Partävling Tisdag, Hcp, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 206,5 | 47,81 | Eva Lena Glimne - Greger Sundgren | Eva Lena Glimne Greger Sundgren | -26,9 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Ulla Skärberg - Birgitta Lidén Nilsson | Rond 7, som N-S, mot Ulla Skärberg - Birgitta Lidén Nilsson |
1 | 1♥ | Ö | +3 | ♠5 | -170 | 1 | 6 | 6 | ♠KDkn4♥D65♦654♣D73 | ♠9853♥kn72♦KD7♣kn104 | ♠KDkn4♥D65♦654♣D73 | 1 | 5,56 | 1 |
2 | 4♥ | V | –2 | ♠10 | 100 | 18 | 100 | 100 | ♠103♥kn7♦KD9654♣Kkn5 | ♠D642♥10653♦-♣98643 | ♠103♥kn7♦KD9654♣Kkn5 | 19 | 52,78 | 19 |
Rond 2, som Ö-V, mot Hans Ulver - Gunilla Ulver | Rond 2, som Ö-V, mot Hans Ulver - Gunilla Ulver |
3 | 3♦ | S | = | ♠8 | 110 | 9 | 50 | 50 | ♠ED74♥52♦Ekn10♣Kkn62 | ♠10983♥kn98764♦2♣D9 | ♠ED74♥52♦Ekn10♣Kkn62 | 28 | 51,85 | 28 |
4 | 4♥ | Ö | +1 | ♦10 | -650 | 11 | 61 | 61 | ♠ED63♥KDkn86♦kn97♣E | ♠K92♥1043♦ED82♣Dkn3 | ♠ED63♥KDkn86♦kn97♣E | 39 | 54,17 | 39 |
Rond 8, som N-S, mot Karl-Otto Waara - Tommy Johansson | Rond 8, som N-S, mot Karl-Otto Waara - Tommy Johansson |
5 | 3NT | V | +3 | ♣6 | -490 | 3 | 17 | 17 | ♠Ekn54♥D1072♦K97♣64 | ♠K1073♥983♦3♣109532 | ♠Ekn54♥D1072♦K97♣64 | 42 | 46,67 | 42 |
6 | 3♠ | V | +1 | ♦4 | -170 | 0 | 0 | 0 | ♠3♥1087♦754♣EDkn873 | ♠K104♥Ekn52♦10962♣K5 | ♠3♥1087♦754♣EDkn873 | 42 | 38,89 | 42 |
Rond 3, som Ö-V, mot Hans Cederlid - Henrik Hansen | Rond 3, som Ö-V, mot Hans Cederlid - Henrik Hansen |
7 | 3NT | N | = | ♥3 | 600 | 3 | 17 | 17 | ♠98♥108532♦E♣kn8753 | ♠kn1076♥K7♦Dkn95♣D102 | ♠98♥108532♦E♣kn8753 | 45 | 35,71 | 45 |
8 | 3NT | N | = | ♠3 | 400 | 5 | 28 | 28 | ♠9753♥D103♦E5♣D874 | ♠102♥kn75♦10642♣K1096 | ♠9753♥D103♦E5♣D874 | 50 | 34,72 | 50 |
Rond 9, som N-S, mot Rolf Nilsson - Matts Idoffsson | Rond 9, som N-S, mot Rolf Nilsson - Matts Idoffsson |
9 | 2NT | N | +2 | ♥3 | 180 | 16 | 89 | 89 | ♠kn954♥kn65♦52♣D1063 | ♠D6♥KD102♦EK108♣E98 | ♠kn954♥kn65♦52♣D1063 | 66 | 40,74 | 66 |
10 | 3NTx | N | = | ♥9 | 750 | 18 | 100 | 100 | ♠D97♥Dkn6♦ED103♣Kkn3 | ♠kn82♥E742♦K5♣D874 | ♠D97♥Dkn6♦ED103♣Kkn3 | 84 | 46,67 | 84 |
Rond 4, som Ö-V, mot Bengt-Göran Einarsson - Benny Nilsson | Rond 4, som Ö-V, mot Bengt-Göran Einarsson - Benny Nilsson |
11 | 4♦ | Ö | –2 | ♥5 | 100 | 10 | 56 | 56 | ♠654♥-♦EKkn7543♣K43 | ♠103♥kn97642♦10♣Dkn52 | ♠654♥-♦EKkn7543♣K43 | 94 | 47,47 | 94 |
12 | 4♠ | V | +1 | ♥3 | -450 | 12 | 67 | 67 | ♠ED3♥D75♦E3♣EDkn32 | ♠kn10852♥Ekn84♦D75♣5 | ♠ED3♥D75♦E3♣EDkn32 | 106 | 49,07 | 106 |
