‑18
Halvlek 1: 63‑18
Halvlek 2: 74‑0
25
‑
0
3
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
79‑63
Halvlek 1: 31‑27
Halvlek 2: 48‑36
18
‑
12
4
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
86‑39
Halvlek 1: 31‑34
Halvlek 2: 55‑5
24
‑
6
Rond 5
2006-10-25
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
81‑38
Halvlek 1: 31‑17
Halvlek 2: 50‑21
23
‑
7
2
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
70‑61
Halvlek 1: 52‑19
Halvlek 2: 18‑42
16
‑
14
3
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
126‑12
Halvlek 1: 73‑2
Halvlek 2: 53‑10
25
‑
0
4
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
54‑58
Halvlek 1: 20‑19
Halvlek 2: 34‑39
14
‑
16
Rond 6
2006-11-01
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
46‑50
Halvlek 1: 3‑33
Halvlek 2: 43‑17
14
‑
16
2
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
61‑14
Halvlek 1: 36‑14
Halvlek 2: 25‑0
24
‑
6
3
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
30‑53
Halvlek 1: 18‑17
Halvlek 2: 12‑36
11
‑
19
4
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
37‑45
Halvlek 1: 21‑33
Halvlek 2: 16‑12
14
‑
16
Rond 7
2006-11-08
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Falu Lars
Falu Lars
Lars Björkman [1265]
Rolf Westin [13456]
Jesper Rundin [80778]
Crister Bodeby [8069]
Miro Bakrac [51547]
Bert Olsson [6625]
BBK Ruth
BBK Ruth
Börje Löfstedt [5654]
Ruth Löfstedt [542]
Gudrun Johansson [30]
Lars-Olof Knuths [36]
Per-Åke Granlund [37]
99‑15
Halvlek 1: 52‑3
Halvlek 2: 47‑12
25
‑
1
2
BBK Ann-Kristin
BBK Ann-Kristin
Ann-Kristin Eriksson [81599]
Sven-Erik Nilsson [31]
Sven Åke Georgsson [15546]
Tom Hjertstedt [79027]
Ingemar Jackson [81715]
Mats Axelsson [13782]
BBK Peter J
BBK Peter J
Peter Johansson [245]
Sonny Arvidsson [1349]
Tord Nilsson [4733]
Roger Johansson [11685]
Christer Johansson [27]
Lars Kjellersson [1163]
73‑60
Halvlek 1: 58‑20
Halvlek 2: 15‑40
17
‑
13
3
BBK Gudrun S
BBK Gudrun S
Gudrun Samuelsson [10678]
Inga-May Fritzing [10363]
Per-Agge Borgström [12783]
Ninnan Claar [33]
Enid Karlstens [23320]
Elisabeth Bäckman [13169]
BBK Monica
BBK Monica
Monica Eriksson [81404]
Dan Nordberg [796]
Lennart Spännar [83822]
Hans Fernkvist [87101]
34‑79
Halvlek 1: 10‑38
Halvlek 2: 24‑41
7
‑
23
4
Insjön Göte
Insjön Göte
Göte Hagberg [8057]
Gunnar Goop [50507]
Lars Fritzing [7367]
Harriet Sjögren [9963]
Bengt Gomersson [32]
BBK Larson & SÖN
BBK Larson & SÖN
Peter Nohrén [81347]
Mats Larsson [241]
Per Sjöman [84111]
Inga-Lis Larsson [81346]
Mimmi Öckerman [81342]
Rolf Larsson [34]
84‑17
Halvlek 1: 46‑10
Halvlek 2: 38‑7
25
‑
3