Partävling Måndag eftermiddag hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
29 | 353,2 | 45,99 | Ann Bellander - Britten Synnergren | Ann Bellander Britten Synnergren | -4,7 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Bengt Hilborn - Hélene Hommerberg Messing | Rond 1, som Ö-V, mot Bengt Hilborn - Hélene Hommerberg Messing |
1 | 2♥ | S | = | ♠kn | 110 | 8 | 25 | 25 | ♠7432♥Ekn10♦E765♣E7 | ♠kn108♥K♦D832♣kn10942 | ♠7432♥Ekn10♦E765♣E7 | 8 | 25,00 | 8 |
2 | 3♠ | V | –2 | ♦E | 100 | 3 | 9 | 9 | ♠K876♥6♦D976♣Kkn43 | ♠kn10543♥Ekn74♦kn10♣E2 | ♠K876♥6♦D976♣Kkn43 | 11 | 17,19 | 11 |
Rond 7 | Rond 7 |
3 | Frirond | 14,9 | 47 | 47 | ♠73♥952♦876543♣kn4 | ♠1064♥kn10863♦kn109♣32 | ♠73♥952♦876543♣kn4 | 25,9 | 26,98 | 25,9 |
Rond 7 | Rond 7 |
4 | Frirond | 14,9 | 47 | 47 | ♠107♥EK75♦E3♣EKkn109 | ♠Ekn95♥432♦kn102♣D32 | ♠107♥EK75♦E3♣EKkn109 | 40,8 | 31,87 | 40,8 |
Rond 8, som Ö-V, mot Teresa Holmberg - Alice Hammartorp | Rond 8, som Ö-V, mot Teresa Holmberg - Alice Hammartorp |
5 | 2♣ | Ö | +2 | ♠D | -130 | 7 | 22 | 22 | ♠2♥K3♦Ekn9♣EDkn7632 | ♠K93♥D105♦KD10532♣9 | ♠2♥K3♦Ekn9♣EDkn7632 | 47,8 | 29,88 | 47,8 |
6 | 2♥ | Ö | = | ♠K | -110 | 31 | 97 | 97 | ♠92♥Kkn1095♦Kkn5♣D83 | ♠E105♥842♦E1062♣kn95 | ♠92♥Kkn1095♦Kkn5♣D83 | 78,8 | 41,04 | 78,8 |
Rond 12, som N-S, mot Christina Kronlund - Thomas Ålander | Rond 12, som N-S, mot Christina Kronlund - Thomas Ålander |
7 | 4♥ | S | = | ♦2 | 620 | 10 | 31 | 31 | ♠EKD9♥E532♦63♣EKkn | ♠kn3♥Kkn1064♦D54♣963 | ♠EKD9♥E532♦63♣EKkn | 88,8 | 39,64 | 88,8 |
8 | 4♠ | S | –1 | ♥K | -50 | 29 | 91 | 91 | ♠K976♥5♦10852♣9876 | ♠Dkn852♥E74♦ED7♣D5 | ♠K976♥5♦10852♣9876 | 117,8 | 46,02 | 117,8 |
Rond 11, som Ö-V, mot Gunnar Hudin - Elisabet Hudin | Rond 11, som Ö-V, mot Gunnar Hudin - Elisabet Hudin |
9 | 4♥ | V | = | ♠E | -620 | 4 | 13 | 13 | ♠kn93♥D972♦1053♣KD8 | ♠KD42♥EKkn10♦EKkn4♣5 | ♠kn93♥D972♦1053♣KD8 | 121,8 | 42,29 | 121,8 |
10 | 3♦ | S | = | ♥7 | 110 | 20 | 63 | 63 | ♠Kkn8♥E653♦1072♣D73 | ♠9652♥K87♦K♣Ekn862 | ♠Kkn8♥E653♦1072♣D73 | 141,8 | 44,31 | 141,8 |
Rond 4, som Ö-V, mot Bodil Mörnstad - Christer Löfgren | Rond 4, som Ö-V, mot Bodil Mörnstad - Christer Löfgren |
11 | 2♣ | V | –1 | ♦2 | 50 | 5 | 16 | 16 | ♠10873♥Dkn72♦ED53♣E | ♠K92♥E86♦K4♣98532 | ♠10873♥Dkn72♦ED53♣E | 146,8 | 41,70 | 146,8 |
12 | 2♣ | V | +3 | ♦9 | -150 | 14 | 44 | 44 | ♠D10♥kn10954♦D3♣E1073 | ♠EKkn6♥-♦EK74♣96542 | ♠D10♥kn10954♦D3♣E1073 | 160,8 | 41,88 | 160,8 |
Rond 6, som N-S, mot Adam Wasserstrom - Ingvar Malmkvist | Rond 6, som N-S, mot Adam Wasserstrom - Ingvar Malmkvist |
13 | 4♠ | S | –3 | ♦K | -300 | 3 | 9 | 9 | ♠-♥D54♦1043♣D1098642 | ♠ED1097654♥E6♦87♣K | ♠-♥D54♦1043♣D1098642 | 163,8 | 39,38 | 163,8 |
14 | 4♠ | S | = | ♦kn | 420 | 15 | 47 | 47 | ♠K103♥-♦EK643♣kn10942 | ♠Ekn986♥KD107♦85♣KD | ♠K103♥-♦EK643♣kn10942 | 178,8 | 39,91 | 178,8 |
Rond 3, som Ö-V, mot Rutger Persson - Claes Nilsson | Rond 3, som Ö-V, mot Rutger Persson - Claes Nilsson |
15 | 3♥ | N | –1 | ♣6 | -100 | 10 | 31 | 31 | ♠kn42♥D♦Kkn10542♣ED6 | ♠E73♥kn75♦D♣kn107532 | ♠kn42♥D♦Kkn10542♣ED6 | 188,8 | 39,33 | 188,8 |
16 | 3♥ | V | +2 | ♦5 | -200 | 18 | 56 | 56 | ♠E109♥K2♦kn642♣8432 | ♠5♥Ekn10985♦EK973♣D | ♠E109♥K2♦kn642♣8432 | 206,8 | 40,39 | 206,8 |
Rond 5, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge | Rond 5, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Mona Berge |
17 | 2♠ | Ö | = | ♦E | -110 | 22 | 69 | 69 | ♠Dkn1084♥E104♦732♣95 | ♠E92♥KD75♦kn96♣E62 | ♠Dkn1084♥E104♦732♣95 | 228,8 | 42,06 | 228,8 |
18 | 2♦ | V | +3 | ♠4 | -150 | 6 | 19 | 19 | ♠E105♥K1073♦109♣E742 | ♠73♥E92♦EKkn8762♣5 | ♠E105♥K1073♦109♣E742 | 234,8 | 40,76 | 234,8 |
Rond 2, som Ö-V, mot Marie-Christine Fransson - Åse Linde | Rond 2, som Ö-V, mot Marie-Christine Fransson - Åse Linde |
19 | 3NT | V | +1 | ♥6 | -630 | 19,2 | 60 | 60 | ♠D6♥3♦K652♣EDkn932 | ♠EK104♥E1052♦E874♣7 | ♠D6♥3♦K652♣EDkn932 | 254 | 41,78 | 254 |
20 | 2NT | N | –3 | ♦9 | -300 | 25 | 78 | 78 | ♠3♥876♦ED9842♣D97 | ♠EKD1076♥kn952♦3♣K8 | ♠3♥876♦ED9842♣D97 | 279 | 43,59 | 279 |
Rond 10, som Ö-V, mot Anita Persson - Margareta Thorsen | Rond 10, som Ö-V, mot Anita Persson - Margareta Thorsen |
21 | 2♣ | Ö | –3 | ♦E | 150 | 1 | 3 | 3 | ♠ED5♥753♦1083♣KD104 | ♠Kkn93♥Dkn84♦92♣E75 | ♠ED5♥753♦1083♣KD104 | 280 | 41,67 | 280 |
22 | 2NT | V | +1 | ♥3 | -150 | 30,9 | 96 | 96 | ♠kn72♥E7♦Kkn8762♣K5 | ♠E865♥D102♦-♣Dkn10764 | ♠kn72♥E7♦Kkn8762♣K5 | 310,9 | 44,16 | 310,9 |
Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Mats Gullin | Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Mats Gullin |
23 | 2♥ | Ö | = | ♦K | -110 | 22 | 69 | 69 | ♠E97♥ED1092♦kn3♣874 | ♠K8654♥kn5♦E1084♣63 | ♠E97♥ED1092♦kn3♣874 | 332,9 | 45,23 | 332,9 |
24 | 2♠ | Ö | +2 | ♦K | -170 | 25 | 78 | 78 | ♠Ekn1052♥KDkn83♦3♣105 | ♠K4♥E95♦kn984♣9874 | ♠Ekn1052♥KDkn83♦3♣105 | 357,9 | 46,60 | 357,9 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior