Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Östra Mellansvenska BF
Distriktet
Hem
Klubb
Nyheter
Tävling
Tävlingsprogram
Allsvenskan
Distriktsmästerskap
Kalender
Kommande
Lagtävling
Resultat
Spelprogram
TÄVLING
ÖMBF tävlingsbestämmelser
SBF program
SBF tävlingsbestämmelser
Finalplatsfördelning ÖMBF
Primära flikar
Månad
Vecka
(aktiv flik)
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
Vecka 10, mars 2023
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
Tid
mån
6
tis
7
ons
8
tors
9
fre
10
lör
11
sön
12
09
09:00 - 13:00
Åtvidabergs BS
tisdagsbridge
10
10:00
Östra Mellansvenska BF
DM Par Mixed 2023 - final
12
12:30
Stigtomta BK
Dagtidsbridge
13
13:00 - 17:00
Västerviks BK
Måndagsbridgen-Partävling
13:00 - 17:00
Skänninge BK
Måndagsspel föranmälan
13:00
Norrköpingsbridgen
Fortsättningskurs: 20 slumpade brickor + teori - föranmälan
13:30 - 17:15
Mjölby BK
Partävling, HCP, föranmälan
13:00 - 16:00
Trosa BS
TemaBridge - Pratbridge
13:00
Kolmårdens BK
Onsdagsbridge, Kolmården, 13:00
13:15 - 17:00
Vadstena bridgeklubb
Onsdagsbridge
13:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp
13:00 - 17:00
Trosa BS
Partävling med HCP
13:30 - 17:00
Mjölby BK
SPF Dacke m HCP. Föranmälan
13:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp
13:00
Norrköpingsbridgen
Fredag par - föranmälan
15
15:00 - 18:30
IFK Norrköping
GH 4- mannalag HCP. OBS! Inställt p.g.a Väderlek
15:00
Kolmårdens BK
Söndagsbridge 15:00, med kurs
17
17:30 - 21:30
Finspångs BK
Marstävling del 1 av 4 3 bästa räknas
17:30
Helgenäs BK
Partävling
17:00
Kolmårdens BK
Kurs via Zoom (fredag)
18
18:00 - 21:45
Vadstena bridgeklubb
Sidogrupp
18:00 - 21:45
Vadstena bridgeklubb
Vinterbridge 4
18:00 - 21:30
IFK Norrköping
Partävling
18:00 - 21:15
Ödeshögs BK
RealBridge _föranmälan
18:30 - 22:00
Östra Ryds BK
Partävling HCP
18:30 - 21:30
Gnesta BK
Partävling
18:30 - 21:00
Skänninge BK
Träningsspel
18:30
Östra Mellansvenska BF
DM Par Open, klubbkval Linköping, del 2(2)
18:30
Filbyter Bridge
KM Par Open - del 2 (2)
18:30
Stigtomta BK
Kvällstävling
18:00 - 21:30
Motala Bridgeallians
Tisdag med föranmälan
18:00
Kolmårdens BK
****INSTÄLLT***Kolmården, tisdag - vår 2023 (KM 4:4)
18:00
Flens BS
Partävling
18:00
Norrköpingsbridgen
Tisdag par - föranmälan
18:30 - 22:30
Västerviks BK
Tisdagsbridgen-KM-par-Omg. 1(3)
18:30 - 21:30
Trosa BS
Inställd/Partävling
18:30
BK Sang, Oxelösund
Partävling lottad partner
18:30
Skänninge BK
Röd Grupp
18:00 - 22:15
Mjölby BK
Partävling, HCP, föranmälan
18:00 - 22:10
Kisa BS
KM par omg2
18:00 - 22:00
Söderköpings BS
Partävling
18:00 - 21:30
Ödeshögs BK
Partävling med Hcp, föranmälan
18:30 - 22:30
Nyköpings BS
Simultan
18:30 - 20:00
Motala Bridgeallians
Motalaserien våren 2023 - rond 3, halvlek 1
18:30
Filbyter Bridge
Partävling med hcp för mindre rutinerade (18 br)
18:00 - 22:00
Åtvidabergs BS
torsdagsbridge
18:00 - 21:30
Valdemarsviks BK
Kvällstävling
18:00
Kolmårdens BK
BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 - Vår (#10813 Kolmarden torsdag)
18:00
Ljungsbro BK
Partävling med hcp. Priser. Protesten behandlad. Spelat resultat gäller.
18:30
Östra Mellansvenska BF
DM Par Open, klubbkval Motala, del 2(2)
18:30
Boxholms BS
Partävling
18:30
Gamleby BK
Partävling HCP
18:00 - 20:24
Kolmårdens BK
Kolmården på BBO, vår, 18 brickor, Fredag (#10815 Kolmarden fredag)
20
20:15 - 22:00
Motala Bridgeallians
Motalaserien våren 2023 - rond 3, halvlek 2