Individuell tävling, Barometer
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
8 | 45,8 | 47,73 | Gunnel Näswall | Gunnel Näswall | Skellefteå BK | Skellefteå BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Väst, med Roger Nilsson, mot Kjell Bystedt - N-G Nilsson | Rond 1, som Väst, med Roger Nilsson, mot Kjell Bystedt - N-G Nilsson |
1 | 3♣ | V | –1 | ♥E | 50 | 2 | 50 | 50 | ♠543♥Kkn♦953♣EDkn64 | ♠K96♥D1073♦K7♣K532 | ♠543♥Kkn♦953♣EDkn64 | 2 | 50,00 | 2 |
2 | 2♠ | S | = | ♥E | 110 | 0 | 0 | 0 | ♠E7543♥E7♦84♣E1087 | ♠8♥Dkn986♦K96♣D643 | ♠E7543♥E7♦84♣E1087 | 2 | 25,00 | 2 |
Rond 2, som Öst, med Lars-Göran Blomkvist, mot Melker Fransson - Mats Lundquist | Rond 2, som Öst, med Lars-Göran Blomkvist, mot Melker Fransson - Mats Lundquist |
3 | 1♦ | N | = | ♣E | 70 | 4 | 100 | 100 | ♠K9♥987♦10974♣ED105 | ♠10642♥ED6♦kn8♣kn943 | ♠K9♥987♦10974♣ED105 | 6 | 50,00 | 6 |
4 | 3♥ | N | –2 | ♣9 | -200 | 4 | 100 | 100 | ♠D1098642♥9♦kn842♣9 | ♠5♥Kkn43♦E7♣EDkn1053 | ♠D1098642♥9♦kn842♣9 | 10 | 62,50 | 10 |
Rond 3 | Rond 3 |
5 | Frirond | 1,9 | 48 | 48 | ♠Dkn92♥Kkn75♦D♣D1087 | ♠6♥D10432♦K10985♣95 | ♠Dkn92♥Kkn75♦D♣D1087 | 11,9 | 59,50 | 11,9 |
6 | Frirond | 1,9 | 48 | 48 | ♠EK7♥E94♦D652♣Dkn6 | ♠kn10643♥Dkn♦kn7♣K1082 | ♠EK7♥E94♦D652♣Dkn6 | 13,8 | 57,50 | 13,8 |
Rond 4, som Syd, med Kjell Bystedt, mot Mats Lundquist - Stefan Andersson | Rond 4, som Syd, med Kjell Bystedt, mot Mats Lundquist - Stefan Andersson |
7 | 3NT | Ö | +3 | ♥9 | -690 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn953♥D9♦kn♣87532 | ♠E7♥Ekn1053♦D8♣K964 | ♠Dkn953♥D9♦kn♣87532 | 13,8 | 49,29 | 13,8 |
8 | 4♥ | V | –1 | ♣6 | 50 | 2 | 50 | 50 | ♠KD72♥kn964♦8♣kn1074 | ♠kn103♥K3♦EKD1063♣63 | ♠KD72♥kn964♦8♣kn1074 | 15,8 | 49,38 | 15,8 |
Rond 5, som Nord, med Eva-Britt Blomkvist, mot Torbjörn Utterström - Stefan Andersson | Rond 5, som Nord, med Eva-Britt Blomkvist, mot Torbjörn Utterström - Stefan Andersson |
9 | 2♣ | Ö | +1 | ♣4 | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn95♥E109♦642♣985 | ♠D83♥Dkn83♦Kkn1053♣4 | ♠Ekn95♥E109♦642♣985 | 15,8 | 43,89 | 15,8 |
10 | 2♣ | Ö | +2 | ♠D | -130 | 3 | 75 | 75 | ♠1042♥K1095♦kn63♣Ekn4 | ♠Dkn973♥632♦K107♣102 | ♠1042♥K1095♦kn63♣Ekn4 | 18,8 | 47,00 | 18,8 |
Rond 6, som Syd, med Tomas Oskarsson, mot Eva-Britt Blomkvist - Lars-Göran Blomkvist | Rond 6, som Syd, med Tomas Oskarsson, mot Eva-Britt Blomkvist - Lars-Göran Blomkvist |
11 | 3NT | N | +2 | ♦7 | 460 | 2 | 50 | 50 | ♠E872♥EDkn98♦E3♣E4 | ♠KD9♥73♦D1054♣KD62 | ♠E872♥EDkn98♦E3♣E4 | 20,8 | 47,27 | 20,8 |
12 | 3NT | Ö | +3 | ♦9 | -490 | 0 | 0 | 0 | ♠87♥D106♦9875♣kn1062 | ♠KDkn4♥K75♦E1032♣87 | ♠87♥D106♦9875♣kn1062 | 20,8 | 43,33 | 20,8 |
