BBO Skåne Malmo BK
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 148,8 | 56,36 | Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Anita Gullberg Wlodek Tugendraich | -5,6 | Lunds BK | Lunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som N-S, mot Mona Hallström - Ildiko Lang | Rond 2, som N-S, mot Mona Hallström - Ildiko Lang |
3 | 4♥ | S | –1 | ♠5 | -50 | 2 | 20 | 20 | ♠E109♥kn85♦1076♣KD86 | ♠kn62♥EKD109♦KD32♣7 | ♠E109♥kn85♦1076♣KD86 | 2 | 15,38 | 2 |
4 | 4♠ | Ö | +2 | ♦3 | -680 | 2 | 20 | 20 | ♠64♥K75432♦102♣1076 | ♠kn93♥ED1098♦kn83♣K8 | ♠64♥K75432♦102♣1076 | 4 | 15,38 | 4 |
Rond 3, som N-S, mot Lotta Carlsson - Helén Harjamäki | Rond 3, som N-S, mot Lotta Carlsson - Helén Harjamäki |
5 | 1♠ | N | = | ♥E | 80 | 8 | 80 | 80 | ♠EKD953♥2♦E102♣kn98 | ♠10♥Dkn9643♦964♣K43 | ♠EKD953♥2♦E102♣kn98 | 12 | 30,77 | 12 |
6 | 1♥ | S | +3 | ♦6 | 170 | 8 | 80 | 80 | ♠52♥E108♦E1087♣K853 | ♠ED74♥kn762♦D53♣D4 | ♠52♥E108♦E1087♣K853 | 20 | 38,46 | 20 |
Rond 4, som N-S, mot Per-Ingemar Nilsson - Göran Stigsson | Rond 4, som N-S, mot Per-Ingemar Nilsson - Göran Stigsson |
7 | 4♥ | V | –2 | ♦2 | 200 | 4 | 40 | 40 | ♠Ekn653♥9876♦2♣K103 | ♠10987♥D4♦Kkn3♣8764 | ♠Ekn653♥9876♦2♣K103 | 24 | 36,92 | 24 |
8 | 3♦x | V | –6 | ♥E | 1400 | 10 | 100 | 100 | ♠ED4♥E2♦EK1082♣1083 | ♠kn7♥KDkn8♦6♣EK9762 | ♠ED4♥E2♦EK1082♣1083 | 34 | 43,59 | 34 |
Rond 5, som Ö-V, mot Barbro Lindskog - Kerstin Strömholm | Rond 5, som Ö-V, mot Barbro Lindskog - Kerstin Strömholm |
9 | 3NT | Ö | +1 | ♥5 | -630 | 10 | 100 | 100 | ♠ED9♥KD86♦10732♣E6 | ♠kn53♥kn2♦K964♣KD98 | ♠ED9♥KD86♦10732♣E6 | 44 | 48,35 | 44 |
10 | 1♠ | Ö | +3 | ♣6 | -170 | 8 | 80 | 80 | ♠K863♥D3♦kn983♣K83 | ♠E752♥Ekn106♦5♣Dkn95 | ♠K863♥D3♦kn983♣K83 | 52 | 50,00 | 52 |
Rond 6, som Ö-V, mot Agneta Hult - Berit Nilsson | Rond 6, som Ö-V, mot Agneta Hult - Berit Nilsson |
11 | 6♠ | V | +1 | ♦kn | -1010 | 9 | 90 | 90 | ♠E75♥8♦D86♣EKDkn83 | ♠KD10962♥kn♦EK95♣75 | ♠E75♥8♦D86♣EKDkn83 | 61 | 52,14 | 61 |
12 | 1NT | V | +1 | ♦D | -120 | 2 | 20 | 20 | ♠Ekn86♥K542♦K7♣ED8 | ♠KD94♥E8♦8652♣kn75 | ♠Ekn86♥K542♦K7♣ED8 | 63 | 48,46 | 63 |
Rond 7, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 7, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
13 | 3♥ | V | +1 | ♣K | -170 | 6 | 60 | 60 | ♠kn86♥1075♦EKD853♣3 | ♠EK54♥KD94♦1042♣kn4 | ♠kn86♥1075♦EKD853♣3 | 69 | 48,25 | 69 |
14 | 3NT | V | = | ♣3 | -400 | 7 | 70 | 70 | ♠108♥ED♦D76542♣K65 | ♠EK97♥K106♦1083♣E82 | ♠108♥ED♦D76542♣K65 | 76 | 48,72 | 76 |
Rond 8, som Ö-V, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin | Rond 8, som Ö-V, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin |
15 | 4♥ | N | –1 | ♦E | -100 | 8 | 80 | 80 | ♠D753♥108♦Ekn62♣E108 | ♠Ekn98♥K♦975♣K6542 | ♠D753♥108♦Ekn62♣E108 | 84 | 49,70 | 84 |
16 | 3NT | S | +3 | ♥2 | 490 | 10 | 100 | 100 | ♠1098♥KDkn107♦95♣873 | ♠D52♥98632♦D10♣kn96 | ♠1098♥KDkn107♦95♣873 | 94 | 51,65 | 94 |
Rond 9, som Ö-V, mot Kjell Eriksson - Evalena Magnusson | Rond 9, som Ö-V, mot Kjell Eriksson - Evalena Magnusson |
17 | 3NT | V | +2 | ♣6 | -460 | 8 | 80 | 80 | ♠Dkn1053♥D8♦EK97♣97 | ♠-♥EK642♦D642♣Ekn84 | ♠Dkn1053♥D8♦EK97♣97 | 102 | 52,31 | 102 |
18 | 4♦ | N | +1 | ♦8 | 150 | 7 | 70 | 70 | ♠KD976♥932♦86♣kn82 | ♠Ekn852♥K1084♦1094♣9 | ♠KD976♥932♦86♣kn82 | 109 | 52,40 | 109 |
Rond 10, som Ö-V, mot Carin Bilar Nyberg - Birgitta Gustafsson | Rond 10, som Ö-V, mot Carin Bilar Nyberg - Birgitta Gustafsson |
19 | 3♦ | V | –1 | ♠5 | 100 | 5 | 50 | 50 | ♠10843♥-♦D874♣Kkn976 | ♠EK6♥kn63♦K106♣E542 | ♠10843♥-♦D874♣Kkn976 | 114 | 51,58 | 114 |
20 | 3NT | S | +2 | ♠2 | 660 | 2 | 20 | 20 | ♠Ekn♥K97642♦kn10♣874 | ♠97642♥kn8♦864♣E95 | ♠Ekn♥K97642♦kn10♣874 | 116 | 49,57 | 116 |
Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Peter Gati | Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Nilsson - Peter Gati |
21 | 2♠ | S | +1 | ♥K | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠kn1062♥105♦E643♣kn107 | ♠85♥KDkn9♦Dkn♣D9854 | ♠kn1062♥105♦E643♣kn107 | 116 | 46,96 | 116 |
22 | 2♠ | Ö | –1 | ♠6 | 100 | 1 | 10 | 10 | ♠EK3♥E84♦D83♣K652 | ♠109842♥973♦E976♣9 | ♠EK3♥E84♦D83♣K652 | 117 | 45,00 | 117 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior