Partävling, tisdag 13 juni, vecka 24
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23 | 236,1 | 44,72 | Anna-Maj Lundberg - Siw Sörensson | Anna-Maj Lundberg Siw Sörensson | 46,1 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Ulla-Maija Johannesson - Krister Jönsson | Rond 7, som Ö-V, mot Ulla-Maija Johannesson - Krister Jönsson |
1 | Pass | 7 | 32 | 32 | ♠K983♥K54♦E42♣1052 | ♠52♥Ekn87♦D986♣K63 | ♠K983♥K54♦E42♣1052 | 7 | 31,82 | 7 |
2 | 2♣ | Ö | = | ♥10 | -90 | 2 | 9 | 9 | ♠ED96♥9853♦8♣EK72 | ♠7542♥EKD7♦97♣kn94 | ♠ED96♥9853♦8♣EK72 | 9 | 20,45 | 9 |
Rond 1, som Ö-V, mot Ulla-Britt Olsson - Anita Ljunggren | Rond 1, som Ö-V, mot Ulla-Britt Olsson - Anita Ljunggren |
5 | 5♥ | S | –2 | ♠2 | -200 | 20 | 91 | 91 | ♠D108♥107653♦D106♣K10 | ♠Kkn432♥2♦873♣7642 | ♠D108♥107653♦D106♣K10 | 29 | 43,94 | 29 |
6 | 4♠ | S | +1 | ♥7 | 450 | 14 | 64 | 64 | ♠E♥KD1086♦E843♣542 | ♠-♥kn97543♦D105♣K1063 | ♠E♥KD1086♦E843♣542 | 43 | 48,86 | 43 |
Rond 8, som Ö-V, mot Lennart Tukia - Rune Karlsson | Rond 8, som Ö-V, mot Lennart Tukia - Rune Karlsson |
7 | 2♠ | S | +1 | ♣E | 140 | 8 | 36 | 36 | ♠7♥K1095♦kn975♣Kkn109 | ♠E104♥Dkn4♦E3♣ED654 | ♠7♥K1095♦kn975♣Kkn109 | 51 | 46,36 | 51 |
8 | 3NT | N | +1 | ♥10 | 430 | 4 | 18 | 18 | ♠106♥10943♦10842♣Dkn9 | ♠82♥kn62♦ED♣E105432 | ♠106♥10943♦10842♣Dkn9 | 55 | 41,67 | 55 |
Rond 2, som Ö-V, mot Jan-Åke Ohlsson - Thomas Persson | Rond 2, som Ö-V, mot Jan-Åke Ohlsson - Thomas Persson |
9 | 3NT | V | –2 | ♦6 | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠kn9874♥K105♦84♣K94 | ♠K♥ED94♦ED93♣Ekn103 | ♠kn9874♥K105♦84♣K94 | 55 | 35,71 | 55 |
10 | 1♠ | S | = | ♣E | 80 | 6 | 27 | 27 | ♠kn93♥kn10974♦ED5♣K10 | ♠1076♥3♦K87♣Ekn9643 | ♠kn93♥kn10974♦ED5♣K10 | 61 | 34,66 | 61 |
Rond 9, som N-S, mot Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog | Rond 9, som N-S, mot Maj-Britt Nilsson - Annette Areskog |
11 | 2♥ | V | = | ♣2 | -110 | 2 | 9 | 9 | ♠K1085♥963♦107♣K1082 | ♠E432♥kn4♦EDkn86♣kn6 | ♠K1085♥963♦107♣K1082 | 63 | 31,82 | 63 |
12 | 4♠ | Ö | –2 | ♣E | 100 | 12 | 55 | 55 | ♠103♥EK96♦104♣KD1064 | ♠K4♥108432♦E982♣E8 | ♠103♥EK96♦104♣KD1064 | 75 | 34,09 | 75 |
Rond 3, som N-S, mot Mats Andersson - Peter Ahlström | Rond 3, som N-S, mot Mats Andersson - Peter Ahlström |
13 | 3♦ | V | –1 | ♥E | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠E32♥EKD1083♦E♣1043 | ♠D984♥95♦654♣KD96 | ♠E32♥EKD1083♦E♣1043 | 75 | 30,99 | 75 |
14 | 1♦ | Ö | +1 | ♥7 | -90 | 2 | 9 | 9 | ♠ED3♥E852♦ED♣8732 | ♠8652♥KD7♦K63♣Dkn5 | ♠ED3♥E852♦ED♣8732 | 77 | 29,17 | 77 |
Rond 10, som Ö-V, mot Marguerite Treijner - Anna Oknowska | Rond 10, som Ö-V, mot Marguerite Treijner - Anna Oknowska |
15 | 2♥ | Ö | +1 | ♣6 | -140 | 20 | 91 | 91 | ♠-♥EDkn107432♦Ekn2♣105 | ♠kn964♥9♦D963♣Dkn92 | ♠-♥EDkn107432♦Ekn2♣105 | 97 | 33,92 | 97 |
16 | 2♠ | Ö | +1 | ♣8 | -140 | 22 | 100 | 100 | ♠9642♥E109♦E8♣D742 | ♠Ekn7♥K863♦K954♣96 | ♠9642♥E109♦E8♣D742 | 119 | 38,64 | 119 |
Rond 4, som N-S, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld | Rond 4, som N-S, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld |
17 | 4♠ | S | –3 | ♦E | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn10♥EKDkn♦754♣963 | ♠KD96♥982♦Dkn6♣D108 | ♠Ekn10♥EKDkn♦754♣963 | 119 | 36,06 | 119 |
18 | 2♥ | S | +3 | ♣D | 200 | 1 | 5 | 5 | ♠10642♥632♦KD♣E1042 | ♠EKkn9♥EKDkn105♦1097♣- | ♠10642♥632♦KD♣E1042 | 120 | 34,09 | 120 |
Rond 11, som N-S, mot Bengt Gundel - Hans-Ingvar Wilhelmsson | Rond 11, som N-S, mot Bengt Gundel - Hans-Ingvar Wilhelmsson |
19 | 3NT | N | –1 | ♠D | -50 | 3 | 14 | 14 | ♠EK♥EKD♦D72♣98632 | ♠943♥9863♦Kkn4♣E74 | ♠EK♥EKD♦D72♣98632 | 123 | 32,89 | 123 |
20 | 4♠ | N | –1 | ♦E | -100 | 4 | 18 | 18 | ♠KDkn763♥ED63♦4♣73 | ♠85♥K84♦Dkn97♣ED54 | ♠KDkn763♥ED63♦4♣73 | 127 | 32,07 | 127 |
Rond 5, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Gullan Nilsson | Rond 5, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Gullan Nilsson |
21 | 3NT | N | +1 | ♠3 | 630 | 8 | 36 | 36 | ♠E543♥752♦973♣1064 | ♠92♥KD83♦KD652♣82 | ♠E543♥752♦973♣1064 | 135 | 32,30 | 135 |
22 | 3♠ | Ö | –1 | ♦E | 100 | 9 | 41 | 41 | ♠Kkn865♥D72♦6♣EK85 | ♠E92♥E943♦1085♣kn43 | ♠Kkn865♥D72♦6♣EK85 | 144 | 32,73 | 144 |
Rond 12, som Ö-V, mot Eva Jönsson - Siw Böös | Rond 12, som Ö-V, mot Eva Jönsson - Siw Böös |
23 | 2♠ | S | +1 | ♦5 | 140 | 8 | 36 | 36 | ♠kn7♥Kkn75♦Ekn104♣D103 | ♠86♥ED104♦9865♣975 | ♠kn7♥Kkn75♦Ekn104♣D103 | 152 | 32,90 | 152 |
24 | 2NT | S | +2 | ♥3 | 180 | 10 | 45 | 45 | ♠43♥K982♦kn76♣D975 | ♠1075♥E743♦E104♣1082 | ♠43♥K982♦kn76♣D975 | 162 | 33,47 | 162 |
Rond 6, som Ö-V, mot Jens Jensen - Margareta Mårtensson | Rond 6, som Ö-V, mot Jens Jensen - Margareta Mårtensson |
25 | 1NT | V | +1 | ♦kn | -120 | 13 | 59 | 59 | ♠Kkn1083♥8♦843♣Kkn63 | ♠E52♥KDkn2♦D72♣E87 | ♠Kkn1083♥8♦843♣Kkn63 | 175 | 34,58 | 175 |
26 | 3NT | N | –1 | ♣5 | -100 | 15 | 68 | 68 | ♠92♥D96♦98542♣Kkn5 | ♠D10865♥85♦EDkn10♣92 | ♠92♥D96♦98542♣Kkn5 | 190 | 35,98 | 190 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior