Oktobersilver - Partävling
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
6 | 157,0 | 54,51 | Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Gunilla Carlsson Rolf Carlsson | Ystads BS | Ystads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg | Rond 7, som N-S, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg |
1 | 3NT | S | = | ♠9 | 400 | 8 | 67 | 67 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | ♠E32♥D62♦103♣KDkn104 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | 8 | 66,67 | 8 |
2 | 3♦ | V | –2 | ♥3 | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | ♠E3♥1087652♦Dkn10♣95 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | 20 | 83,33 | 20 |
Rond 11, som Ö-V, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson | Rond 11, som Ö-V, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson |
3 | 4♥ | V | = | ♠D | -620 | 7 | 58 | 58 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | ♠E8♥EDkn75♦K87♣752 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | 27 | 75,00 | 27 |
4 | 4♠ | S | +1 | ♣kn | 650 | 5 | 42 | 42 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | ♠D8♥E98♦Dkn65♣Dkn98 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | 32 | 66,67 | 32 |
Rond 2, som Ö-V, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman | Rond 2, som Ö-V, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman |
5 | 2♠ | V | +1 | ♣3 | -140 | 8 | 67 | 67 | ♠kn95♥K84♦K542♣ED10 | ♠K106432♥kn7♦D107♣kn2 | ♠kn95♥K84♦K542♣ED10 | 40 | 66,67 | 40 |
6 | 2♠ | Ö | +1 | ♦E | -140 | 10 | 83 | 83 | ♠K9542♥Kkn86♦D102♣2 | ♠kn107♥D♦K53♣KDkn753 | ♠K9542♥Kkn86♦D102♣2 | 50 | 69,44 | 50 |
Rond 12, som Ö-V, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten | Rond 12, som Ö-V, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten |
7 | 4♣ | N | +1 | ♠2 | 150 | 8 | 67 | 67 | ♠K62♥Kkn93♦10732♣54 | ♠EDkn87♥8742♦6♣kn93 | ♠K62♥Kkn93♦10732♣54 | 58 | 69,05 | 58 |
8 | 1NT | V | = | ♦9 | -90 | 5 | 42 | 42 | ♠53♥1096♦Kkn4♣108542 | ♠D972♥Dkn3♦ED32♣EK | ♠53♥1096♦Kkn4♣108542 | 63 | 65,62 | 63 |
Rond 4, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin | Rond 4, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin |
9 | 3♦ | S | +2 | ♥E | 150 | 3 | 25 | 25 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | ♠10972♥865♦kn10432♣9 | ♠E♥Dkn10♦EKD765♣EK3 | 66 | 61,11 | 66 |
10 | 3♦x | S | +1 | ♣2 | 870 | 12 | 100 | 100 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | ♠-♥EK3♦kn109875♣K864 | ♠Ekn10876♥Dkn84♦43♣kn | 78 | 65,00 | 78 |
Rond 1, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson | Rond 1, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson |
11 | 1NT | N | +1 | ♥5 | 120 | 9 | 75 | 75 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | ♠kn102♥843♦Kkn932♣75 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | 87 | 65,91 | 87 |
12 | 4♥ | V | –1 | ♦7 | 50 | 8 | 67 | 67 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | ♠987♥Ekn64♦kn1082♣109 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | 95 | 65,97 | 95 |
Rond 3, som N-S, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson | Rond 3, som N-S, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson |
13 | 5♦ | Ö | +1 | ♣8 | -620 | 6 | 50 | 50 | ♠10965♥E9752♦7♣K74 | ♠Dkn32♥Kkn1043♦-♣kn832 | ♠10965♥E9752♦7♣K74 | 101 | 64,74 | 101 |
14 | 1NT | V | –4 | ♥3 | 200 | 11 | 92 | 92 | ♠10964♥kn1043♦752♣Kkn | ♠73♥ED9♦E106♣E8543 | ♠10964♥kn1043♦752♣Kkn | 112 | 66,67 | 112 |
Rond 8, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson | Rond 8, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson |
15 | 3NT | S | = | ♣2 | 600 | 2 | 17 | 17 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | ♠K107♥1062♦97♣K9642 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | 114 | 63,33 | 114 |
16 | 2♦ | Ö | –1 | ♠6 | 100 | 8 | 67 | 67 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | ♠E8♥kn96♦10743♣9642 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | 122 | 63,54 | 122 |
Rond 6, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup | Rond 6, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup |
17 | 2♥ | Ö | –2 | ♣D | 100 | 4 | 33 | 33 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | ♠EK8♥964♦E6♣KD1053 | ♠1095♥Dkn7♦Dkn1082♣92 | 126 | 61,76 | 126 |
18 | 5♠ | N | = | ♣3 | 650 | 5 | 42 | 42 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | ♠-♥KD9842♦Kkn1084♣kn9 | ♠EKDkn8742♥75♦E92♣- | 131 | 60,65 | 131 |
Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén | Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén |
19 | 3♠ | V | –1 | ♦3 | 100 | 3 | 25 | 25 | ♠1098♥D10962♦E54♣K3 | ♠ED742♥Kkn♦D2♣D1074 | ♠1098♥D10962♦E54♣K3 | 134 | 58,77 | 134 |
20 | 4♠ | S | +1 | ♦kn | 650 | 8 | 67 | 67 | ♠10765♥975♦K6♣7532 | ♠8♥Dkn632♦Dkn754♣Dkn | ♠10765♥975♦K6♣7532 | 142 | 59,17 | 142 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin | Rond 9, som Ö-V, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin |
21 | 2♠ | V | +2 | ♠5 | -170 | 10 | 83 | 83 | ♠9632♥kn73♦D53♣KD5 | ♠EDkn108♥KD1082♦10♣108 | ♠9632♥kn73♦D53♣KD5 | 152 | 60,32 | 152 |
22 | 3♦ | V | +2 | ♠E | -150 | 1 | 8 | 8 | ♠D97♥1096♦E753♣K84 | ♠5♥EKDkn5♦Kkn1082♣E9 | ♠D97♥1096♦E753♣K84 | 153 | 57,95 | 153 |
Rond 10, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg | Rond 10, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg |
23 | 3♥ | S | = | ♦E | 140 | 4 | 33 | 33 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | ♠D2♥KDkn1098♦D94♣85 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | 157 | 56,88 | 157 |
24 | 4♠ | Ö | = | ♥10 | -420 | 0 | 0 | 0 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | ♠9853♥102♦D10832♣74 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | 157 | 54,51 | 157 |