Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Örebro läns BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Nerikeligan
Silverrallyt
Primära flikar
Månad
(aktiv flik)
Vecka
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
Januari 2022
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
mån
tis
ons
tors
fre
lör
sön
52
27
28
29
30
31
1
2
16:00
Kumla BS
SD220102 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17:00 - 21:00
Örebridgen
Partävling barometer
1
3
4
5
6
7
8
9
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:30
Kumla BS
MD220103 Parspel handikapp TL:Kimmo Pernu
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
18:00 - 22:00
Hällefors BK
Par
18:30
Kumla BS
TK220104 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30
Nora BK
Nora BBO
08:45 - 17:30
Lindesbergs BS
Trettondagsträffen
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30
Kumla BS
TD220106 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
17:00 - 22:00
Örebridgen
Magic
10:00 - 13:30
Örebridgen
Partävling MIXED hcp
16:00
Kumla BS
SD220109 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17:00 - 20:30
Örebridgen
LBC. Partävling barometer
2
10
11
12
13
14
15
16
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:30
Kumla BS
MD220110 Parspel handikapp TL:Kerstin Ljung
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Nora BK
Nora RB
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
18:00 - 22:00
Hällefors BK
KM par 1
18:30
Kumla BS
TK220111 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:20 - 22:40
Lindesbergs BS
Partävling
18:30
Nora BK
Nora BBO
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30
Kumla BS
TD220113 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
16:00
Kumla BS
SD220116 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17:00 - 21:00
Örebridgen
Partävling barometer
3
17
18
19
20
21
22
23
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:30
Kumla BS
MD220117 Parspel handikapp TL:Elisabeth Sandberg
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Nora BK
Nora RB
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
17:00 - 19:00
Örebridgen
Styrelsemöte
18:00 - 22:00
Hällefors BK
KM par 2
18:30
Kumla BS
TK220118 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:30
Nora BK
Nora BBO
18:40 - 22:00
Lindesbergs BS
Simultan
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30
Kumla BS
TD220120 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Örebridgen
Vinterligan
18:30
Örebridgen
Vinterligan IAF 1:1
18:30
Örebridgen
Vinterligan IAF 1:2
16:00
Kumla BS
SD220123 Övningsspel TL:Bengt Karlsson
17:00 - 21:00
Hällefors BK
Simultan, söndag kl.17
17:00 - 20:30
Örebridgen
Partävling Simultan (ej barometer)
4
24
25
26
27
28
29
30
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:30
Kumla BS
MD220124 Parspel handikapp TL:Kerstin Ljung
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Nora BK
Nora RB
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30 - 17:00
Hallsbergs BK
Trivselbridge
18:00 - 22:00
Hällefors BK
KM par 3
18:30
Kumla BS
TK220125 Parspel Handikapp TL:Kimmo Pernu
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
18:00 - 21:00
Örebridgen
Övningsspel
18:30
Nora BK
Nora BBO
18:40 - 22:00
Lindesbergs BS
Partävling Jour Kjell G
09:30 - 13:00
Örebridgen
Partävling med Hcp
13:30
Kumla BS
TD220127 Parspel handikapp TL:Lars Zetterberg
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Kumla BS
MD220127 Parspel handikapp TL:Elisabeth Sandberg
18:30
Örebridgen
Vinter ligan omg 2
18:30
Örebridgen
Vinterligan IAF 2:1
18:30
Örebridgen
Vinterligan IAF 2:2
09:45
Nora BK
Januarisilver - ÖLBF:s silverrally
17:00 - 20:30
Örebridgen
LBC. Partävling barometer
5
31
1
2
3
4
5
6
12:30 - 16:00
Örebridgen
Partävling med hcp
13:30
Kumla BS
MD220131 Parspel handikapp TL:Kerstin Ljung
18:00 - 21:30
Örebridgen
Partävling med hcp
18:30 - 22:30
Hallsbergs BK
Partävling
18:30
Nora BK
Nora RB