Rond 7, som Öst, med Mats Lundquist, mot Waldemar Bro - Tomas Oskarsson | Rond 7, som Öst, med Mats Lundquist, mot Waldemar Bro - Tomas Oskarsson |
13 | 3NT | N | –1 | ♥10 | -100 | 3 | 75 | 75 | ♠kn986♥109874♦75♣K3 | ♠K75♥Kkn♦K986♣D984 | ♠kn986♥109874♦75♣K3 | 23,8 | 45,77 | 23,8 |
14 | 3NT | S | +2 | ♠8 | 460 | 0 | 0 | 0 | ♠E104♥D864♦D9♣kn1053 | ♠kn98652♥107♦743♣E2 | ♠E104♥D864♦D9♣kn1053 | 23,8 | 42,50 | 23,8 |
Rond 8, som Nord, med Stefan Andersson, mot Anita Börjesson - N-G Nilsson | Rond 8, som Nord, med Stefan Andersson, mot Anita Börjesson - N-G Nilsson |
15 | 3NT | S | +2 | ♥6 | 660 | 3 | 75 | 75 | ♠E10873♥K8♦-♣EKkn752 | ♠Kkn5♥Dkn75♦Ekn54♣64 | ♠E10873♥K8♦-♣EKkn752 | 26,8 | 44,67 | 26,8 |
16 | 1NT | V | = | ♣E | -90 | 4 | 100 | 100 | ♠98642♥2♦10864♣EK9 | ♠E103♥D97♦KD95♣1064 | ♠98642♥2♦10864♣EK9 | 30,8 | 48,12 | 30,8 |
Rond 9, som Syd, med Anita Börjesson, mot Roger Nilsson - Eva-Britt Blomkvist | Rond 9, som Syd, med Anita Börjesson, mot Roger Nilsson - Eva-Britt Blomkvist |
17 | 4♥ | Ö | +2 | ♦E | -480 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn7♥6♦EDkn43♣9743 | ♠K10542♥4♦765♣kn1052 | ♠Ekn7♥6♦EDkn43♣9743 | 30,8 | 45,29 | 30,8 |
18 | 3NT | N | –2 | ♦5 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn3♥Kkn763♦2♣E765 | ♠EK54♥42♦K987♣K32 | ♠Dkn3♥Kkn763♦2♣E765 | 30,8 | 42,78 | 30,8 |
Rond 10, som Väst, med N-G Nilsson, mot Torbjörn Utterström - Tomas Oskarsson | Rond 10, som Väst, med N-G Nilsson, mot Torbjörn Utterström - Tomas Oskarsson |
19 | 4♠ | N | –1 | ♣4 | -50 | 4 | 100 | 100 | ♠kn103♥ED74♦kn65♣1085 | ♠98♥10862♦ED32♣kn94 | ♠kn103♥ED74♦kn65♣1085 | 34,8 | 45,79 | 34,8 |
20 | 3NT | V | –5 | ♥2 | 500 | 0 | 0 | 0 | ♠104♥E5♦K854♣EK963 | ♠KD75♥1076♦763♣kn102 | ♠104♥E5♦K854♣EK963 | 34,8 | 43,50 | 34,8 |
Rond 11, som Öst, med Torbjörn Utterström, mot Melker Fransson - Roger Nilsson | Rond 11, som Öst, med Torbjörn Utterström, mot Melker Fransson - Roger Nilsson |
21 | 4♠ | Ö | +2 | ♥E | -480 | 4 | 100 | 100 | ♠EKDkn1073♥-♦E1064♣K3 | ♠54♥98764♦K9853♣6 | ♠EKDkn1073♥-♦E1064♣K3 | 38,8 | 46,19 | 38,8 |
22 | 3NT | Ö | = | ♦2 | -600 | 2 | 50 | 50 | ♠7♥EK865♦D984♣K96 | ♠kn10532♥D9♦E7♣E1082 | ♠7♥EK865♦D984♣K96 | 40,8 | 46,36 | 40,8 |
Rond 12, som Nord, med Melker Fransson, mot Anita Börjesson - Waldemar Bro | Rond 12, som Nord, med Melker Fransson, mot Anita Börjesson - Waldemar Bro |
23 | 4♠ | Ö | –2 | ♥6 | 200 | 3 | 75 | 75 | ♠kn10986♥EK84♦4♣1054 | ♠-♥kn962♦K98753♣K32 | ♠kn10986♥EK84♦4♣1054 | 43,8 | 47,61 | 43,8 |
24 | 4♠ | V | –1 | ♥E | 50 | 2 | 50 | 50 | ♠E53♥EKkn1094♦8♣Ekn7 | ♠108♥765♦Dkn9743♣105 | ♠E53♥EKkn1094♦8♣Ekn7 | 45,8 | 47,71 | 45,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior