Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Dalabridgen
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Dalahelgen 2023
Allsvenskan
Dalahelgen
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
Årsmöte
2016-2017
2017-2018
Du är här
Dalabridgen
DM lag kval
2007/2008
Södra Dalarna
Södra Dalarna
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
Gruppansvarig och administratör Dag Josefsson
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
Eva Nyberg
5
4-0-1
433 - 219
1,977
104
2
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
Sven-Olof Gårdman
5
4-0-1
350 - 211
1,659
99
3
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
Love Häggkvist
5
3-1-1
290 - 190
1,526
94
4
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
Dag Josefsson
5
1-2-2
235 - 316
0,744
60
5
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
Åke Lindqvist
5
0-2-3
190 - 317
0,599
51
6
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
Rickard Brus
5
0-1-4
210 - 455
0,462
34
Rond 1
10 Oktober
Spelorter:
(1) Avesta
(2) Hedemora
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
60‑35
Halvlek 1: 25‑12
Halvlek 2: 35‑23
20
‑
10
2
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
51‑52
Halvlek 1: 26‑12
Halvlek 2: 25‑40
15
‑
15
3
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
35‑141
Halvlek 1: 13‑85
Halvlek 2: 22‑56
0
‑
25
Rond 2
24 Oktober
Spelorter:
(1) Avesta
(2) Hedemora
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
27‑67
Halvlek 1: 23‑19
Halvlek 2: 4‑48
7
‑
23
2
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
39‑81
Halvlek 1: 14‑28
Halvlek 2: 25‑53
7
‑
23
3
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
74‑54
Halvlek 1: 56‑9
Halvlek 2: 18‑45
19
‑
11
Rond 3
14 November
Spelorter:
(1) Avesta
(2) Hedemora
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
80‑26
Halvlek 1: 25‑19
Halvlek 2: 55‑7
25
‑
5
2
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
37‑79
Halvlek 1: 29‑49
Halvlek 2: 8‑30
7
‑
23
3
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
26‑80
Halvlek 1: 0‑50
Halvlek 2: 26‑30
5
‑
25
Rond 4
28 November
Spelorter:
(1) Avesta
(2) Hedemora
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
37‑98
Halvlek 1: 16‑35
Halvlek 2: 21‑63
4
‑
25
2
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
60‑30
Halvlek 1: 17‑27
Halvlek 2: 43‑3
21
‑
9
3
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
104‑37
Halvlek 1: 64‑14
Halvlek 2: 40‑23
25
‑
3
Rond 5
12 December
Spelorter:
(1) Avesta
(2) Hedemora
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Hedemora Love
Hedemora Love
Love Häggkvist [46]
Harry Holm [44]
Lambert Johannesson [48]
Karl Gren [5120]
Jan Holm [45]
Hedemora GråStuss
Hedemora GråStuss
Dag Josefsson [51]
Ann-Marie Josefsson [17734]
Kati Nordin [14434]
Kjell Nordin [13960]
34‑35
Halvlek 1: 23‑21
Halvlek 2: 11‑14
15
‑
15
2
Folkare Gårdman
Folkare Gårdman
Sven-Olof Gårdman [261]
Kai-Åke Hedberg [93404]
Göran Wreiber [13638]
Lars Wohlfart [91890]
Stig Selldin [50059]
Ulf Sundberg [28528]
Hedemora Eva
Hedemora Eva
Eva Nyberg [11574]
Peter Wester [54]
Lars Thörnfeldt [13673]
Jan Thynell [15783]
40‑75
Halvlek 1: 18‑38
Halvlek 2: 22‑37
8
‑
22
3
Säter Rickard
Säter Rickard
Rickard Brus [94193]
Kaj Hjalmarsson [16054]
Lars-Erik Eriksson [18004]
Jörgen Klasson [28214]
Bengt Södergren [49886]
Lars Sundh [80890]
Folkare Åke
Folkare Åke
Åke Lindqvist [94104]
Rolf Söderkvist [256]
Lennart Karlsson [265]
Leif Eriksson [8]
Rolf Lindberg [255]
Mait Lindqvist [29508]
58‑56
Halvlek 1: 43‑10
Halvlek 2: 15‑46
15
‑
15