Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Dalabridgen
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Dalahelgen 2023
Allsvenskan
Dalahelgen
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
Årsmöte
2016-2017
2017-2018
Du är här
Dalabridgen
DM lag kval
2011/2012
Malung
Malung
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
Gruppansvarig och Administratör Magnus Eriksson
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
De allra ödmjukaste
De allra ödmjukaste
Johnny Johansson [6116]
Morgan Antonsson [8076]
Sten Åhman [146]
Kenneth Karlsson [625]
Lasse Olsson [11370]
Johnny Johansson
3
3-0-0
271 - 107
2,533
71
2
Leffes loosers
Leffes loosers
Leif Ronnersjö [31710]
Mikael Brattén [11059]
Magnus Eriksson [12369]
Anders Kvist [19224]
Torbjörn Hurtig [8074]
Leif Elovsson [36189]
Leif Ronnersjö
3
1-1-1
203 - 187
1,086
47
3
Gubbarna
Gubbarna
Björn Rosén [124]
Inge Bernhardsson [32750]
Bo Olsson [7498]
Ulf Stéen [14507]
Tommy Martinsson [79004]
Peter Arvidsson [37710]
Björn Rosén
3
1-1-1
199 - 161
1,236
42
4
Damerna
Damerna
Britt-Marie Gallon [5452]
Ulla Unander [51014]
Gunnel Albertsson [51016]
Kaija Laitinen [91211]
Britt-Marie Gallon
3
0-0-3
98 - 316
0,310
11
Rond 1
[speldag]
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
De allra ödmjukaste
De allra ödmjukaste
Johnny Johansson [6116]
Morgan Antonsson [8076]
Sten Åhman [146]
Kenneth Karlsson [625]
Lasse Olsson [11370]
Gubbarna
Gubbarna
Björn Rosén [124]
Inge Bernhardsson [32750]
Bo Olsson [7498]
Ulf Stéen [14507]
Tommy Martinsson [79004]
Peter Arvidsson [37710]
96‑20
Halvlek 1: 52‑17
Halvlek 2: 44‑3
25
‑
2
2
Damerna
Damerna
Britt-Marie Gallon [5452]
Ulla Unander [51014]
Gunnel Albertsson [51016]
Kaija Laitinen [91211]
Leffes loosers
Leffes loosers
Leif Ronnersjö [31710]
Mikael Brattén [11059]
Magnus Eriksson [12369]
Anders Kvist [19224]
Torbjörn Hurtig [8074]
Leif Elovsson [36189]
45‑104
Halvlek 1: 24‑33
Halvlek 2: 21‑71
4
‑
25
Rond 2
[speldag]
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Leffes loosers
Leffes loosers
Leif Ronnersjö [31710]
Mikael Brattén [11059]
Magnus Eriksson [12369]
Anders Kvist [19224]
Torbjörn Hurtig [8074]
Leif Elovsson [36189]
De allra ödmjukaste
De allra ödmjukaste
Johnny Johansson [6116]
Morgan Antonsson [8076]
Sten Åhman [146]
Kenneth Karlsson [625]
Lasse Olsson [11370]
62‑106
Halvlek 1: 40‑44
Halvlek 2: 22‑62
7
‑
23
2
Gubbarna
Gubbarna
Björn Rosén [124]
Inge Bernhardsson [32750]
Bo Olsson [7498]
Ulf Stéen [14507]
Tommy Martinsson [79004]
Peter Arvidsson [37710]
Damerna
Damerna
Britt-Marie Gallon [5452]
Ulla Unander [51014]
Gunnel Albertsson [51016]
Kaija Laitinen [91211]
143‑28
Halvlek 1: 93‑13
Halvlek 2: 50‑15
25
‑
0
Rond 3
[speldag]
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Gubbarna
Gubbarna
Björn Rosén [124]
Inge Bernhardsson [32750]
Bo Olsson [7498]
Ulf Stéen [14507]
Tommy Martinsson [79004]
Peter Arvidsson [37710]
Leffes loosers
Leffes loosers
Leif Ronnersjö [31710]
Mikael Brattén [11059]
Magnus Eriksson [12369]
Anders Kvist [19224]
Torbjörn Hurtig [8074]
Leif Elovsson [36189]
36‑37
Halvlek 1: 10‑20
Halvlek 2: 26‑17
15
‑
15
2
Damerna
Damerna
Britt-Marie Gallon [5452]
Ulla Unander [51014]
Gunnel Albertsson [51016]
Kaija Laitinen [91211]
De allra ödmjukaste
De allra ödmjukaste
Johnny Johansson [6116]
Morgan Antonsson [8076]
Sten Åhman [146]
Kenneth Karlsson [625]
Lasse Olsson [11370]
25‑69
Halvlek 1: 14‑26
Halvlek 2: 11‑43
7
‑
23