Rond 10, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Anders Persson | Rond 10, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Anders Persson |
13 | 4♣ | Ö | –3 | ♠9 | 300 | 5 | 28 | 28 | ♠kn104♥83♦kn5♣EKDkn32 | ♠D8♥D542♦ED97♣754 | ♠kn104♥83♦kn5♣EKDkn32 | 111 | 47,44 | 111 |
14 | 3♠ | V | = | ♦5 | -140 | 18 | 100 | 100 | ♠Kkn96♥7♦EKkn84♣D86 | ♠10542♥1083♦73♣E954 | ♠Kkn96♥7♦EKkn84♣D86 | 129 | 51,19 | 129 |
Rond 5, som Ö-V, mot Diana Avasoo - Claes-Göran Ahlgren | Rond 5, som Ö-V, mot Diana Avasoo - Claes-Göran Ahlgren |
15 | 3NT | Ö | +1 | ♥7 | -430 | 17 | 94 | 94 | ♠Dkn2♥E42♦kn8♣EK1054 | ♠K1086♥1086♦ED10765♣- | ♠Dkn2♥E42♦kn8♣EK1054 | 146 | 54,07 | 146 |
16 | 3NT | N | = | ♦9 | 400 | 5 | 28 | 28 | ♠873♥10963♦9876♣E4 | ♠D64♥KD8♦Ekn5♣kn986 | ♠873♥10963♦9876♣E4 | 151 | 52,43 | 151 |
Rond 11 | Rond 11 |
17 | Frirond | 9,7 | 54 | 54 | ♠E87♥Ekn32♦ED4♣964 | ♠kn42♥K8♦Kkn1082♣1075 | ♠E87♥Ekn32♦ED4♣964 | 160,7 | 52,52 | 160,7 |
Rond 11 | Rond 11 |
18 | Frirond | 9,7 | 54 | 54 | ♠E732♥862♦K3♣EKDkn | ♠Kkn♥E5♦Dkn9864♣965 | ♠E732♥862♦K3♣EKDkn | 170,4 | 52,59 | 170,4 |
Rond 6, som Ö-V, mot Jörgen Persson - Stig-Arne Någård | Rond 6, som Ö-V, mot Jörgen Persson - Stig-Arne Någård |
19 | 3♥ | S | –1 | ♣5 | -50 | 11 | 61 | 61 | ♠Kkn♥Dkn54♦kn5♣ED982 | ♠E7653♥-♦D9876♣1075 | ♠Kkn♥Dkn54♦kn5♣ED982 | 181,4 | 53,04 | 181,4 |
20 | 3♥ | Ö | –1 | ♣4 | 100 | 8 | 44 | 44 | ♠4♥E109875♦E3♣kn1053 | ♠ED962♥-♦Kkn10975♣D7 | ♠4♥E109875♦E3♣kn1053 | 189,4 | 52,61 | 189,4 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson | Rond 12, som Ö-V, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson |
21 | 2♦x | N | = | ♠8 | 180 | 0 | 0 | 0 | ♠8764♥D1096♦-♣kn10853 | ♠D105♥K7♦K10862♣KD9 | ♠8764♥D1096♦-♣kn10853 | 189,4 | 50,11 | 189,4 |
22 | 1NT | Ö | +2 | ♦2 | -150 | 18 | 100 | 100 | ♠D952♥D7♦Kkn5♣EK76 | ♠Kkn83♥8543♦D83♣108 | ♠D952♥D7♦Kkn5♣EK76 | 207,4 | 52,37 | 207,4 |
Rond 1, som N-S, mot Stefan Krantz - Magnus Widerström | Rond 1, som N-S, mot Stefan Krantz - Magnus Widerström |
23 | 2NT | S | +1 | ♥kn | 150 | 12 | 67 | 67 | ♠108♥87♦K96♣KDkn1052 | ♠D64♥KD32♦kn1074♣E7 | ♠108♥87♦K96♣KDkn1052 | 219,4 | 53,00 | 219,4 |
24 | 3NT | V | –1 | ♦3 | 50 | 14 | 78 | 78 | ♠E7♥62♦D6432♣Dkn96 | ♠kn962♥754♦K875♣K8 | ♠E7♥62♦D6432♣Dkn96 | 233,4 | 54,03 | 233,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior