Oktobersilver - Partävling
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | 174,0 | 60,42 | Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström | Per-Olof Olehn Lars-Åke Wikström | Ystads BS | Ystads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten | Rond 9, som N-S, mot John Sulakiewicz - Karl-Robert Sjösten |
1 | 3NT | S | +1 | ♠9 | 430 | 12 | 100 | 100 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | ♠E32♥D62♦103♣KDkn104 | ♠K54♥E10♦KDkn952♣93 | 12 | 100,0 | 12 |
2 | 3NT | V | –1 | ♣3 | 50 | 9 | 75 | 75 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | ♠E3♥1087652♦Dkn10♣95 | ♠K1086♥3♦K762♣10873 | 21 | 87,50 | 21 |
Rond 2, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson | Rond 2, som Ö-V, mot Gunnel Mårtensson - Margit Håkansson |
3 | 4♥ | V | +1 | ♦9 | -650 | 12 | 100 | 100 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | ♠E8♥EDkn75♦K87♣752 | ♠K972♥K1086♦Ekn5♣D8 | 33 | 91,67 | 33 |
4 | 4♠ | S | +1 | ♣D | 650 | 5 | 42 | 42 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | ♠D8♥E98♦Dkn65♣Dkn98 | ♠73♥kn7642♦1073♣765 | 38 | 79,17 | 38 |
Rond 12, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg | Rond 12, som N-S, mot Anna-Greta Nyholm - Anna-Maj Lundberg |
5 | 3♠ | V | –1 | ♣6 | 50 | 8 | 67 | 67 | ♠D87♥ED1032♦93♣863 | ♠E♥965♦Ekn86♣K9754 | ♠D87♥ED1032♦93♣863 | 46 | 76,67 | 46 |
6 | 2♠ | Ö | +1 | ♦7 | -140 | 2 | 17 | 17 | ♠E8♥75432♦984♣964 | ♠D63♥E109♦Ekn76♣E108 | ♠E8♥75432♦984♣964 | 48 | 66,67 | 48 |
Rond 11, som Ö-V, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman | Rond 11, som Ö-V, mot Eva Andersson - Birgitta Dahlman |
7 | 3♣ | N | +2 | ♠2 | 150 | 8 | 67 | 67 | ♠K62♥Kkn93♦10732♣54 | ♠EDkn87♥8742♦6♣kn93 | ♠K62♥Kkn93♦10732♣54 | 56 | 66,67 | 56 |
8 | 1♦ | V | +2 | ♠4 | -110 | 10 | 83 | 83 | ♠53♥1096♦Kkn4♣108542 | ♠D972♥Dkn3♦ED32♣EK | ♠53♥1096♦Kkn4♣108542 | 66 | 68,75 | 66 |
Rond 3, som Ö-V, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson | Rond 3, som Ö-V, mot Sofie Sahlstedt - Bengt Håkansson |
9 | 5♦ | S | = | ♥E | 400 | 2 | 17 | 17 | ♠KDkn85♥974♦9♣Dkn85 | ♠643♥EK32♦8♣107642 | ♠KDkn85♥974♦9♣Dkn85 | 68 | 62,96 | 68 |
10 | 2NT | S | –2 | ♥2 | -200 | 9 | 75 | 75 | ♠K954♥65♦D2♣ED753 | ♠D32♥10972♦EK6♣1092 | ♠K954♥65♦D2♣ED753 | 77 | 64,17 | 77 |
Rond 4, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup | Rond 4, som N-S, mot Mats Andersson - Lambert Stjernrup |
11 | 1NT | N | +3 | ♠6 | 180 | 12 | 100 | 100 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | ♠kn102♥843♦Kkn932♣75 | ♠KD85♥D1092♦E5♣EK4 | 89 | 67,42 | 89 |
12 | 1♥ | V | = | ♦7 | -80 | 4 | 33 | 33 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | ♠987♥Ekn64♦kn1082♣109 | ♠E32♥5♦76543♣ED43 | 93 | 64,58 | 93 |
Rond 1, som Ö-V, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg | Rond 1, som Ö-V, mot Peter Sjösten - Marianne Strandberg |
13 | 6♦ | Ö | = | ♥K | -1370 | 11 | 92 | 92 | ♠EK7♥D86♦KD832♣65 | ♠84♥-♦Ekn109654♣ED109 | ♠EK7♥D86♦KD832♣65 | 104 | 66,67 | 104 |
14 | 1NT | Ö | +1 | ♠6 | -120 | 11 | 92 | 92 | ♠KD52♥K65♦KD3♣1096 | ♠Ekn8♥872♦kn984♣D72 | ♠KD52♥K65♦KD3♣1096 | 115 | 68,45 | 115 |
Rond 5, som Ö-V, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin | Rond 5, som Ö-V, mot Ulla-Maja Johannesson - Anita Brundin |
15 | 3NT | N | –1 | ♣D | -100 | 9 | 75 | 75 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | ♠K107♥1062♦97♣K9642 | ♠854♥Dkn9♦kn1065♣Dkn10 | 124 | 68,89 | 124 |
16 | 2♠ | N | –1 | ♣E | -50 | 10 | 83 | 83 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | ♠E8♥kn96♦10743♣9642 | ♠D732♥K10♦KD852♣E10 | 134 | 69,79 | 134 |
Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén | Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Rane - Artwor Wemlén |
17 | 1NT | S | +2 | ♦3 | 150 | 2 | 17 | 17 | ♠Dkn762♥E532♦94♣Ekn | ♠43♥K108♦K753♣8764 | ♠Dkn762♥E532♦94♣Ekn | 136 | 66,67 | 136 |
18 | 6♠ | N | –1 | ♣3 | -100 | 12 | 100 | 100 | ♠1053♥kn1063♦763♣K83 | ♠96♥E♦D5♣ED1076542 | ♠1053♥kn1063♦763♣K83 | 148 | 68,52 | 148 |
Rond 6, som Ö-V, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson | Rond 6, som Ö-V, mot Tommy Larsson - Jan Carlsson |
19 | 2♠ | V | = | ♦8 | -110 | 6 | 50 | 50 | ♠1098♥D10962♦E54♣K3 | ♠ED742♥Kkn♦D2♣D1074 | ♠1098♥D10962♦E54♣K3 | 154 | 67,54 | 154 |
20 | 4♠ | N | +2 | ♥7 | 680 | 2 | 17 | 17 | ♠10765♥975♦K6♣7532 | ♠8♥Dkn632♦Dkn754♣Dkn | ♠10765♥975♦K6♣7532 | 156 | 65,00 | 156 |
Rond 10, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson | Rond 10, som N-S, mot Anita Andersson - Ragnar Andersson |
21 | 3♠ | V | +1 | ♥5 | -170 | 2 | 17 | 17 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | ♠K74♥6♦K9842♣E763 | ♠5♥E954♦Ekn76♣kn942 | 158 | 62,70 | 158 |
22 | 4♥ | V | +2 | ♠E | -680 | 3 | 25 | 25 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | ♠842♥743♦64♣Dkn1075 | ♠EKkn1063♥82♦D9♣632 | 161 | 60,98 | 161 |
Rond 7, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin | Rond 7, som N-S, mot Göran Nilsson - Göran Brodin |
23 | 3NT | N | +1 | ♣kn | 630 | 7 | 58 | 58 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | ♠D2♥KDkn1098♦D94♣85 | ♠EKkn10♥-♦87532♣EKD6 | 168 | 60,87 | 168 |
24 | 4♠ | Ö | –1 | ♣7 | 50 | 6 | 50 | 50 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | ♠9853♥102♦D10832♣74 | ♠7♥Ekn976♦E5♣Kkn1052 | 174 | 60,42 | 174 |